• ربات کراودفاندینگ دات‌آی‌آر
 • 15 می 20
 • ربات

بانک ملت خدمات دهگانه ای صندوق امانات الکترونیکی، خودپرداز ارزی، جاب کارت ملت، جمع سپاری مالی – فاندینو، نسخه جدید همراه بانک، خود بانک، نما چک و خدمت پرنیان را به مناسبت دهه فجر رونمایی کند.

خدمات جدید بانک ملت

بانک ملت در قصد دارد ۱۰ محصول نوین صندوق امانات الکترونیکی، خودپرداز ارزی، جاب (جامعه اعتباری بازرگانی) کارت ملت، جمع سپاری مالی – فاندینو، نسخه جدید همراه بانک، خود بانک، نما چک و خدمت پرنیان را به مناسب و  رونمایی کند.

در پایین این خدمات را برای شما بصورت مختصر، معرفی و تشریح می کنیم:

 

 • صندوق امانات الکترونیکی: صندوق امانات الکترونیکی مطابق با استانداردهای جهانی در ۷ استان کشور (مشتمل بر ۴۴۴شعبه) شروع به کار کرد و در مرحله اول مشتریان مدیریت شعب مناطق تهران و استان‌های فارس، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، قم، اردبیل و بوشهر می‌توانند از این خدمت جدید و متفاوت برخوردار شوند.

این صندوق ها که از امنیت بسیار بالایی برخوردارند، در سه اندازه کوچک، متوسط و بزرگ در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند و برای استفاده از آنها علاوه بر کلید صندوق و کارت تردد هوشمند، با اثر انگشت صاحب صندوق باز می گردد.

 • خودپرداز ارزی از روش های جدید پرداخت است که امکان خرید ارز  بصورت ۲۴ ساعته برای دارندگان کارت های شتابی فراهم می کند. سرعت عمل در انجام عملیات بانکی، صرفه‌جویی در هزینه و زمان، انجام عملیات بانکی بطور شبانه روزی و کاهش مراجعه مشتری به شعب بانک از خصوصیات مفید راه اندازی سامانه است.

  خدمات دستگاه: فروش ارز به مشتری از طریق کسر معادل ریالی از کارت های بانکی شتابی، امکان پرداخت انواع ارزها نظیر(AED, UTL, GBP, EUR, CAD, AUD, USD)، وارد کردن مبلغ ارز مورد نظر، حساب کردن معادل ریالی ارزهای مورد نظر مشتری، تحویل ارز به مشتری در صورت تایید معادل ریالی آن، ارائه رسید حاوی اطلاعات تراکنش خرید ارز، انعکاس تراکنش های انجام شده در صورتحساب مشتری، اعلام مانده حساب ریالی کارت و همچنین می توان رمز کارت را تغییر داد.

 • جاب (جامعه اعتباری بازرگانی) کارت ملت

  این خدمت با هدف تامین مالی معاملات فی مابین فعالان حوزه کسب و کارهای کوچک با تامین کنندگان کالا در کشور، محصول جدیدی با عنوان جاب کارت (جامعه اعتباری بازرگانی) در سبد محصولات اعتباری بانک قرار گرفت.

  این محصول با هدف رفع نیاز مالی بخش های یادشده (Business to Business) طراحی و اجرایی شده است به نحوی که خریداران عمده کالا با تامین مالی صورت پذیرفته از سوی بانک امکان خرید نقدی از عرضه کنندگان عمده کالا(تامین کننده) را خواهند داشت. این خدمت در قالب کارت اعتباری تجدید پذیر یکساله در اختیار فعالان این بخش قرار می گیرد.

  دارنده جاب کارت ملت می تواند با استفاده از اعتبار آن و در طول دوران اعتبار کارت، به دفعات و تا سقف اعتبار کارت نسبت به خرید از پایانه های فروش مجاز اعلام شده از سوی شرکت های تامین کننده کالا (طرف قرارداد با بانک) اقدام کند. قابلیت انجام تراکنش ماهیانه تا سقف مبلغ کارت موجود بوده و مشتری باید در دوره های یک ماهه بدهی صورتحساب اعلامی را به صورت یکجا تسویه کند.

  چنانچه در پایان مهلت پرداخت تعیین شده، مشتری نسبت به تسویه بدهی خود اقدام نکند، بدهی به صورت خوکار به اقساط ماهیانه یکساله تبدیل شده و دارنده کارت ملزم خواهد بود نسبت به بازپرداخت اقساط خود اقدام کند.

بانک ملت

بانک ملت

 • جمع سپاری مالی – فاندینو (Crowd funding)

  بانک ملت در راستای سیاست های کلی کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی و همچنین خروج از رکود، تامین مالی استارت آپ ها و بنگاه های اقتصادی و همچنین توسعه بانکداری اجتماعی و توجه به مسئولیت اجتماعی خود، اقدام به راه اندازی پلتفرم جمع سپاری مالی (Crowd funding) کرده است.

  با توجه به اینکه بخش عمده تامین مالی کشور بانک محور بوده و از طریق نظام بانکی صورت می پذیرد و فشار مضاعفی بر سیستم بانکی وارد شده است. لذا توجه به روشهای جدید تامین مالی و مشکلات کشور در این حوزه، مانند روش جمع سپاری مالی (نام های رایج دیگر: تامین مالی انبوه یا تامین مالی جمعی) می تواند در این حوزه راهگشا باشد.

  تعریف جمع سپاری مالی : جمع آوری پول (سرمایه) لازم برای انجام یک هدف، با اتکاء به کمک های معمولاً کوچک اما در تعداد زیاد. در این مدل، صاحب پروژه از طریق مبالغ پرداختی، توسط مشارکت کنندگان و سرمایه گذاران تامین مالی شده و نسبت به انجام‏/تکمیل پروژه اقدام می کند.

  انواع جمع سپاری مالی :

  الف‏- مدل اهدا: مشارکت کنندگان در این مدل، انتظاری برای بازگشت وجه، سود، یا هیچ چیز دیگر ندارند. این مدل معمولا برای کمپین های اجتماعی و خیریه استفاده می شود و قدیمی ترین مدل جمع سپاری مالی است.

  ب‏‏- مدل پاداش: مشارکت کنندگان در این مدل در ازای مشارکت،«پاداش» دریافت می کنند. این«پاداش» می تواند نسخه ای از محصول نهایی پروژه(پیش فروش) یا هر«پاداش» یا فعالیت دیگر باشد. ارزش این«پاداش» می تواند کمتر، برابر و یا بیشتر از مبلغ مشارکت باشد. این مدل محبوب ترین مدل جمع سپاری مالی است و بیشترین سهم بازار را دارد.

  ج‏‏- مدل وام‏‏‏-بدهی: مشارکت کنندگان در این مدل پس از سر رسید مورد نظر، مبلغ پرداختی باضافه سود متعلقه را دریافت می کنند. این مدل دقیقاً شبیه وام های بانکی است با این تفاوت که همه چیز با توافق طرفین بوده و وام دهندگان یک گروه از افراد هستند.

  د‏‏-مدل سهام: مشارکت کنندگان در این مدل با مبلغ پرداختی، بخشی از سهام فعالیت مورد نظر را خریداری می نمایند. این مدل شباهت بسیاری با سرمایه گذاری خطر پذیر(VC) دارد با این تفاوت که سرمایه گذاران گروهی از افراد هستند. این مدل بیشترین رشد را در مدلهای جمع سپاری مالی در سال های اخیر داشته است.

 • خود بانک

  بانک ملت در راستای گسترش خدمات بانکداری الکترونیک و تسهیل در ارائه خدمات بانکی به مشتریان ، اقدام به راه اندازی پروژه خودبانک کرده است.

  با بهره برداری از خودبانک، امکان دریافت خدمات بانکی به صورت شبانه روزی و بدون نیاز به مراجعه به شعب بانک، فراهم است.

  امکانات شامل واریز وجه به حساب، دریافت وجه،پرداخت قبوض،انتقال وجه، واگذاری چک به حساب، پرداخت اقساط تسهیلات، دریافت مانده حساب، دریافت صورتحساب،درخواست دسته چک، شارژ تلفن همراه،تغییر رمز کارت،تغییر رمز اینترنتی (رمز دوم) و افتتاح حساب

  چنانچه در پایان مهلت پرداخت تعیین شده، مشتری نسبت به تسویه بدهی خود اقدام نکند، بدهی به صورت خوکار به اقساط ماهیانه یکساله تبدیل شده و دارنده کارت ملزم خواهد بود نسبت به بازپرداخت اقساط خود اقدام کند.

بانک ملت

بانک ملت

 • نما چک

  بانک ملت در بستر شبکه های ارتباطی خود و با تکیه بر فناوری های نوین این امکان را برای مشتریان فراهم کرده است تا مشتری بدون مراجعه به بانک بتواند چک های خود را راساً و در هر ساعتی از شبانه روز در محل شرکت ثبت/ واگذار کند.

  پس از انجام این عملیات توسط مشتری، بانک نیز مطابق با قوانین و مقررات نسبت به ارسال اطلاعات چک/چک ها به بانک عهده اقدام می کند و متعاقبا پس از تعیین وضعیت چک (وصول-عودت- رگشت) توسط بانک عهده وجوه چکهای وصول شده را به حساب مشتری واریز می کند.

  در گام نخست خدمت موصوف برای مشتریان بزرگ حقوقی بانک ملت است.

  مزایای استفاده از نما چک : ثبت و واگذاری چک بدون محدودیت زمانی و در هر ساعت از شبانه روز، اطلاع از آخرین وضعیت اسناد واگذار شده (وصول –برگشت-عودت)، واگذاری چک بدون محدودیت تاریخ (اسناد به تاریخ آینده)، تخفیف کارمزد (۱۰.۰۰۰ریال) به دلیل انجام عملیات توسط خود مشتری و امکان انتقال اطلاعات چکهای ثبت شده در نرم افزار حسابداری/مالی مشتریان به نرم افزار نما چک

 • ۹ و ۱۰) توریست کارت و فاندینو

[divider]پیوست[/divider] [column size=one_half position=first ]منبع: بانک مردم[/column]

اشتراک گذاری…

#۱۰ خدمت جدید بانک ملت #mellat bank #بانک #بانک ملت #توریست کارت #جاب #خود بانک #سرویس های بانک ملت #صندوق امانات الکترونیکی #فاندینو #ملت #نما چک

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *