• ربات کراودفاندینگ دات‌آی‌آر
  • 17 می 20
  • ربات

 به این صورت که تعداد زیادی از مردم با سرمایه کم در تأمین هزینه‌های یک ایده مشارکت می‌کنند. در شیوه کراودفاندینگ، صاحب ایده در کنار جذب سرمایه، موفق به معرفی ایده و ارزیابی آن از نگاه مردم نیز خواهد شد.
کراودفاندینگ یا همان جذب سرمایه جمعی نیازمند سه فاکتور مهم است: اول؛ صاحب ایده یا پروژه. دوم؛ افرادی که از پروژه یا ایده حمایت می‌کنند و سوم؛ پلتفرمی که پل ارتباطی بین این دو گروه باشد که حامی‌جو در این چهار سال تلاش کرده است ارتباط مؤثری بین صاحب ایده و مردم برقرار کند.
شما اگر علاقه‌مند به هر کدام از رشته‌های هنری هستید اما تاکنون فرصت نداشتید مستقیم در تولید آثار هنری مشارکت کنید یا اگر همیشه دوست داشتید سهمی از پروژه‌های مختلف داشته باشید اما راهی برای ورود به فضای تولیدات فرهنگی هنری پیدا نمی‌کردید، می‌توانید با عضویت در این سایت، از روند تولید آثار مختلفی در زمینه‌های متفاوت از جمله موسیقی، ادبیات، سینما، تئاتر، عکاسی و بسیاری زمینه‌های دیگر باخبر شوید و در هر کدام که برایتان جذاب است با هر میزان سرمایه که مدنظرتان است، مشارکت کنید. ساز و کار این مجموعه این‌طور است که صاحب ایده بخشی از پروژه خود یا توضیحات شفافی درباره آن را به صورت یک ویدئو در سایت می‌گذارد و مدت زمانی را برای جذب سرمایه مورد نظرش اعلام می‌کند. شما آن ویدئو را می‌بینید و اگر به نظرتان پروژه‌ موفقی رسید یا علاقه‌مند بودید، برای ساخت آن کمک کنید با پرداخت آنلاین مبلغ مورد نظرتان را پرداخت می‌کنید. گردانندگان سایت حامی‌جو آن طور که در اطلاعات سایت درباره خودشان آورده‌اند، امیدوارند که حامی‌جو با ایجاد اکوسیستمی برای خلاقیت، نوآوری و هنر مستقل بتواند قدمی مؤثر در جهت بهبود صنعت و اقتصاد ایران بردارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *