• ربات کراودفاندینگ دات‌آی‌آر
 • 16 می 20
 • ربات

۱.مقدمه

این توافق‌نامه، حقوق متقابل و الزامات “ما” یعنی پلتفرم تامین مالی جمعی هم‌آفرین و “شما” به عنوان کاربر را در هنگام عضویت و استفاده از خدمات ما تعیین می‌کند. برخی از مقررات نسبت به همه اعضا در هم‌آفرین اعمال می‌شود، در حالی‌که سایر مقررات تنها زمانی در مورد شما صدق می‌کند که به عنوان کار‌آفرین و سرمایه‌گذار در سیستم حضور دارید. لطفاً این شرایط را با دقت مطالعه کنید. ما به شما توصیه می‌کنیم که یک نسخه چاپی یا الکترونیکی آن را برای ارجاعات بعدی نزد خود نگه دارید.

۲. رابطه با سایر توافق‌نامه‌ها

تمامی این توافق‌نامه‌ها و سایر توافق‌نامه‌هایی که به استفاده شما از این تار‌نما مربوط شده و ممکن است در مراحل مختلف با آنها برخورد کنید، به صورت هماهنگ و هم‌راستا با یکدیگر تدوین‌شده و باید به صورت جمعی خوانده و تفسیر شوند. تمامی این توافق‌نامه‌ها بیش از این‌که شرایط تکنیکی استفاده از تار‌نما را مشخص کند، تعیین‌کننده شرایط حاکم بر روابط شما با هم‌آفرین، به هنگام استفاده از این تار‌نما است.

۳. تغییر یا اصلاح توافق‌نامه

با گذشت زمان این توافق‌نامه ممکن است که بنا به دلایلی چون تغییر قوانین حقوقی یا هر دلیل دیگری مورد بازبینی واصلاح قرارگیرد. درصورت انجام چنین کاری ما موظفیم نسخه جدید را روی تار‌نما قرار داده و با استفاده شما از خدمات تار‌نما فرض خواهیم کرد که شما موافقت خود را نسبت به شروط آن اعلام نموده‌اید و این در حالی‌است که هنوز به موارد حقوقی و قانونی مندرج در توافق‌نامه قبلی نیز پایبند هستید. در صورت وجود تفاوت یا تعارض میان نسخه قدیم و جدید، نسخه جدید ملاک عمل خواهد بود مگر اینکه صریحا به گونه دیگری در تار‌نما ذکر شود.

۴. قواعد رفتاری اعضا

به عنوان شرایط استفاده از تار‌نما، شما تعهد می‌نمایید تا از تار‌نما در مواردی که با توجه به اصول سایت و قانون ممنوع است استفاده نکنید. این تار‌نما و سرویس آن فقط برای استفاده شخصی شما طراحی شده‌است. شما مسئول تمام فعالیت‌هایی هستید که در ارتباط با خدمات این تار‌نما انجام می‌دهید. مضافا اینکه به عنوان شرایط استفاده ازتار‌نما:
• شما قبول می‌کنید تا از گذاشتن هر‌گونه مطالبی که ناقض حقوق کپی‌رایت، مالکیت معنوی و یا علایم تجاری باشد خودداری نمایید.
• شما قبول می‌کنید تا از گذاشتن مطالبی که به نوعی به اعتبار اشخاص ثالث یا پلتفرم هم‌آفرین لطمه می‌زند خودداری نمایید.
• شما قبول می‌کنید تا از گذاشتن مطالب خلاف واقع و نادرست و تقلب‌آمیز خودداری نمایید.
• شما قبول می‌کنید تا از تولید و طراحی و ایجاد هر گونه ویروس، نرم‌افزار نفوذی یا سایر کد‌های مضر در جهت ایجاد مزاحمت و خسارت به هرگونه برنامه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری یا ارتباطی و یا دسترسی به اطلاعات مرتبط با پلتفرم هم‌آفرین یا شخص ثالثی خودداری نمایید.
• شما قبول می‌کنید تا هیچ مرحله اطلاعاتی و یا امنیتی را که شامل قوانین مالکیت فکری یا محدودیت تولید مجدد یک مضمون است را دور نزنید.

۵. فرآیند ایجاد یک صفحه برای ایده و یا کسب‌و‌کار

به منظور استفاده از خدمات پلتفرم تامین مالی جمعی هم‌آفرین شما ملزم هستید فرم‌های خاصی را تکمیل کنید. پس از ثبت‌نام فرمی به شما نمایش داده‌خواهد‌شد تا بتوانید اطلاعات دقیق‌تری در خصوص ایده، کسب‌و‌کار و یا پروژه جذب سرمایه (مقدار جذب سرمایه، درصدی از سرمایه قابل‌ارائه) خود ارائه کنید. در هنگام ایجاد صفحه اختصاصی، شما با عنوان مدیر و رهبر تیم شناخته خواهید‌شد، این بدان معناست که شما اصلی‌ترین شخص حاضر در پروژه خواهید بود. بعد از تکمیل نمودن فرم‌های مرتبط، ما پروژه شما را مرور خواهیم کرد. هدف این بازبینی و مرور این است تا دریابیم آیا پروژه شما دارای استاندارد‌های ارائه از طریق پلتفرم هم‌آفرین است و آیا همه اجزای لازم آن شفاف و روشن می‌باشد. بعد از این مرحله ما ممکن است که از شما بخواهیم تا نسبت به ایجاد اصلاحاتی در پروژه خود اقدام کرده و یا اطلاعاتی را به آن بیافزایید. در صورتی که اطلاعات ایده، کسب‌و‌کار و یا پروژه شما توسط ما تایید شد صفحه‌ای در تارنما به آن اختصاص پیدا‌خواهد‌کرد که سایر کاربران و سرمایه‌گذاران می‌توانند آن را مشاهده کنند.

۶. خاتمه عضویت

اگر شما دیگر تمایلی به عضویت در پلتفرم تامین مالی جمعی هم‌آفرین نداشته‌باشید، می‌توانید با دادن اطلاعیه به ما به عضویت خود خاتمه دهید. در عین حال پلتفرم هم‌آفرین نیز می‌تواند به عضویت شما به هر دلیلی یا حتی بدون‌دلیل پایان دهد. به‌طور‌کلی اگر ما به اطلاعاتی دست یابیم که نشان دهد شما دارای استاندارد‌های لازم برای عضویت در پلتفرم هم‌آفرین نیستید، این عضویت به حالت تعلیق در‌خواهد‌آمد. از سوی دیگر اگر شما پروژه‌ای را ایجاد نمودید که در زمان فسخ یا تعلیق عضویت شما هنوز فعال است، آن پروژه خاتمه‌یافته تلقی‌خواهد‌شد.

۷. استانداردهای کیفیت پلتفرم

از طریق این تفاهم‌نامه شما تضمین می‌کنید که تمامی محتویات ارایه شده به‌وسیله شما در پلتفرم تامین مالی جمعی هم‌آفرین دارای استانداردهای زیر هست:
• تمام موارد و اطلاعات لازم را در بر می‌گیرد.
• در یک قالب و شکل تخصصی ارایه می‌گردد.
• شامل اظهارات نادرست نباشند.
• اطلاعات محرمانه را در‌بر‌نگیرد.
• شامل اطلاعات واضح، شفاف، روشن و دقیق باشد.
• دیدگاه کامل و دقیقی از شرکت ارائه کند.
• دیدگاه کامل و دقیقی از سوددهی شرکت و افزایش سرمایه بدهد.
• دیدگاه کامل و دقیقی از سرمایه‌گذاران و اعضای تیم بدهد.
• صفحه اصلی شرکت و پروژه در پلتفرم هم‌آفرین همواره به‌روز شده‌باشند.
• موسسان و اعضای تیم پروفایل کاملی داشته باشند.
• از دستور زبان، جمع‌بندی و نگارش درستی برخوردار باشد.

۸. حقوق مالکیت معنوی

کلیه حقوق مالکیت فکری و معنوی تارنما متعلق به پلتفرم تامین مالی جمعی هم‌آفرین است. محتوا، هرگونه متن، گرافیک، لوگو، آیکون، کلیپ صوتی و تصویری و هرگونه اطلاعات، در مالکیت پلتفرم هم‌آفرین هست و باز‌نشر آنها تنها با ذکر منبع قابل انجام است.

۹. سرمایه‌گذاری

به محض ورود شما به تار‌نما، می‌توانید کسب‌و‌کار‌های مختلف را که آمادگی خود را برای سرمایه‌پذیری اعلام کرده‌اند، ببینید. در ابتدا خلاصه‌ای از اطلاعات مربوط به این کسب‌و‌کار‌ها نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید با یک کلیک به اطلاعات بیشتر در خصوص این کسب‌و کار های دسترسی داشته باشید. این پروژه‌ها توسط کارآفرینانی که عضو پلتفرم تامین مالی جمعی هم‌آفرین هستند ایجاد شده‌اند. سرمایه‌گذاری از طریق هم‌آفرین به این صورت است که سرمایه‌های ارسال‌شده تا زمانی که پروژه در زمان تعیین‌شده به هدف مورد‌نظر برسد به شرکت سرمایه‌پذیر انتقال نخواهد یافت. در این مدت زمان، سرمایه شما قابلیت برگشت را دارد اما وقتی که پروسه تکمیل شد و سرمایه انتقال یافت دیگر این بازگشت ممکن نخواهد بود. لازم به ذکر است که در صورت لغو سرمایه‌گذاری کل مبلغ را دریافت نخواهید‌کرد. پلتفرم هم‌آفرین ۴ درصد از مبلغ شما را به منظور جبران خدمات و پوشش هزینه‌های اجرایی معامله و مالیات و سایر هزینه‌ها کسر می‌نماید. ما هر یک از پروژه‌های موجود در پلتفرم را بر اساس قوانین کشور ایران مرور می‌کنیم اما به دلیل ضعف زیر‌ساخت‌های موجود تایید و صحت مدارک، ما مسئولیت اظهارات خلاف واقع یا ارائه مدارک جعلی یا نادقیق و ناکافی را بر عهده نمی‌گیریم و در صورتی که پلتفرم هم‌آفرین یک پروژه را تایید نماید این بدان معنا نیست که سرمایه‌گذاری روی آن را تضمین می‌کند. پس از مرور پروژه شما ممکن است بخواهید مبالغی را سرمایه‌گذاری نمایید. ابتدا باید در مورد میزان این مبلغ تصمیم بگیرید، قدم بعدی برای شما این خواهد بود که خود را برای مفاد و شروط موافقت‌نامه سرمایه‌گذاری آماده کنید. شروط این موافقت‌نامه سرمایه‌گذاری، رابطه سرمایه‌گذار را با سرمایه‌پذیر و سرمایه معین می‌کند. شما می‌توانید چندین بار در کسب‌و‌کار مورد علاقه خود سرمایه‌گذاری نمایید. به منظور انجام این کار باید پروسه فوق‌الذکر را که شامل امضا موافقت‌نامه جدید است را تکرار نمایید.

۱۰. شرایط کلی و عمومی سرمایه‌گذاری

 • این تصمیم شخصی شما است که چه مقدار پول می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید.
  • شما تحت قوانین داخلی کشور مسئول مقدار سرمایه‌ای هستید که می‌گذارید.
  • از پلتفرم تامین مالی جمعی هم‌آفرین برای خدمات بازار و مارکت سرویس نمی‌توان استفاده کرد.
  • شما منحصرا مسئول ارتباط با ما هستید و هرگونه تاخیر یا کوتاهی در این ارتباط به مسئولیت شماست.
  • پلتفرم هم‌آفرین نمی‌تواند از برخی حوزه‌های کسب‌وکارها در پروسه سرمایه‌گذاری جمعی پشتیبانی کند. از جمله آنها می‌توان به شرکت‌هایی که پیشنهاد سرمایه‌گذاری روی اسلحه، تجهیزات نظامی، تنباکو، سیگار و … می‌کنند نام برد. ما همچنین نمی‌توانیم از شرکت‌هایی که به طور مشابه در زمینه سرمایه‌گذاری جمعی فعالیت می‌کنند حمایت و پشتیبانی نماییم.
  • پلتفرم هم‌آفرین به هیچ وجه تکمیل و بالا رفتن ارزش سرمایه‌ای و درآمد یک کسب‌وکار را تضمین نمی‌کند.

۱۱. مالیات

کاربران به صورت مستقل باید با توجه به قوانین مالیاتی کشور نسبت به پرداخت‌های این دیون اقدام نمایند. به‌علاوه، شما ممکن است با قوانین و قواعد مالیاتی خاصی در حوزه‌ای که در حال سرمایه‌گذاری روی آن هستید روبرو باشید. بنابراین، رویکرد شما به این حوزه و موارد مالیاتی و پر کردن اطلاعات مربوط به آن در حیطه مسئولیت شما خواهد بود.

۱۲. کارآفرینان

کارآفرینان می‌توانند به صورت هم‌زمان پروژه خود را ایجاد کرده و روی سایر پروژه‌های مورد‌علاقه نیز سرمایه‌گذاری کنند. اما لازم است بدانید در هر کدام از موارد مجموعه مقررات و قواعد مربوط به آن بخش به صورت جداگانه در خصوص شما صادق خواهد بود. لازم به ذکر است که استفاده از خدمات سرمایه‌پذیری برای کارآفرینان در پلتفرم تامین مالی جمعی هم‌آفرین رایگان نیست. این هزینه مساوی با ۴ درصد مبلغی است که در صورت موفقیت پروژه دریافت خواهند کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *