• ربات کراودفاندینگ دات‌آی‌آر
 • 9 می 20
 • ربات

زمان مشارکت در کمپین به پایان رسیده است.

در مورد پزشک خوب

پزشک خوب را می‌توان ترکیبی از یک سایت بانک اطلاعات، امتیازدهی و بررسی، رزرو اینترنتی، و بستری برای ارتباط دادن پزشکان – به طور کلی ارائه دهندگان خدمات درمانی و سلامتی- و عموم در نظر گرفت.

ایده اولیه این استارتاپ در سال ۹۲ شکل گرفت و پس از تحلیل و بررسی و تشکیل تیم به صورت آزمایشی در ابتدای سال ۹۳ بر روی اینترنت قرار گرفت و پس از چند ماه به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

در حال حاضر خدمات ما برای کاربران و پزشکان در سایتمان به آدرس pezeshkekhoob.com در دسترس بوده و سایت در حال فعالیت می‌باشد و البته ان‌شاءالله به زودی شاهد رشد و موفقیت این کسب‌وکار خواهیم بود.

در طول فعالیت تیم ما در مرکز کارآفرینی و شتاب‌دهنده دانشگاه شریف مستقر بوده و هست و از نظر مالی از منابع اعضای تیم استفاده شده و هم‌چنین تحت حمایت مالی شتاب‌دهنده شریف نیز بوده‌ایم.

تیم کاری

وحید عطاری

مدیر تیم

فارغ‌التحصیل مهندسی صنایع و MBA دانشگاه شریف

محسن اختیاری

مدیر فنی و برنامه‌نویس

فارغ‌التحصیل دانشگاه شریف

ژنوس هادیان

مسئول بازاریابی

فارغ‌التحصیل مهندسی پزشکی

سمانه دشتی

مسئول پشتیبانی

دانشجوی MBA دانشگاه علوم اقتصادی

سرمایه گذاری جمعی

crowdfund (جذب سرمایه جمعی) چیست؟

جذب سرمایه جمعی یاCrowdfunding از دو واژه ی crowd به معنای انبوه مردم و funding به معنای تامین سرمایه تشکیل شده است. جذب سرمایه جمعی در واقع کمپینی جهت دریافت حمایت مالی افراد مختلف جامعه به خصوص کاربران اینترنت از یک پروژه ازطریق پرداخت بخشی از سرمایه ی مورد نیاز برای اجرای آن پروژه می باشد. کراود فاندینگ برای حمایت از هنرمندان ، استارتاپ ها و صاحبان ایده وکسب و کارهای نوپا مناسب است. در یک پروژه ی کراود فاندینگ کارآفرین یا صاحب ایده ،ایده ی خود را مطرح کرده و کمپین خود را راه اندازی می کند و افراد و گروه ها از طریق حمایت های مالی خود سرمایه ی مورد نیاز وی را تامین می کنند. بنابراین دریک پروژه ی کراود فاندینگ سه گروه مشارکت دارند:

 1. صاحب ایده که شروع کننده ی پروژه است.
 2. افراد یا گروه هایی که ایده را حمایت می کنند.
 3. سامانه (پلتفرم) ای که این دو گروه را برای اجرای پروژه گرد هم جمع می کند، که در مورد پزشک خوب به دلیل نبود پلتفرم قوی در ایران سایت حاضر به جای آن توسط خود ما طراحی شده است.

به طور کلی این نوع سرمایه گذاری به سه شکل صورت می پذیرد:

 1. سرمایه گذاری پاداشی : کارآفرینان محصول پیش ساخته ی خود را به فروش می رسانند تا ازاین طریق هزینه ی راه اندازی کسب و کار خود را بدون تقسیم سهام به مرحله ی اجرا برسانند.
 2. دونیشن یا کمک: در این حالت سرمایه ای ک افراد پرداخت می کنند به منزله کمک است و بازگشت مالی برای سرمایه گذار انجام نخواهد شد. این روش بیشتر برای کارهای خیریه کاربرد دارد.
 3. سرمایه گذاری سهامی : در سرمایه گذاری سهامی افراد و گروه ها پس از اهدای سرمایه مشمول دریافت سهم از کسب و کار سرمایه گذاری شونده می شوند. پزشک خوب نیز در واقع در حال اجرای روش سوم است.

در سال‌های اخیر کراودفاندینگ در دنیا به عنوان یک روش جذب سرمایه به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری ایده‌ها از این طریق به مرحله راه‌اندازی رسیده‌اند. تا جایی که در سال ۲۰۱۳ مجموعا ۵٫۱ میلیارد دلار در دنیا از این طریق برای کمپین‌های مختلف جمع‌آوری شد.

برخی نمونه های موفق کراود فاندینگ در دنیا:

 1. یکی از موفقیت های بزرگ سایت کیک استارتر، ساعت هوشمند pebble است که در طی ۳۷ روز توانست بیش از ۱۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند. این ساعت مجهزبه سیستم عامل پبل است و قابلیت ارتباط با دستگاه های android و ios را از طریق بلوتوث دارد. Pebble اولین سری از ساعت های هوشمند خود را ۱۰ ماه بعداز کمپین کراودفاندینگش به افراد تحویل داد.

 2. کنسول بازی اویا یکی دیگرازموارد موفق کراود فاندینگ است که از طریق کیک استارتر و در مدت ۲۹ روز ۸٫۵ میلیون دلار برای انجام پروژه ی خود به دست آورد. اویا ۱۰ ماه بعد از جذب سرمایه کنسول های بازی را که به عنوان پاداش به حامیانش وعده داده بود به آنها تحویل داد.

سایت های معروف کراودفاندینگ

در حال حاضر سایت های موفق کراودفاندینگ متعددی برای تامین منابع مالی کارآفرینان و استارت آپ ها وجود دارند که تاکنون برای استارت آپ های زیادی در کشورهای اروپایی و آمریکایی جذب سرمایه کرده اند. استارت آپ هایی که با جذب سرمایه از همین طریق از یک ایده ی اولیه به کسب و کاری موفق تبدیل شده اند و دربالا به تعدادی ازآن ها اشاره شد. تعدادی از معروف ترین این سایت ها عبارتند از:

Kickstarter, Indiegogo, Crowdfunder, Rockethub, Crowdrise, Somolend.

شرایط مشارکت

میزان مشارکت

هدف این است که در این کمپین کلا بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر مشارکت کنند یعنی ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه از شما جمع خواهد شد. کل این افراد وقتی پزشک خوب به عنوان کسب‌وکاری موفق فعالیت می‌کند ۲۰ تا ۴۰ درصد از سود تقسیم شده را دریافت خواهند کرد و در سال‌های آینده دارای سهم باقی خواهند ماند.

سود شما

کارآفرینی عدم قطعیت زیادی دارد و هیچ کس نمی‌تواند دقیق پیش‌بینی کند! ولی ما به پشتوانه تجربه کار در کسب‌وکارهای مختلف و دانش کسب‌وکارمان، و با تحلیل بسیار و ماه‌ها فعالیت برای آن این استارتاپ را خوب و قابل تبدیل به یک کسب‌وکار خوب و موفق می‌دانیم.

لطفا نگاهی به نمودار جریان نقدی پیش‌بینی شده ما بیاندازید (اعداد به تومان و بازه های زمانی سه ماهه هستند).

این پیش‌بینی از برنامه مالی ما با در نظر گرفتن بسیاری شرایط و البته تجربه گذشته ما در این کسب‌وکار انجام شده است و ما الان تقریبا در ابتدای این نمودار (ماه دوم) قرار داریم. سعی شده است این برنامه تا حدی بدبینانه باشد و ما تلاش خواهیم کرد در زمان کم تر و با وضعیت بهتری به موفقیت برسیم و شما نیز از عملکرد ما راضی باشید.

در مورد برنامه مالی و سایر برنامه‌ها به دلیل استراتژیک بودن اطلاعات بیشتری در این‌جا ارائه نمی‌شود ولی در صورتی که اطلاعات بیشتری برایتان اهمیت دارد می‌توانیم به شرط حفظ محرمانگی در اختیار شما قرار دهیم. در هر صورت مطمئن باشید ما در بیزینس حرفه‌ای هستیم!

هم‌چنین این سرمایه‌گذاری برای شما منافع دیگری نیز دارد مانند:

 • با این کار به راه‌اندازی یک کسب‌وکار مفید کمک کرده‌اید.
 • با سهیم شدن در این کار درکنار افرادی که توامندی خوبی در حوزه کسب‌‌وکار هستند یادگیری خواهید داشت.
 • در جریان یک روش سرمایه‌گذاری حرفه‌ای خواهید بود.
 • در یک اتفاق جدید و جالب سهیم می‌شوید.

سایر شرایط

آیا شما هم در تصمیم‌گیری برای چگونگی پیش بردن این کار رای دارید؟

سرمایه‌گذاران سهم از سود دارند ولی در تصمیماتی که برای کار گرفته می‌شود رای ندارند و البته پیشرفت کار را در بازه‌های زمانی و یا اگر تمایل داشته باشند در زمان‌های دیگر می‌توانند مشاهده کنند. در صورت داشتن نظر و پیشنهاد ما صمیمانه در خدمتتان هستیم.

در طول کار آیا به پولتان دسترسی دارید؟

نه، پس از سرمایه‌گذاری کسی نمی‌تواند پولش را پس بگیرد مگر با جلب رضایت کامل تیم کاری و این که بتوانید سهمتان را به کسی بفروشید هنوز قطعی نیست.

آیا این کار شبیه شرکت‌های هرمی است؟

خیر. ما از شما نمی‌خواهیم لزوما کسی را معرفی کنید. در صورت موفقیت، سود حاصل از فروش این کار به شما داده خواهد شد. این یک نوع سرمایه‌گذاری است که در آن تعداد سرمایه‌گذاران بیشتر از یک نفر است.

این کار از نظر قانونی درست است؟

بله، پزشک خوب فعلا شرکت ثبت شده نیست و ما با شما قراردادی شخصی امضا می‌کنیم که این کار کاملا قانونی است و هیچ مغایرتی با قانون تجارت ندارد. در واقع ما سهم نمیفروشیم، ما از شما سرمایه میگیریم تا فعالیت کنیم و در سود آن با هم شریک باشیم

چطور اعتماد کنم که سرمایه من صرف همین کار می‌شود و سود آن در صورت موفقیت به من می‌رسد؟

بعد از جذب سرمایه، قراردادی به شما داده می‌شود که در آن، شرایط ذکر و امضا شده. هزینه‌های انجام شده طی گزارش‌های پیشرفت اعلام میشود و افراد تا حد امکان در جریان پیشرفت کار هستند.

سرمایه گذاران

سرمایه‌گذاران

گلایل صفوی

اکرم انتظاری

محمدرضا خوشنویس

مهدی بیکی پور

الیاس خالقی

طاهره فرهادی

فاطمه انتظاری

امیر عبدالهی

مصطفی رادمرد

نشمیل یوسفی

محمدسهراب ثامنی

سحر احمدی

فرزانه شفیعی

آرمین مختاریان

علیرضا جعفری

امین اسرافیلی

امید ظریف پور

علی بابایی

حمید صالحی

مهندس مجید دهبیدی پور

یاسمن رضایی

شهرام صادقی

امین باصری

صادق محسن نیا

جواد امنیان

حسن بندبنی

پیمان هاشمی

محمد میدانی

محسن وزیری زاده

حسین فلاح حسینی

سید وحید ذوالفقاری

حامد کریمیان

فاطمه کوهپر

پروانه احمدی

امین جعفری

عذرا احمدی

روح‌الله مهکام

الناز محقق

امیرحسین قریشی

سمانه تفاق

حمید سعادت‌نیا

حسین توحیدی

داوود دارابی

اسماعیل سیدان

سرمایه‌گذاران ویژه

فرزین فردیس

کارآفرین موفق، مدرس دوره‌های کارآفرینی
مدیر عامل شرکت سامانه‌های ارتباطی پارس

زهرا محبی

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *