• ربات کراودفاندینگ دات‌آی‌آر
  • 2 ژوئن 20
  • ربات

پنجشنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵۲۰۲۰-۰۳-۱۹اقتصادی

معاون فرابورس درباره طرح تامین مالی جمعی برای مقابله با کرونا، گفت: در هر دو نماد کرونا۱ و کرونا۲ خرید گواهی نیکوکاری به قیمت اسمی یک هزار تومان و حداقل مبلغ کمک نیز هزار تومان است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا به نقل از فرابورس ایران، سرپرست معاونت توسعه تکنولوژی فرابورس ایران در مورد گواهی نیکوکاری که با اهداف خیرخواهانه در راستای مقابله با کرونا در بستر تامین مالی جمعی منتشر شده است، اظهار کرد: این اوراق از سوی شورای عالی بورس به عنوان ابزار مالی مصوب و به عنوان یک ورقه بهادار شناسایی شده و در هر دو نماد کرونا۱ و کرونا۲ خرید گواهی نیکوکاری به قیمت اسمی یک هزار تومان و حداقل مبلغ کمک نیز هزار تومان است، ضمن آنکه سقفی به عنوان حداکثر میزان خرید در این امر نیکوکارانه وجود ندارد و در واقع حداقل حمایت تامین کنندگان حقیقی و حقوقی یک ورقه است؛ یعنی افراد می توانند با خرید حداقل یک ورقه به ارزش یک هزار تومان در این طرح نیکوکارانه مشارکت کنند.

بهنام محسنی، در تشریح تفاوت های دو نماد کرونا۱ و کرونا۲ اظهار داشت: در گواهی نیکوکاری در نماد کرونا۱ منافع اصل پولی که پرداخت می شود، به وزارت بهداشت هدیه می شود.

در نتیجه در این نماد صرفا خرید می تواند انجام گیرد و چیزی به عنوان فروش نداریم؛ اما در نماد کرونا۲ اصل پول بخشیده نمی شود و پولی که بابت خرید گواهی نیکوکاری صرف می کنیم می توانیم با فروش گواهی نیکوکاری به قیمت اسمی بار دیگر برگردانیم و منافع حاصل از آن را برای این امر خیر هبه کنیم.

وی با بیان اینکه اشخاص حقیقی نیز می توانند در هر دو نماد کرونا۱ و کرونا۲ مشارکت کنند، توضیح داد: البته نماد کرونا۲ بیشتر برای صندوق ها، هلدینگ ها و شرکت هایی که محدودیتی برای بخشیدن و هبه اصل پولشان دارند، مناسب است و این نهادها می توانند از طریق کرونا۲ سود منافع وجوه شان را اهدا کنند.

به گفته معاون توسعه تکنولوژی فرابورس در نماد کرونا۲ وقتی پول را برای خرید اوراق صرف می کنیم، امین طرح که همان ناظر تامین منابع و مصرف آن است، تصمیم می گیرد منابع را در صندوق های با درآمد ثابت یا اوراق تامین مالی دولت مثل اسناد خزانه اسلامی سرمایه گذاری کند تا منافع و سود حاصل از آن را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد.

محسنی اظهار داشت: در سایت مدیریت فناوری بورس تهران نیز برای سرمایه گذاران مشخص شده که کرونا۱ مربوط به اهدای کامل و کرونا۲ صرفا اهدای سود است و در این باره افزود: اگر کسی بخواهد گواهی نیکوکاری در نماد کرونا ۲ را بفروشد و اصل پول خود را برگرداند، امین به اندازه آن مقدار، از صندوق یا اوراقی که خریداری کرده است به فروش می رساند تا اصل پول فرد متقاضی را پرداخت کند.

کلید واژه ها: کرونا – تامین مالی – فرابورس ایران – نیکوکاری – فرابورس – تامین – مقابله – هزار – بورس – مالی – خرید – گواهی – شورای عالی بورس – ایران – معاون – شورای عالی – میزان خرید – قیمت – اسمی – مبلغ – تکنولوژی – نماد – شناسایی – معاونت – سرپرست – حداکثر – توسعه – منتشر – گزارش – حقوقی

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *