• ربات کراودفاندینگ دات‌آی‌آر
  • 15 می 20
  • ربات

اصطلاح جمع‌سپاری یا کار جمعی اولین بار توسط جف هو در سال ۲۰۰۶ مطرح شد. او در مقاله‌ای راه جدیدی ارایه داد که که به کمک آن می‌توانافرادی که مایل به همکاری در یک پروژه یا کسب‌وکار هستند را در آن پروژه مشارکت داد. از آن زمان نمونه‌های متنوعی از جمع سپاری پیاده‌سازی شده‌است. فیس‌بوک از سال ۲۰۰۸  از روش جمع‌سپاری در حوزه ترجمه استفاده می کند و ترجمه وب‌سایتش را به این روش به زبان‌های مختلف ترجمه می‌کند. ویکی‌پدیا نیز نمونه معروفی از جمع‌ سپاری است. در این وب‌سایت، افراد متخصص‌ و تازه‌کار به شیوه جمع سپاری،  بزرگترین دانش‌نامه آزاد در سراسر دنیا را نوشته‌اند.

حال این سوال پیش می‌آید که آیا استفاده از جمع‌سپاری هوشمندانه است؟ روش‌های مختلف جمع‌سپاری چیست؟ کیفیت خدمات جمع‌سپاری در چه حدی است؟ در ادامه به این سوال‌ها پاسخ داده می‌شود.

جمع‌سپاری طراحی  

اگر می‌خواهید برای شرکت یا محصول جدید خود یک لوگو طراحی کنید، بهترین گزینه جمع‌سپاری طراحی است. قبل از شروع کار، نوع طرح، دستمزد و زمان تحویل آن را مشخص کنید. طراحان علاقه‌مند طرح‌های مختلف لوگو را برای شما آماده خواهند‌کرد. سپس می‌توانید، بهترین طرح را انتخاب کنید.

برتری روش جمع‌سپاری در حوزه طراحی نسبت به شیوه سنتی، افزایش کیفیت و کاهش قیمت است. طراحی به شیوه جمع سپاری در طراحی مبلمان، مد لباس، تبلیغات، ویدئو و … نیز کاربرد دارد.

 جذب سرمایه جمعی

جذب سرمایه جمعی یا جمع‌سپاری مالی به معنی درخواست پول از افراد مختلف است. برای نمونه اگر برای پرداخت اجاره استودیو برای ضبط آهنگ جدید خود به ۱۰ میلیون تومان پول نیاز دارید ، سرمایه‌گذاری جمعی بهترین راه حل است.

برای این منظور لازم است ابتدا یک شرکت فعال در زمینه جمع‌سپاری مالی پیدا کنید. سپس مبلغ مورد نیاز، زمان تحویل و پاداش سرمایه‌گذاران را مشخص کنید. معمولاً هنرمندان، موسسه‌های خیریه و استارت‌آپ‌ها برای جذب سرمایه برای پروژه‌های مختلف مانند پروژه‌های فیلمبرداری مستند، پروژه‌های تحقیقاتی در حوزه سرطان، تولید محصول‌های جدید و … از روش جمع‌‌سپاری مالی استفاده می‌کنند.

 خرده‌کاری

خرده‌کاری به معنی شکستن یک کار به کار‌های کوچک و تقسیم آن بین افراد مختلف است. برای نمونه فرض کنید ۱۰۰۰ عکس در وب‌سایت خود دارید که می‌خواهید متنی برای توصیف هر یک از آن‌ها بنویسید. در این صورت می‌توانید از ۱۰۰۰ نفر بخواهید که هرکدام یک عکس را توصیف کنند. پس از آماده شدن کار، دستمزد هر نفر را محاسبه و پرداخت کنید. با روش جمع سپاری نتیجه در عرض چند دقیقه آماده خواهد شد. به علاوه کار‌ها سریع‌تر، ارزان‌تر و معمولاً با خطاهای کمتری انجام‌ می‌شود. همچنین این روش در اسکن عکس‌ها، ویرایش‌کردن، اصلاح پایگاه‌ داده و ضبط فایل‌های صوتی کاربرد دارد.

 نوآوری بازاخبر شدن‌ از نظرسنجی‌های جدید می‌توانید وب‌سایت i-say را چک کنید یا ایمیل خود را در این وب‌سایت وارد کنید تا نظرسنجی‌های جدید را به شما اطلاع دهد. 

این برنامه پس از پاسخ به نظرسنجی، به شما امتیاز می‌دهد. در صورت تمایل می‌توانید این امتیاز را به کارت هدیه تبدیل کنید. به علاوه این برنامه جوایزی از جمله مسافرت خارج از کشور، تلویزیون، ipad وکارت هدیه به کاربردان خود هدیه می‌دهد.

تا این جا با کلیات کسب درآمد از طریق موبایل آشنا شدید. در ادامه این مطلب جزییات کسب درآمد از طریق چندین برنامه موبایل توضیح داده می‌شود.

  • کسب درآمد در برنامه Ipoll

نوع برنامه: نظرسنجی به شیوه جمع سپاری

الزامات فنی: سازگار با سیستم عاملios  و اندروید

موقعیت جغرافیایی: ایالات متحده آمریکا (گاه ممکن است نظرسنجی‌های بین المللی نیز در دسترس باشد.)

شیوه کار:کاربر می‌تواند این برنامه رایگان را دانلود و نصب کند و مشخصات خود شامل نام، آدرس، جنسیت، تاریخ تولد و وضعیت اشتغال را در آن وارد کند. اگر کاربر گزینه «به من اطلاع بده» را در صفحه شخصی خود فعال کند، نظرسنجی‌هایی که با مشخصات او هماهنگ است از طریق ایمیل به او اطلاع داده می‌شود و با شرکت در این نظرسنجی‌ها می‌تواند درآمد کسب کند. 

شیوه پرداخت: در این نرم‌افزاردستمزد کاربران به صورت امتیازی پرداخت می‌شود. کاربران می‌توانند امتیازشان را به پول نقد تبدیل کنند و حساب پی پال یا کارت هدیه خود ذخیر کنند. وقتی دستمزد فرد به ۳۵ دلار برسد، برنامه دستمزد فرد را پرداخت می‌کند. مبلغ‌های کمتر به صورت نقدی پرداخت نمی شود.

دانلود برنامه IPOLL برای IOS دانلود برنامه IPOLL برای اندوید

  • EasyShift کسب درآمد در برنامه

نوع برنامه: جمع سپاری وظیفه‌گرا

الزامات فنی: سازگار با سیستم عامل ios و اندروید

موقعیت جغرافیایی: ایالات متحده آمریکا (ممکن است در برخی مناطق تحت پوشش هم، شیفت‌های کاری محدود باشند.)

شیوه کار: وقتی کاربر این برنامه را نصب میکند و در آن حساب کاربری ایجاد می‌کند، از آن پس می‌تواند از طریق برنامه، شیفت کاری قبول کند. اگر شیفت خود را با موفقیت به پایان برساند، برنامه به او امتیاز می‌دهد. هرچه امتیاز کاربر بالاتر باشد، اجازه دسترسی به شیفت‌هایی که دستمزد بالاتری دارند را پیدا می‌کند. بیشتر شغل‌هایی که این شرکت جمع سپاری به شما پیشنهاد می‌دهد گرفتن عکس محصولی در بازار یا چک کردن و مقایسه کردن قیمت آن در بازار است.

شیوه پرداخت: این نرم‌افزار دستمزد کاربران را به صورت نقدی به حساب پیپال آن‌ها واریز می‌کند. مبلغ پرداختی برای شیفت‌ها بین دو تا بیست دلار است که طی ۴۸ ساعت پرداخت می‌شود.

توضیح بیشتر: اگرچه این برنامه در سرتاسر آمریکا قابل استفاده است، اما ممکن است در همه موقعیت‌های جغرافیایی کارایی یکسانی نداشته‌باشد. 

دانلود برنامه EASYSHIFT برای IOS دانلود برنامه EASYSHIFT برای اندروید

  • Field Agent کسب درآمد در برنامه 

نوع برنامه: جمع سپاری وظیفه‌گرا

الزامات فنی: سازگار با سیستم عامل ios

موقعیت جغرافیایی: ایالات متحده آمریکا، کانادا، نروژ و استرالیا

شیوه کار: کاربر این برنامه را دانلود و نصب می‌کند، سپس یک کار را انتخاب می‌کند و آن را طی دو ساعت به پایان می‌رساند. ‌اگر کاربر کار خود را با موفقیت به پایان برساند، برنامه به او امتیاز می‌دهد، ولی اگر کار خود را ناتمام بگذارند یا کار انجام شده کیفیت قابل قبول نداشته باشد، امتیاز خود را از دست می‌دهند. از جمله کار‌هایی که این برنامه به کاربران پیشنهاد می‌دهد گرفتن عکس از محصولی در بازار، چک کردن قیمت‌ آن‌ها، خرید نامحسوس، نظرسنجی درباره محصول و تحقیق درباره‌ مکان مناسب یک کسب و کار است.

شیوه پرداخت: این نرم‌افزار دستمزد کاربران را به صورت نقدی به حساب پیپال آن‌ها واریز می‌کند. مبلغ پرداختی بین سه تا دوازده دلار است.

دانلود برنامه FIELD AGENT برای IOS دانلود برنامه FIELD AGENT برای اندروید

  • Embee Mobile کسب درآمد در برنامه 

نوع برنامه: جوایز تلفن همراه

الزامات فنی:  سازگار با سیستم عامل اندروید

موقعیت جغرافیایی: بی

اگر برای یک شرکت‌ تجاری یا بازاریابی و طراحی یک محصول ایده جدیدی دارید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید، روش نوآوری باز بهترین نقطه برای شروع است. تمام کارکنان یک کسب‌‌وکار یعنی سرمایه‌گذارها، طراح‌ها، مخترع‌ها و بازاریاب‌ها می‌توانند در قالب این روش در آن کسب و کار همکاری کنند. این روش با تلاش یک وب‌سایت جداگانه یا کارمندهای داخلی آن کسب‌وکار پیاده‌ سازی می‌شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *