• ربات کراودفاندینگ دات‌آی‌آر
  • 3 ژوئن 20
  • ربات


فراخوان (( دومین جایزه ی ترانه افشین یداللهی)) در سال هزار و سیصد و نود و هفت #خانه_ترانه برگزار ...

Media Removed

فراخوان (( دومین جایزه ی ترانه افشین یداللهی)) در سال هزار و سیصد و نود و هفت #خانه_ترانه برگزار میکند: دومین دوره ی جایزه ی رسمی و تخصصی سالانه ی ترانه تحت عنوان جایزه ی ترانه ی افشین یداللهی با هدف ارتقاء سطح کیفی ترانه ی سرزمین مان و ایجاد انگیزه برای رقابت در میان کارورزان این حوزه، همچنین … فراخوان (( دومین جایزه ی ترانه افشین یداللهی)) در سال هزار و سیصد و نود و هفت

#خانه_ترانه برگزار میکند:

دومین دوره ی جایزه ی رسمی و تخصصی سالانه ی ترانه تحت عنوان جایزه ی ترانه ی افشین یداللهی با هدف ارتقاء سطح کیفی ترانه ی سرزمین مان و ایجاد انگیزه برای رقابت در میان کارورزان این حوزه، همچنین برای حفظ نام و خاطره ی دکتر افشین یداللهی، برگزار می گردد.

علاقه مندان به شرکت در این جایزه می توانند آثار خود را در بخش #یک_خاطره_از_فردا (ترانه های ارسالی) در دو بخش ((عااشقانه)) و ((اجتماعی)) و همچنین ترانه های اجرا شده، از طریق مراجعه به سایت:
www.drafshinyadollahi.ir

به دبیرخانه ی جایزه ارسال نمایند.

اطلاعات بیشتر و دقیق تر درباره ی بخش های مختلف (( دومین جایزه ی ترانه ی افشین یداللهی)) در روزهای آتی طی نشستی خبری با حضور شورای اجرایی و اهالی رسانه در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

@afshinyadollahi

@khanetarane

@afshinyadollahifestival

طرح از:
@ali.taraghi

#دومین_ترانه_افشین_یداللهی

#دومین_جایزه_ترانه_افشین_یداللهی
پ.ن:متن برگرفته از برگ خانه ترانه. همراهان گرامی لطفا برای آگاهی بیشتر و بیان پرسش های خود به برگ خانه ترانه

@khanetarane

رجوع کنید
#khanetarane

Read more

Loading…

...فوتبال فردا تو #استادیوم_شهر_کازان مقابل بهترین تیم یک دهه اخیر #فوتبال_جهان قرار خواهیم ...

Media Removed

…فوتبال فردا تو #استادیوم_شهر_کازان مقابل بهترین تیم یک دهه اخیر #فوتبال_جهان قرار خواهیم گرفت.تیمی که با تیکی تاکای معروف خود هواداران زیادی در سرتاسر دنیا پیدا کرده است.تیمی که #سرجیو_راموس افسانه ای کاپیتان آن است.تیمی که #داوید_ده_خیا را درون دروازه خود می بیند. تیمی که #بوسکتس #داوید_سیلوا #ایسکو … …فوتبال

فردا تو #استادیوم_شهر_کازان مقابل بهترین تیم یک دهه اخیر #فوتبال_جهان قرار خواهیم گرفت.تیمی که با تیکی تاکای معروف خود هواداران زیادی در سرتاسر دنیا پیدا کرده است.تیمی که #سرجیو_راموس افسانه ای کاپیتان آن است.تیمی که #داوید_ده_خیا را درون دروازه خود می بیند. تیمی که #بوسکتس #داوید_سیلوا #ایسکو و #آندره_اینیستا هافبک های آن هستند.تیمی که اسطوره های دو باشگاه بزرگ و پرطرفدار #رئال_مادرید و #بارسلونا در آن بازی می کنند.آری، اکنون اسطوره های اکثر علاقه‌مندان به فوتبال ایران مقابل تیم ملی کشورشان قرار گرفته و در لباس دشمن به جنگ مان می آیند.حال طرفداران دو تیم رئال مادرید و بارسلونا حس عجیبی دارند،حسی که طرفداران #لئو_مسی در جام جهانی گذشته داشتند، حسی که طرفداران #کریس_رونالدو در بازی بعدی مقابل #پرتغال آن را تجربه می کنند.حسی عجیب که شما را در برزخ قرار میدهد.مگر می شود رونالدو،مسی،راموس و اینیستا را به چشم دشمن نگاه کرد؟!حال در بازی مقابل اسپانیا دیگر بحث هواداری و نفرت رقیب در میان نیست،تیمی ملی اسپانیا ترکیبی از بازیکنان دو تیم رئال مادرید و بارسلونا است و با بازی مقابل #آرژانتین و پرتغال فرق میکند.آنچه مشخص است باید جدای از هر نتیجه ای از لحظه به لحظه این بازی لذت ببریم چون مقابل تیمی چون #اسپانیا قرار گرفته و شاید تا سال ها چنین بازی را تجربه نکنیم.این بازی از آن بازی های خاطره انگیزی می شود که در سال های آینده برای نسل بعدی از خاطرات آن صحبت کرده و به آنها می گوییم روزی مقابل #ستاره_های_تاریخ_فوتبال قرار گرفتیم.بازی مقابل تیم اسپانیا در کنار بازی مقابل تیم های آرژانتین و پرتغال تا دنیا دنیاست در تاریخ فوتبال ایران ثبت خواهد شد.مگر می شود نبرد تن به تن با کریس رونالدو،آندره اینیستا،سرجیو راموس و لئو مسی را فراموش کنیم؟انگاری باید با این نسل به جام‌جهانی می رفتیم تا تاریخ خود را بسازیم،حال تاریخ فوتبال ایران حرف های زیادی برای گفتن دارد.از امروز میتوانیم با غرور و افتخار برای نسل های آینده از چنین روزهایی صحبت کنیم،روزهایی که بیشتر به رویا شباهت دارد،انگاری همه خواب هستیم و در آسمان ها سیر می کنیم.اکنون جنگ بزرگ دیگری در پیش داریم و خوب می دانیم سربازان وطن مقابل این تیم بزرگ آبروداری می کنند چرا که به غیرت آنها ایمان داریم
پ.ن نظر شما درباره بازی فردا چیه؟

#فوتبال_با_فواد #جام_جهانی_۲۰۱۸ #نشر_مطلب_با_ذکر_منبع #ایران_اسپانیا #ورزشگاه_کازان

Read more حسین قدیانی فعال رسانه ای طی یاداشتی در کانال تلگرام خود نوشت: . جناب آقای کیانیان! ما حتی روز شهادت ...

Media Removed

حسین قدیانی فعال رسانه ای طی یاداشتی در کانال تلگرام خود نوشت: . جناب آقای کیانیان! ما حتی روز شهادت پدرمان هم، نه تنها آب خوش از گلوی‌مان پایین رفت، بل‌که جز زیبایی هیچ ندیدیم! . . اولا لطف کنید و کم‌کاری این دولت و آن دولت را پای نظام ۴۰ ساله ننویسید! . . ثانیا لطف کنید و کمی هم گوش هم‌کاران‌تان … حسین قدیانی فعال رسانه ای طی یاداشتی در کانال تلگرام خود نوشت:
.
جناب آقای کیانیان! ما حتی روز شهادت پدرمان هم، نه تنها آب خوش از گلوی‌مان پایین رفت، بل‌که جز زیبایی هیچ ندیدیم!
.
.
اولا لطف کنید و کم‌کاری این دولت و آن دولت را پای نظام ۴۰ ساله ننویسید!
.
.
ثانیا لطف کنید و کمی هم گوش هم‌کاران‌تان را بگیرید تا دیگر با سوءاستفاده از محبوبیت خود، رأی و شکم مردم را یک‌جا ندزدند!
.
.
ثالثا لطف کنید و خستگی خود را پای همه‌ی مردم ننویسید! رابعا لطف کنید و شعار بی‌خود ندهید!
.
.
خیلی از اوضاع شاکی هستید، بیایید از یک‌جا شروع کنیم ناظر بر اصلاح امور و تحقق بیشتر عدل!
.
.
در آخرین انتخابات ریاست جمهوری، آقای قالیباف، آقای روحانی را معطوف به خانه‌ی رئیس قوه‌ی مجریه، متهم به رانت و ویژه‌خواری کرد! بیایید با بهره از نفوذی که دارید، از قوه‌ی قضائیه بخواهید ضمن رسیدگی به کم و کیف این موضوع، یا قالیباف را به علت اهانت به روحانی، محکوم کنند یا خانه‌ی شیخ‌حسن را از وی بگیرند!
.
.
ما پرویز پرستویی نیستیم و اساسا بازیگر مقابل شما در هیچ فیلمی نیستیم! والله بخشی از گرفتاری‌های جامعه، سر همین است که امثال حضرت‌عالی، با ما مردم هم بازی می‌کنید! من حالا بنا ندارم در این مختصر، اشاره به مصداق کنم که چگونه هم از توبره می‌خورید و هم از آخور اما گیرم لازم باشد علیه همه‌ی این ۴۰ سال، رسما انقلاب کرد!
.
.
قبول کنید شما، نه مردش هستید و نه اهلش! من اما بی‌هیچ هراسی و خیلی هم منطقی، از قاضی‌القضات مملکت خواهانم یا قالیباف را بیندازد زندان به علت توهین وقیحانه به رئیس‌جمهور و یا رئیس‌جمهور را به علت ویژه‌خواری در تهیه‌ی مسکن! و شما جناب کیانیان! همان به فیلم بازی کنی و جامعه را فیلم خودت نکنی! آخرش هم شما و حاج‌کاظم و عباس، صحیح و سالم ماندید اما هنوز هم جانباز شیمیایی دارد درد می‌کشد! حضرت شاسی‌بلند! جوری از این ۴۰ سال ننال که کأنه ۳۰ سالش را با گاز خردل در سینه سپری کرده‌ای!
.
.
ادای قهرمان را درآوردی و پولت را گرفته‌ای و پزت را داده‌ای و کلی هم خاطره تعریف کرده‌ای از رفاقتت با رهبر مشهدی ۳۰ سال از همین ۴۰ سال! و مادر من در همه‌ی این مدت، همسر شهید بود و برنج هم می‌خریدیم، بودند همسایگانی که زخم‌زبان سهمیه بزنند به ما! شگفتا!
.
.
گریه‌ی ما را هم تو می‌کنی! و داد ما را هم تو می‌زنی! سخنانت فیلم خوبی بود! پفک خوردیم و کلی خندیدیم! حالا این‌ها را ول کن! خیلی اگر ذله شدی از این ۴۰ سال، بیا و عوض حرف کیلویی، متین و مستند، خواهان محاکمه‌ی یکی از این ۲ گردن‌کلفت شو! روحانی یا قالیباف! مردش هستی؟!

Read more ↴ <span class=فریدون آسرایی: دنباله‌رو نیستـم! ‌ مصاحبه‌ی فریدون آسرایی با روزنامه‌ی «صبا» تاریخ …” src=”https://www.instagram.com/p/BiwLkFdgbiD/media/?size=m” />

Media Removed

↴ فریدون آسرایی: دنباله‌رو نیستـم! ‌ مصاحبه‌ی فریدون آسرایی با روزنامه‌ی «صبا» تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۹۷ ‌ متن کامل مصاحبه‌ : ‌ فریدون آسـرایی؛ خواننده‌ی جریان اصلی موسیقی ایران موسوم به پاپ است و حدود ۱۵ سال است که توانسته خود را در این مارکت موسیقی نگه داشته و حفظ کند. اغلب … ↴
◀فریدون آسرایی: دنباله‌رو نیستـم!

مصاحبه‌ی فریدون آسرایی
با روزنامه‌ی «صبا»
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۹۷

متن کامل مصاحبه‌ :

فریدون آسـرایی؛ خواننده‌ی جریان اصلی موسیقی ایران
موسوم به پاپ است و حدود ۱۵ سال است که توانسته خود را در این مارکت موسیقی نگه داشته و حفظ کند. اغلب مردم او را با ترانه‌ی «خوشگل عاشق» می‌شناسند و با آن خاطره دارند اما قطعات هیت و آلبوم‌های موفق دیگری هم داشته است. او این روزها در تور کنسرت شهرستان ها به سر می‌برد و قرار است ۲۴ اردیبهشت‌ماه در شهرستان شازند کنسرت داشته باشد. به همین بهانه با او درباره‌ی آلبوم جدیدش و همچنین مسائل روز موسیقی پاپ گفت‌وگو کرده‌ایم:

※آقای آسرایی در کنسرت شـازند از چه سازهایی در ارکسترتان استفاده می‌کنید و چه قطعاتی را قرار است اجرا کنید؟

گروه ما طبق معمول گروهی شش نفره است که از درامز ، پرکاشــن، بیس، کیبورد، گیتار و ویولن تشکیل شده است. معمولا پایه و اساس یک گروه پاپ بیس، درامز، پرکاشن و کیبورد است و بستگی به فضای موسیقی که در ایران گیتار هم اضافه می‌شود و ما هم چون در کارهایمان از ویولن زیاد استفاده می‌کنیم، این ساز در کنسرت‌هایمان هم هست. قطعات هم منتخبی از آلبوم‌هایی است که تاکنون منتشر کرده‌ام که آخرین آنها «عشــق یعنی» بوده است و البته تعدادی از تک آهنگ‌هایم را هم می‌خوانم. یک آهنگ هم از قطعات سریال «عاشقانه» که به تازگی در شبکه نمایش خانگی پخش شده اجرا خواهیم کرد.

※به سریال «عاشقانه» اشاره کردید؛ شما سابقه‌ی اجرای ترانه‌های تیتراژ برنامه‌ها و سریال‌های مختلف را داشته‌اید. باتوجه به اینکه در ایران خوانندگان رسانه‌ای مخصوص پخش و ارائه‌ی آثارشان ندارند، خواندن ترانه‌های تیتراژ و کلیپ سریال‌ها چه تأثیری بر کار خوانندگان می‌گذارد؟

خیلی از خوانندگان ما هستند که از طریق تیتراژ به شهرت رسیده‌اند؛ اگر سریال تلویزیونی باشد مخاطبش طبیعتاً بیشتر هم هست و اگر آهنگی که ساخته می‌شود مطلوب بوده و مناسب تیتراژ همان کار باشد مطمئناً بسیار تأثیرگذار است. چند نفر از خوانندگانی که بسیار مطرح هم شده‌اند از همین طریق بوده؛ عده‌ای از آن‌ها در تلویزیون و عده‌ای دیگر در سریال‌های شبکه نمایش خانگی این اتفاق برایشان افتاده است.

(ادامه‌ی مصاحبه در کامنت‌ها)

Read more ... ۲۰ عاملی که رابطه عاطفی شما را پایدار نگه می‌دارد قسمت دوم ادامه پست قبلی: ۱۱. از هم انتقاد نکنید؛ ...

Media Removed

… ۲۰ عاملی که رابطه عاطفی شما را پایدار نگه می‌دارد قسمت دوم ادامه پست قبلی: ۱۱. از هم انتقاد نکنید؛ به هم راه‌حل ارائه کنید ۱۲. از هم تعریف کنید: تعریف کردن از همدیگر کار ساده و مفیدی است. با‌این‌کار به همسرتان نشان می‌دهید که واقعا برایش ارزش قائل هستید. ۱۳. به حریم شخصی هم احترام بگذارید: گذراندن … …
۲۰ عاملی که رابطه عاطفی شما را پایدار نگه می‌دارد قسمت دوم ادامه پست قبلی:
۱۱. از هم انتقاد نکنید؛ به هم راه‌حل ارائه کنید
۱۲. از هم تعریف کنید:
تعریف کردن از همدیگر کار ساده و مفیدی است. با‌این‌کار به همسرتان نشان می‌دهید که واقعا برایش ارزش قائل هستید.
۱۳. به حریم شخصی هم احترام بگذارید:
گذراندن وقت با شریک زندگی به رشد رابطه کمک زیادی می‌کند، اما نباید فراموش کنید که برای دوام و ماندگاری یک رابطه، باید هرازچندگاهی فضا و زمان کافی دراختیار هم بگذارید.
۱۴. تشکر از همدیگر را فراموش نکنید:
این یکی از قواعد طلایی رابطه‌های ماندگار است. «عزیزم دستت درد نکنه». چهار کلمه‌ی ساده می‌تواند معجزه کند. با این کلمات به او می‌فهمانید که برایش ارزش قائل هستید
۱۵. اشتباهات‌تان را بپذیرید:
همه‌ی ما بارها برای‌مان پیش آمده که هر چقدر هم دوست داشته باشیم باز هم نمی‌توانیم خود را بی‌گناه جلوه دهیم. باید اشتباه خود را بپذیریم. باید غرورمان را لگدمال کنیم و به عشق زندگی‌مان بگوییم: «عزیزم تقصیر من بود. واقعا معذرت می‌خوام». اگر همسرتان هم واقعا برای‌تان ارزش قائل باشد، شما را خواهد بخشید.
۱۶. حرف دلتان را بزنید:
اگر واقعا لازم باشد که در مورد چیزی با همسرتان حرف بزنید، حرف‌تان را نخورید و آن را با او در میان بگذارید. اگر آدم توداری هستید و حرف‌ها را درون خود می‌ریزید و آرزو دارید که همسرتان روزی شما را درک کند، باید بدانید لزوما این‌طور نیست و این کار ممکن است به‌ضررتان تمام ‌شود.
۱۷. رمانتیک باشید:
این نکته را مردان باید بیشتر از زنان مدنظر داشته باشند. مردها خیال می‌کنند رمانتیک بودن فقط به دوره‌ی نامزدی و قبل از ازدواج مربوط است. چند قرار عاشقانه‌ی رمانتیک باهم بگذارید. او را به شبی خاطره‌انگیز مهمان کنید. هر کاری که می‌توانید، هرچند ساده، برای او انجام دهید تا حس کند ملکه‌ی زندگی شماست. این واقعا گام مهمی در رابطه‌ی زناشویی‌تان است.
۱۸. به دوستان او احترام بگذارید:
اگر واقعا از دوستان همسرتان خوش‌تان نمی‌آید، بهتر است این بی‌علاقگی به آنها را در دل‌تان نگه دارید و اصلا اعلام نکنید.
۱۹. مهربان و باعاطفه باشید:
مهربانی در اشکال مختلف بروز و ظهور می‌کند. گاهی دست او را بگیرید، گاهی با موهای او بازی کنید و گاه هم او را در آغوش بفشارید و ببوسید. فرقی هم نمی‌کند که طرف مقابل مرد است یا زن. هر دو طرف باید این نکات را رعایت کنند. البته اگر دوام رابطه برای‌شان مهم است.
۲۰. ادب را رعایت کنید:
همیشه و در هر حال وقتی کنار شریک زندگی‌تان هستید، ادب را رعایت کنید

Read more . . زندگی در لحظه کار راحتی نیست، فکرهایی که مدام توی سرمون میاد و میره که فلان موضوع چی میشه یا فلان ...

Media Removed

. . زندگی در لحظه کار راحتی نیست، فکرهایی که مدام توی سرمون میاد و میره که فلان موضوع چی میشه یا فلان کار رو چیکار کنم. فکرهایی که یه لحظه رهامون نمیکنه، مخصوصا اگه مثل من از جمله آدم‌هایی باشین که کافیه بخوان مدیتیشن کنن یا در لحظه بدون هیچ فکر‌ی زندگی کنن، تمام فکر‌های دنیا توی ذهنم میاد و مدام به … .
.
زندگی در لحظه کار راحتی نیست، فکرهایی که مدام توی سرمون میاد و میره که فلان موضوع چی میشه یا فلان کار رو چیکار کنم. فکرهایی که یه لحظه رهامون نمیکنه، مخصوصا اگه مثل من از جمله آدم‌هایی باشین که کافیه بخوان مدیتیشن کنن یا در لحظه بدون هیچ فکر‌ی زندگی کنن، تمام فکر‌های دنیا توی ذهنم میاد و مدام به خودم میگم فکر نکن فکر نکن و به این فکر میکنم که فکر نکنم و خلاصه همون تصمیم به فکر نکردن میشه موضوعی که ذهنم رو پر می‌کنه
.
یادگیری زندگی در لحظه کار آسونی نبود. خیلی وقتها بود که تمرکز میکردم، ‌بدتر میشد. خیلی وقتها بود که اصلا حواسم نبود و روز بعد متوجه میشدم که دیروز چقدر خوش گذشت و حال خوبی داشتم و با فکر به آینده خرابش کردم و همین فکر باعث زندگی در گذشته و آینده میشد که اصلا دوست نداشتم. بنابر این شروع کردم به تحقیق در این مورد که چطوری بدون مدیتینش میشه در لحظه بود و قدر اون لحظات رو دونست. چطوری میشه یه کاری کنیم که فرداش نگم چرا قدرشو ندونستم؟ یکی دیگه از فکرهایی که همیشه ذهنم رو درگیر خودش میکنه اینه که حسرت روزهای گذشته رو نخورم یا بهتره بگم «استارت زندگی در لحظه» برای من این بود که دلم نمیخواست بگم مثلا سه سال پیش چه خوب بود و من قدرشو نمیدونستم، خاطره-داشتن از گذشته خوبه ولی اینکه بشه مایه ی حسرت خوب نیست
.

اینطوری شد که من با مباحث جدیدی آشنا شدم، از مکتب هایی که توی کتاب های شهر کتاب در سال های ۸۷-۸۸ پیدا میکردم تا دنیای وایفای که باعث شد دسترسی من به اینترنت و منابع بیشتر بشه و هرچی دلم میخواست بخونم و راه خودم رو پیدا کنم. به مباحثی مانند مینیمالیسم و ساده‌زیستی، قبول کم و‌کسری‌های خودمون، قبول زندگی با تمام عیب و ایرادهاش و خیلی چیزهای دیگه رسیدم که من رو به سمت زندگی در لحظه برد. اگر بخوام واژه های مرتبط رو بگم خیلی طول میکشه ولی تصمیم گرفتم هر از گاهی که وقت میکنم در موردش بنویسم براتون
.
فعلا دارم در مورد تفاوت آروم بودن (کالم) و بودن در لحظه (استیلنس) میخونم وسرچ میکنم که چه تفاوتی داره. اینکه چطوری آرامش در لحظه باعث خوشحالی میشه و نیازی به وسایل، آدم‌های دیگه یا محیط دیگه نیست تا بشه حال خوب داشت و از زندگی‌ لذت برد.

Read more

Loading…

ایسائو تاکاهاتا در گذشت . . . تصویری که ملاحظه می کنید(چپ) برای خیلی از سینما دوستان آشناست. این ...

Media Removed

ایسائو تاکاهاتا در گذشت . . . تصویری که ملاحظه می کنید(چپ) برای خیلی از سینما دوستان آشناست. این پوستر انیمیشن مدفن کرم های شب تاب است (تصویر سمت راست تاکاهاتاست) که تاکاهاتا در سال ۱۹۸۸ ساخت و از بهترین انیمیشن های تاریخ سینماست. مدتی بود که تصمیم داشتم این انیمیشن فوق العاده را به شما معرفی … ایسائو تاکاهاتا در گذشت .
.
.
تصویری که ملاحظه می کنید(چپ) برای خیلی از سینما دوستان آشناست. این پوستر انیمیشن مدفن کرم های شب تاب است (تصویر سمت راست تاکاهاتاست) که تاکاهاتا در سال ۱۹۸۸ ساخت و از بهترین انیمیشن های تاریخ سینماست. مدتی بود که تصمیم داشتم این انیمیشن فوق العاده را به شما معرفی کنم اما سرانجام باید با مرگ خالقش این اتفاق می افتاد. .
.
.
تاکاهاتا کارگردان شهیر ژاپنی و یکی از موسسان استدیو معروف جیبلی به همراه هایائو میازاکی است. میازاکی هم برای بیشتر سینما دوستان آشناست و کارگردان انیمیشن های معروفی همچون شهر اشباح (سفر چیهیرو) و یا پرنسس مونونوکه است. این دو در سال ۱۹۸۵ در توکیو این استدیو را تاسیس کردند و بسیاری از انیمه های شاهکار و مهم سینما در این استدیو تولید شده است. .
.
.
تاکاهاتا از سال ۱۹۷۴ انیمیشن تولید میکرد و تعدادی از کارتون های خاطره انگیز دهه شصت تلویزیون ایران نیز ساخته وی می باشد. آثاری همچون هایدی دختر آلپ و بی خانمان (با نام اصلی داستان پرین) و آن شرلی با موهای قرمز . وی در سال ۱۹۸۸ سینمایی مدفن کرم های شب تاب را ساخت که از تحسین شده ترین آثار این استدیو محسوب میشود و بین منتقدین و تماشاگران از محبوب ترین آثار انیمیشن تاریخ سینما محسوب می شود. آخرین اثر وی انیمیشن افسانه شاهدخت کاگویا بود که در سال ۲۰۱۳ ساخت و عرضه شد که کاندید جایزه اسکار نیز شد. دیدن آثار وی خصوصا مدفن کرم های شب تاب را از دست ندهید. اثری ساده اما عمیق، تاثیر گذار و محزون کننده. وی شش روز پیش و در ۸۲ سالگی و بر اثر سرطان ریه درگذشت. روحش شاد.
.
.
.
#glory_cinema #isaotakahata #studioghibli #hayaomiyazaki #graveofthefireflies #rip #japan #tokio #animation #anime #thetaleofprincesskaguya #cinema #imdb #worldwar2 #war #sister #brother #مدفن_کرم_های_شب_تاب #ایسائو_تاکاهاتا #استدیو_جیبلی #هایائو_میازاکى #انیمیشن #انیمه #ژاپن #توکیو

Read more ‌ سفری خاطره انگیز با تورهای نت‌برگ ‌ کار سخت و طاقت فرسایی که در طول هفته و در شهرهای شلوغ انجام ...

Media Removed

‌ سفری خاطره انگیز با تورهای نت‌برگ ‌ کار سخت و طاقت فرسایی که در طول هفته و در شهرهای شلوغ انجام می‌دهیم گاهی انرژی لازم برای ادامه زندگی را از ما می‌گیرد. به خاطر همین لازم است هر چند وقت یکبار کارهایی که دوست داریم را انجام دهیم. به #مسافرت برویم، فیلم و #تئاتر ببینیم و یا تفریحات هیجان انگیز … ‌
سفری خاطره انگیز با تورهای نت‌برگ

کار سخت و طاقت فرسایی که در طول هفته و در شهرهای شلوغ انجام می‌دهیم گاهی انرژی لازم برای ادامه زندگی را از ما می‌گیرد. به خاطر همین لازم است هر چند وقت یکبار کارهایی که دوست داریم را انجام دهیم. به #مسافرت برویم، فیلم و #تئاتر ببینیم و یا تفریحات هیجان انگیز انجام دهیم.
‌ ‌
اگر فکر می‌کنید وقت لازم برای رفتن به #مسافرت های چند روزه را ندارید می‌توانید از تورهای یک روزه استفاده کنید.
‌ معمولا تورهای طبیعت گردی یک روزه برگزار می‌شوند و بعد از این سفر، آنقدر از طبیعت خاطره داریم که انرژی‌اش تا ماه‌ها همراه ما خواهد بود. برای یافتن شور زندگی جهت ادامه مسیر خوشبختی گاهی رفتن به مسافرت همراه با #تور طبیعت گردی یک روزه بهترین انتخاب است.

نحوه انتخاب و خرید تور : برای دریافت اطلاعات بیشتر و لینک خرید لطفا زیر همین پست (کامنت) درخواست لینک کنید. ‌
#مسافرت
#تابستان
#تور
#هتل

Read more

Loading…

از ان جا که آینه و شمعدان جزو ان اقلامی است که فقط یکبار برای عروس خانم خریداری می شود بهتر است در انتخاب ...

Media Removed

از ان جا که آینه و شمعدان جزو ان اقلامی است که فقط یکبار برای عروس خانم خریداری می شود بهتر است در انتخاب آن دقت کنید تا در عین زیبایی ماندگاری بالایی برای شما داشته باشد. آینه و شمعدان در سفره ی عقد خاطره ی روز بله گفتن و رسمی شدن پیوندتان را یادآوری می کند پس باارزش و مهم است. از این رو در هنگام خرید بهتر … از ان جا که آینه و شمعدان جزو ان اقلامی است که فقط یکبار برای عروس خانم خریداری می شود بهتر است در انتخاب آن دقت کنید تا در عین زیبایی ماندگاری بالایی برای شما داشته باشد. آینه و شمعدان در سفره ی عقد خاطره ی روز بله گفتن و رسمی شدن پیوندتان را یادآوری می کند پس باارزش و مهم است. از این رو در هنگام خرید بهتر است به نکات زیر دقت کنید .

۱-توجه به قیمت :
نخستین گزینه ای که عروس و داماد ها باید در نظر بگیرند توان مالی و بودجه ای است که برای خرید آینه و شمعدان می خواهند بپردازند.  با هر بودجه ای که دارید می توانید آینه و شمعدان زیبایی برای خود تهیه نمایید. بستگی به سلیقه شما دارد . از انواع مختلفی که در بازار وجود دارد می توانید انتخاب کنید. امروزه جنس نقره ای آینه و شمعدان طرفداران بیشتری دارد. اما از سایر مدل ها گران تر می باشد .

۲-توجه به اندازه :
مدل های کنسولی برای خانه هایی که به قدر کافی جا دارند و به اصطلاح متراژ بالا هستند مناسب تر می باشد .  این مدل ها هم به عنوان یک دکور زیبا به شمار می روند و هم می توانید از آینه قدی آن براحتی استفاده کنید.  اگر هم جای کافی در منزلتان ندارید مدل های کوچکتر را انتخاب نمایید.  و اصلا به سراغ مدل های کنسولی نروید.

۳-توجه به مدل :
مدل های چوبی و شیشه ای در عین حال که زیبا هستند قیمت کمتری هم دارند . می توانید به جای خرید جنس نقره و استیل این مدل ها را انتخاب کنید. هم چنین می توانید به جای خرید شمعدان لاله های زیبا تهیه کنید و از ان برای تزیین میز ناهارخوری نیز استفاده نمایید.

۴-آماده بخرید :
سعی کنید آینه و شمعدان را به صورت آماده خریداری کنید و سفارش ندهید. از آن جا که برای سفارش نصف بیشتر مبلغ را می پردازید اگر آینه شمعدان مطابق با میل و خواسته ی شما نباشد هزینه ی شما به هدر می رود

۵-توجه به مدل های شمعدان :
شمعدان ها نیز طرح های مختلفی دارند. بعضی از آن ها برقی و بعضی دیگر توسط لامپ های کوچکی روشن می شوند. پیشنهاد می کنیم شمعدان های برقی نخرید زیرا مصنوعی است و همانطور که اسمش پیداست باید جای شمع باشد نه لامپ ! زیبایی نور شمع بسیار متفاوت و زیباتر است.  خوب است بدانید هر کدام از شمعدان ها را به نیت عروس و داماد تهیه می کنند . به همین دلیل خوب است شعله های ان نیز زوج باشد.
شمعدان هایی که سال هاست بین ایرانیان پرطرفدار است به شکل و طرح گل لاله هستند و از جنس کریستال های بسیار زیبا و درخشنده می باشد. به طور کلی لاله ها از شمعدان ها باشکوه تر و مجلل تر و شکیل تر هستند.
#ژمیس #تشریفات #خدمات_مجالس #تشریفات_مراسم #عروسی

Read more در نمایشگاه کتاب تهران و در غرفه‌ی نشر حکمت کلمه: ایرج ضیایی منظومه‌ی بلندی نوشته بود؛ منظومه‌ای ...

Media Removed

در نمایشگاه کتاب تهران و در غرفه‌ی نشر حکمت کلمه: ایرج ضیایی منظومه‌ی بلندی نوشته بود؛ منظومه‌ای در انتظار انتشار. پیش از این‌ها بود که در گفتگویی رادیویی اقبال آشنایی‌اش را داشتم. نام «مراثی محله‌های مرده» را این چنین برای نخستین بار شنیدم. در دیدار بعدی‌مان بیشتر درباره‌ی کتاب حرف زدیم. … در نمایشگاه کتاب تهران و در غرفه‌ی نشر حکمت کلمه:
ایرج ضیایی منظومه‌ی بلندی نوشته بود؛ منظومه‌ای در انتظار انتشار. پیش از این‌ها بود که در گفتگویی رادیویی اقبال آشنایی‌اش را داشتم. نام «مراثی محله‌های مرده» را این چنین برای نخستین بار شنیدم. در دیدار بعدی‌مان بیشتر درباره‌ی کتاب حرف زدیم. ماکتی هم حاضر شده بود. از آقای ضیایی خواستم که دست نگه‌دارد. خواستم کتاب با سر و شکل همیشگی شعر معاصر چاپ نشود. کار آسانی نیست که کار چاپ کتابی را در آستانه‌ی انتشارش متوقف کنید. با این همه ایرج ضیایی استقبال کرد. «منظومه‌ی پیامبر نامبعوث» را خوانده بود؛ کتاب مرا.
طراحی‌اش را دوست داشت. پس خوب می‌دانست که چقدر جهان ذهنی‌مان به هم نزدیک است. گفتم که دوست دارم «مراثی محله‌های مرده» را هم به ظاهر کتاب خودم نزدیک کنم. پذیرفت. کار را از جلد آغاز کردم.
جلدی که حالا پیش روی شماست از عمارت‌های نگارگری‌های دوره‌های مختلف نقاشی ایرانی شکل پذیرفته است. هفت سده نقاشی ایرانی کنار هم شهری ساخته‌اند که تنها در خیال ما ایرانیان قرار گرفته است.
شهر خیالی روی جلد قلمرو اشیاء است؛ اشیاء خاموش و خفته و گم‌گشته و پر هیاهو و مست و هشیار و آرام و بی‌قرار. شبیه اشیاء «خانه‌های اجاره‌ای» ضیایی. شبیه اشیاء خانه‌ی «خانه روشنان گلشیری»؛ راستی گلشیری‌ هم در «محله‌های مرده» زنده است. شیخ بهایی هم و هدایت هم و ام البکا هم. «مراثی محله‌های مرده» بی‌قرار است. پای شاعر هیچ جای تاریخ سرزمین‌اش بند نمی‌شود. از بستری به بستر دیگر می‌غلتد. از دوچرخه‌های مارنان تا سلجوقیان فاتح همه جا پر می‌کشد.
«مراثی محله‌های مرده» جنون تاریخ دارد. همچون پیرمردی که هزار سال از عمرش می‌گذرد. همچون سفال‌های شکسته‌ی املش، که وقتی از زیر خاک خیس کوهستان بیرون‌شان می‌کشی قرن‌ها خاطره بر لبان‌شان ماسیده است.

Read more می خواستم خاطره ای از دهه فجر و دوران معلمی خودم بنویسم اما قبلش این خاطره دکتر حسابی سخت مرا مشغول خودش ...

Media Removed

می خواستم خاطره ای از دهه فجر و دوران معلمی خودم بنویسم اما قبلش این خاطره دکتر حسابی سخت مرا مشغول خودش کرد #پروفسورحسابی: ۲۲ سال درس دادم؛ – هیچگاه لیست حضور و غیاب نداشتم. (چون کلاس باید اینقدر جذاب باشد که بدون حضور و غیاب شاگردت به کلاس بیاید) – هیچگاه سعی نکردم کلاسم را غمگین و افسرده نگه … می خواستم خاطره ای از دهه فجر و دوران معلمی خودم بنویسم اما قبلش این خاطره دکتر حسابی سخت مرا مشغول خودش کرد #پروفسورحسابی:
۲۲ سال درس دادم؛
– هیچگاه لیست حضور و غیاب نداشتم.
(چون کلاس باید اینقدر جذاب باشد که بدون حضور و غیاب شاگردت به کلاس بیاید)
– هیچگاه سعی نکردم کلاسم را غمگین و افسرده نگه دارم!
(چون کلاس، خانه دوم دانش آموز هست)
-هر دانش آموزی دیر آمد، سر کلاس راهش دادم!
(چون میدانستم اگر ۱۰ دقیقه هم به کلاس بیاید؛ یعنی احساس مسئولیت نسبت به کارش)
– هیچگاه بیشتر از دو بار حرفم را تکرار نکردم.
(چون اینقدر جذاب درس میدادم که هیچکس نگفت بار سوم تکرار کن)
– هیچگاه ۹۰ دقیقه درس ندادم!
(چون میدانستم کشش دانش آموز متوسط و کم هوش و باهوش با هم فرق دارد)
– هیچگاه تکلیف پولی برای کسی مشخص نکردم!
(چون میدانستم ممکن است بچه ای مستضعف باشد یا یتیم..) ۷- هیچگاه دانش آموزی درب دفتر نفرستادم.
(چون میدانستم درب دفتر ایستادن یعنی شکستن غرور)
– هیچگاه تنبیه تکی نکردم و گروهی تنبیه کردم!
(چون میدانستم تنبیه گروهی جنبه سرگرمی هست ولی تنبیه تکی غرور را میشکند) – همیشه هر دانش آموزی را آوردم پای تخته، بلد بود.
(چون میدانستم که کجا گیر میکند نمیپرسیدم!) #پ_ن: اما #خاطره_معلمی_من : شاید تنها افتخارم در زندگی این باشد که دوسال تجربه معلم بازی در مدرسه ابتدایی در روستایی به نام بهار در شهرستان شهریار را داشتم … معلمی کار هرکسی نیست !! من فقط ادایش را در
می آوردم … در این مدرسه که دانش آموزان ابتدایی بصورت مختلط درس می خوانندبه شدت ارتباط خوبی بین اولیا و معلمین وجود داشت . روزی پنج کیلومتر پیاده راه می رفتم تا از جاده اصلی به روستا برسم .. اولین گروه تئاتر را در مدرسه به مناسبت دهه فجر تشکیل دادم .. و خودم از همان نمایش با یک دوربین اجاره ای که فکر کنم نامش (M9000) بود فیلم گرفتم . نمایش مان در ۲۱بهمن به اجرا در آمد از اهالی روستا و اداره آموزش و پرورش میهمان داشتیم . نام دانش آموزانم را تقریبا یادم هست ولی فامیلی ها را نه ! خانم ها ‌و آقایان : سونیا، لیلا ، مجید ، محمد … ای کاش بعد از ۲۶سال میدانستم کجایند و چه می کنند؟! اکثرا دوست داشتند معلم ، پزشک یا خلبان بشوند …معدل بچه ها در سال های قبل از خاطره من حداکثر شانزده بود .سالی که من توفیق داشتم در خدمتشان باشم همگی با معدل بیست قبول شدند … همیشه باهم دوست بودیم و بازی مهمتر از درس بود … و وقتی که درس میدادم … مهمترین موضوع درس بود …
#امیرحسین_خرمشاهی
#دهه_فجر
#معلم
#روستای_بهار(بها)
#شهرستان_شهریار

Read more <span class= نوروز، آینده ای جوان تر و درخشان تر دارد. . بخش سوم . نوروز، تجدید خاطره ی بزرگی است: خاطره …” src=”https://www.instagram.com/p/BgtvdTJjf-_/media/?size=m” />

Media Removed

نوروز، آینده ای جوان تر و درخشان تر دارد. . بخش سوم . نوروز، تجدید خاطره ی بزرگی است: خاطره ی خویشاوندی انسان با طبیعت. هر سال، این فرزند فراموشکار که، سرگرم کارهای مصنوعی و ساخته های پیچیده ی خود، مادر خویش را از یاد می برد، با یادآوری های وسوسه آمیز نوروز، به دامن وی باز می گردد و با او، این …
نوروز، آینده ای جوان تر و درخشان تر دارد.
.
بخش سوم
.
نوروز، تجدید خاطره ی بزرگی است: خاطره ی خویشاوندی انسان با طبیعت. هر سال، این فرزند فراموشکار که، سرگرم کارهای مصنوعی و ساخته های پیچیده ی خود، مادر خویش را از یاد می برد، با یادآوری های وسوسه آمیز نوروز، به دامن وی باز می گردد و با او، این بازگشت و تجدید دیدار را جشن می گیرد.
.
فرزند، در دامن مادر، خود را باز می یابد و مادر، در کنار فرزند، چهره اش از شادی می شکفد، اشک شوق می بارد، فریادی های شادی می کشد; جوان می شود، حیات دوباره می گیرد. با دیدار یوسفش بینا و بیدار می شود.
.
تمدن مصنوعی ما هرچه پیچیده تر و سنگین تر می گردد، نیاز به بازگشت و بازشناخت طبیعت را در انسان حیاتی تر می کند و بدین گونه است که نوروز، برخلاف سنّت ها که پیر می شوند و فرسوده و گاه بیهوده، رو به توانایی می رود و در هر حال، آینده ای جوان تر و درخشان تر دارد، چه، نوروز راه سومی است که جنگ دیرینه ای را که از روزگار لائوتزو و کنفسیوس تا زمان روسو و ولتر درگیر است به آشتی می کشاند.
.
.
.
برگرفته از کتاب #هبوط_در_کویر ، بخش #نوروز ، ص ۵۴۷، انتشارات چاپخش، چاپ سی و یکم، ۱۳۹۰.
.
.
برای دیدن پستهای بیشتر به کانال ما در تلگرام بپیوندید.
لینک در بیو
.
.
#مجموعه_آثار_۱۳ #دکتر_علی_شریعتی #علی_شریعتی #شریعتی #دکتر_شریعتی #نوروز_مبارک #سال_نو_مبارک #سخنان_و_جملات_شریعتی
@doctor_alishariati

Read more

Loading…

<span class= شب اول مهر رو یادتونه؟ یه عده ذوق داشتند که فردا مدرسه‌ها شروع میشه و حتی از خوشحالی خوابشون نمی‌برد خیلی‌ها …” src=”https://www.instagram.com/p/BngyfKJnwts/media/?size=m” />

Media Removed

شب اول مهر رو یادتونه؟ یه عده ذوق داشتند که فردا مدرسه‌ها شروع میشه و حتی از خوشحالی خوابشون نمی‌برد خیلی‌ها هم ناراحت بودند یا حتی استرس داشتند که ای وای از فردا باز مدرسه‌ها شروع میشه تقریبا هیچ کسی نیست که از اون روزها خاطره نداشته باشه. اما خاطره بعضی‌ها متفاوته؛ انگار مدرسه و انتظاری …
شب اول مهر رو یادتونه؟
یه عده ذوق داشتند که فردا مدرسه‌ها شروع میشه و حتی از خوشحالی خوابشون نمی‌برد
خیلی‌ها هم ناراحت بودند یا حتی استرس داشتند که ای وای از فردا باز مدرسه‌ها شروع میشه
تقریبا هیچ کسی نیست که از اون روزها خاطره نداشته باشه. اما خاطره بعضی‌ها متفاوته؛ انگار مدرسه و انتظاری که از اون‌ها به عنوان دانش‌آموز داشتند با استعداد و مهارت‌هاشون یک دنیا فاصله داشت. آرزو می‌کردند که کاش مدرسه یک‌جور دیگه‌ای بود و چیزهای دیگه‌ای غیر از ریاضی و شیمی و ادبیات هم یاد می‌گرفتند.
شما هم خاطره یا تجربه متفاوت از روزهای مدرسه دارید؟ تا اول مهر روی اینستاگرام یا توییترتون با هشتگ #ازمدرسه بنویسید.
قراره اسنپ بین خاطراتتون قرعه کشی کنه و به دو نفر اینستاگرامی و دو نفر توییتری هر کدوم دو میلیون تومان جایزه بده.
@snapp_team
@snapp_team
@snapp_team

فقط برای شرکت در قرعه‌کشی چندتا موضوع رو یادتون نره:
حتما صفحه‌تون public باشه
حتما اسنپ رو follow کنید
حتما از هشتگ‌های #اسنپ و #ازمدرسه استفاده کنید
@snapp_team
@snapp_team
@snapp_team
اطلاعات بیشتر رو می‌تونید روی وبلاگ اسنپ بخونید
bit.ly/Snapp-School

Read more . تو رنگــی ترین اتفاقِ منی تو این آدمای سیاه و سفید... . #نیلوفر_حسینی_خواه <span class=️ . . در راستای …” src=”https://www.instagram.com/p/Bh7rG6CHNHO/media/?size=m” />

Media Removed

. تو رنگــی ترین اتفاقِ منی تو این آدمای سیاه و سفید… . #نیلوفر_حسینی_خواه ️ . . در راستای استوری دیشب گفتم یه پست میذارم . اینستاگرام و فضاهای مشابه مجازی برای هر کسی یه کاربردی دارن. از اونجایی که من چندین سال بطور مداوم وبلاگ نویسی میکردم و وبلاگم پر بود از شعرهام، روزمرگی هام و … .
تو رنگــی ترین اتفاقِ منی
تو این آدمای سیاه و سفید…
.
#نیلوفر_حسینی_خواه ️
.
.
در راستای استوری دیشب گفتم یه پست میذارم
.
اینستاگرام و فضاهای مشابه مجازی برای هر کسی یه کاربردی دارن. از اونجایی که من چندین سال بطور مداوم وبلاگ نویسی میکردم و وبلاگم پر بود از شعرهام، روزمرگی هام و حرفام، این فضا بیشتر ادامه ی همون دوران شد و این صفحه هم خود به خود به این سمت رفت. بارها قصد کردم که فقط کارهامو بذارم و اینجا فقط تریبونی برای فعالیت های شعر و ترانه م باشه، هرچند کم. اما اصلا حس خوبی بهم نداد. انگار تصنعی بود. انگار بخش اصلی خودم رو حذف می کردم. شاید خیلی از همکارانم این رویه رو ترجیح بدن و تو صفحه شون فقط مطالب مربوط به فعالیتشون رو به اشتراک بذارن. اما درست یا غلط، برای من اینطور پیش نرفت. درسته که از شعر و نوشته های خودم خیلی در کپشن ها میذارم ولی مسلما مطالب غیرمرتبط هم زیاد دارم. یادمه بهم گفته بودن که مثلا عکس کافه گذاشتن اشتباهه چون کسی که میاد توی صفحه ت باید با کارهات آشنا شه نه اینکه این چیزارو ببینه. اما من اشکالی در به اشتراک گذاشتن همین #روزمرگی های ساده و گاها حس پشتشون نمیبینم. مگه این اپلیکیشن رو برای همین نساختن اصلا؟ من می نویسم. نه فقط ترانه و شعر. بلکه بیشتر #دلنوشته و روزمرگی! واسه کسی که از بچگی کلی دفتر خاطرات پُر کرده و بعد هم #بلاگر بوده و سالها نوشته و نوشته و نوشته، سخته اونجوری خشک و تک بعدی بودن. اینجا فرقش برام با وبلاگهام اینه که بیشتر حرفارو میشه با عکس زد. خاطره ها و حس های خوب رو میشه تصویری ثبت کرد. و همین باعث میشه که نیازی به زیاده نویسی نباشه. یه وقتایی چیزی تو یه منظره می بینم که با گرفتن عکسش انگار شعر نوشتم.
.
قطعا هر مطلبی به اشتراک می ذارم با علم به عمومی بودن این صفحه ست و این مستلزم رعایت خیلی نکاته.می تونستم این صفحه رو خصوصی کنم اما ترجیح دادم صفحه ی خصوصی جداگانه بسازم که مسلما توش به مراتب راحت ترم و اینجا همون وبلاگ کوچیکِ عمومی من باشه. جایی که آدم رشد خودش و تغییرات زندگیشو به وضوح می بینه. حتی لا به لای پستهایی که دلایل کافی برای حذف کردنشون داشته. گاهی حال و هوای پست هامون عوض میشه چون تصمیم می گیریم نسخه ی بهتری از خودمون باشیم. گاهی پستهایی رو حذف می کنیم چون بزرگ میشیم. چون می فهمیم که پخش کردن حس منفی غلطه. چون تو همین “وبلاگ تصویری” می‌فهمیم که گاهی سکوت انتخاب درست تریه. که انتشار زیبایی ها و احساس خوب رایگانه اما یک دنیا ارزش داره.
.
این بود انشای من :))
.
#الحمدلله_علی_کل_حال
.
:@zaliart_
.

Read more ‌ سفری خاطره انگیز با تورهای نت‌برگ ‌ کار سخت و طاقت فرسایی که در طول هفته و در شهرهای شلوغ انجام ...

Media Removed

‌ سفری خاطره انگیز با تورهای نت‌برگ ‌ کار سخت و طاقت فرسایی که در طول هفته و در شهرهای شلوغ انجام می‌دهیم گاهی انرژی لازم برای ادامه زندگی را از ما می‌گیرد. به خاطر همین لازم است هر چند وقت یکبار کارهایی که دوست داریم را انجام دهیم. به #مسافرت برویم، فیلم و #تئاتر ببینیم و یا تفریحات هیجان انگیز … ‌
سفری خاطره انگیز با تورهای نت‌برگ

کار سخت و طاقت فرسایی که در طول هفته و در شهرهای شلوغ انجام می‌دهیم گاهی انرژی لازم برای ادامه زندگی را از ما می‌گیرد. به خاطر همین لازم است هر چند وقت یکبار کارهایی که دوست داریم را انجام دهیم. به #مسافرت برویم، فیلم و #تئاتر ببینیم و یا تفریحات هیجان انگیز انجام دهیم. ‌‌
اگر فکر می‌کنید وقت لازم برای رفتن به #مسافرت های چند روزه را ندارید می‌توانید از تورهای یک روزه استفاده کنید. ‌
معمولا تورهای طبیعت گردی یک روزه برگزار می‌شوند و بعد از این سفر، آنقدر از طبیعت خاطره داریم که انرژی‌اش تا ماه‌ها همراه ما خواهد بود. برای یافتن شور زندگی جهت ادامه مسیر خوشبختی گاهی رفتن به مسافرت همراه با #تور طبیعت گردی یک روزه بهترین انتخاب است.

نحوه انتخاب و خرید تور : برای دریافت اطلاعات بیشتر و لینک خرید لطفا زیر همین پست (کامنت) درخواست لینک کنید. ‌
با هر ۵۰۰۰ تومان خرید ۱ امتیاز برای شرکت در جشنواره تابستانی #نت_برگ با جوایز هیجان انگیز کسب می‌کنید

‌ ‌ #سفر
#تفریح

Read more

Loading…

16/100 #100daysofproductivity بخش اول: این روزا ذهن یه عده رو یه سوال مشغول کرده بود که چون بیشتر ...

Media Removed

16/100 #100daysofproductivity بخش اول: این روزا ذهن یه عده رو یه سوال مشغول کرده بود که چون بیشتر از یکی دو نفر پرسیدن گفتم که دربارش یه پست بذارم و سوال اینه “چگونه کتابخوان شویم؟” من کتابخون حرفه ای نیستم. ماهی یکی دوتا کتابم شاید بیشتر نخونم ولی خب همیشه یه کتاب واسه خوندن دستمه پس به نظرم … ۱۶/۱۰۰
#۱۰۰daysofproductivity
بخش اول:
این روزا ذهن یه عده رو یه سوال مشغول کرده بود که چون بیشتر از یکی دو نفر پرسیدن گفتم که دربارش یه پست بذارم و سوال اینه
“چگونه کتابخوان شویم؟”
من کتابخون حرفه ای نیستم. ماهی یکی دوتا کتابم شاید بیشتر نخونم ولی خب همیشه یه کتاب واسه خوندن دستمه پس به نظرم میتونم تا حدودی جواب این سوالو به شکل خودم بدم!
من کتاب خوندنو از وقتی خوندن و نوشتن بلد نبودم شروع کردم روزا مامان بزرگم برام قصه می گفت و دایی کوچیکم(که خدا بیامرزتش)قشنگ ترین خاطره ای که واسه من یادگار گذاشت این بود که همیشه کلی واسم کتاب می خریدویه کشوی اختصاصی خونه مامان بزرگم واسم گذاشته بود که کتابامو توش بذارم هر موقع اونجا میرم!
تو خونه هم همیشه دست مامان و بابام کتاب دیدم .
نقطه اوج کتاب خوندنم وقتی بود که معلم کلاس چهارمم یه روز مامانمو خواست و بهش گفت دخترتون باید بیشتر از کتاب درسی بدونه بعد ۳۰ جلد کتاب معرفی کرد که واسم بخرن (به من بگو چرا؟و یه سری کتاب بود پر آزمایش از رشته های مختلف که تو خونه می شد انجام داد که اسمشونو الان یادم نیست)و تو مدرسه در حالی که همه واسه شاگرد اول شدن پتو و سکه نازک پارسیان() جایزه می گرفتن من بابت کتابخون ترین دانش اموز مدرسه یا نفر اول مسابقات کتابخوانی یا نشریه هایی که مطالعه لازم داشت با بیست تا کتاب جایزه بر میگشتم خونه(البته درسمم خوب بودا فکر نکنید تنبل بودم فقط اول تا سوم کلاس نمیشدم)
تو دبیرستان کتابدارمون یه سری کتاب توی کمدای قفل دار داشت که مال معلما بود،نه دانش آموزا و خب جالب این که به من اجازه میداد اونا رو قرض بگیرم چون کل کتابای تو قفسه های کتابخونه رو خونده بودم
ته تهش اینکه من واسه کتاب خون شدن کار خاصی انجام ندادم!
یادمه مدتها دلم میخواست نویسنده بشم و هنوز گاهی آرزوشو میکنم!
همه مدل کتابی رو هم امتحان کردم رمان عاشقانه!ادبیات!شعر!کتاب دینی!تاریخی!فلسفی!عرفانی!از این کتابای زرد موفقیت و روانشناسی و کلی چیزای دیگه حتی به طالع بینی و فنگ‌شویی و آشپزیم رحم نکردم. تا این که بالاخره سبک مورد علاقمو پیدا کردم ولی خب خیلیا اینقد وقت و حوصله ندارن….
اما آخر سر یه وقفه چند ساله این بین به وجود اومد که کلا هیچ کتابی نخوندم و فکر کنم تجربه شروع دوباره این کار باشه که به درد شما هم بخوره.
راستش قرار بود این پست توصیه باشه ولی بدجور یاد خاطرات قدیم افتادم ونفهمیدم چطور این همه نوشتم بعدم دلم نیومد متنو پاک کنم
الانم دیگه جا نیست بقیشو بنویسم. شما هم بیاین از خاطرات کتابیتون بگین تا پست اصلی رو اماده کنم

Read more <span class= خاطره‌گردی در «شب‌های روشن» بازدید از لوکیشن‌های فیلم به یاد ماندنی «شب‌های روشن» به همراه …” src=”https://www.instagram.com/p/BjFbdR5lz_8/media/?size=m” />

Media Removed

خاطره‌گردی در «شب‌های روشن» بازدید از لوکیشن‌های فیلم به یاد ماندنی «شب‌های روشن» به همراه تماشای فیلم در آپ‌آرت‌مان و افطاری و با حضور فرزاد موتمن در بخشی از برنامه . پنجشنبه ۳ خرداد – از ساعت ۱۸ تا ۲۴ ۷۵,۰۰۰ تومان . بر آنیم تا خاطرات فراموش نشدنی‌مان را از فیلم ماندگار «شب‌های روشن» …
خاطره‌گردی در «شب‌های روشن»
بازدید از لوکیشن‌های فیلم به یاد ماندنی «شب‌های روشن»
به همراه تماشای فیلم در آپ‌آرت‌مان و افطاری
و با حضور فرزاد موتمن در بخشی از برنامه
.
پنجشنبه ۳ خرداد – از ساعت ۱۸ تا ۲۴
۷۵,۰۰۰ تومان
.
بر آنیم تا خاطرات فراموش نشدنی‌مان را از فیلم ماندگار «شب‌های روشن» ساخته فرزاد موتمن مرور کنیم.
از عشق تا فاصله، از فاصله تا تردید، از تردید تا شک و از شک تا …
دور خاطرات‌مان می‌گردیم در کنار هم
.
خدمات: تماشای فیلم، حمل‌و‌نقل، پذیرایی افطاری و راهنما
مجری طرح: مارال دوستی
.
ابتدا فیلم را در آپ‌آرت‌مان می‌بینیم. سپس برای صرف افطاری به خانه هنرمندان می‌رویم و در ادامه به لوکیشن‌های مهم فیلم سر می‌زنیم و گفتگو می‌کنیم.
.
اطلاعات بیشتر و ثبت نام:
tiwall.com/tourism/shabhaye-roshan3
۰۹۳۹۱۲۰۷۶۰۳
.
#تیوال #تیراول #تیوال_گردشگری #تهرانگردی #شبهای_روشن #فرزادموتمن #خاطره #نوستالژی #افطاری #رمضان #سینما #فیلم #مارال_دوستی #آپارتمان #گردش #تور

Read more <span class=️ بدون ویزا و تشریفات اداری و صرف پول و هزینه زیاد یه تور جهانی غذایی تو تهران رو بهتون معرفی می‌کنیم …” src=”https://www.instagram.com/p/Bm3gt-fjdEi/media/?size=m” />

Media Removed

️ بدون ویزا و تشریفات اداری و صرف پول و هزینه زیاد یه تور جهانی غذایی تو تهران رو بهتون معرفی می‌کنیم و با رستوران‌هایی آشنا میشیم که نماینده‌های طعم و مزه‌ی غذای یک کشور بخصوص هستن و سعی دارن مارو با غذاهای جدید آشنا کنن و تجربه غذاییمون رو بالا ببرن. قسمت دوم: . روسیه: کشور ایران و روسیه … ️
بدون ویزا و تشریفات اداری و صرف پول و هزینه زیاد یه تور جهانی غذایی تو تهران رو بهتون معرفی می‌کنیم و با رستوران‌هایی آشنا میشیم که نماینده‌های طعم و مزه‌ی غذای یک کشور بخصوص هستن و سعی دارن مارو با غذاهای جدید آشنا کنن و تجربه غذاییمون رو بالا ببرن.
قسمت دوم:
.
روسیه:
کشور ایران و روسیه به دلیل نزدیکی و مراوداتی که در طول سالیان با هم داشتن برخی از خوراک‌هاشون رو به یادگار به هم دادن. سالاد الویه که هممون باهاش خاطره داریم برداشتی ایرانی از سالاد روسیه. کتلت هم اصل و نصبش به روسیه می‌رسه. واویشکا هم که برخی اون رو غذای گیلانی میدونن در حقیقت روسیه. اگر علاقمند به خوردن یه واویشکای خوب هستید میتونید تو اغذیه آقاخان پیداش کنید. سوپ برش اصل رو هم تو کافه گل رضائیه بچشید. کافه راشا هم از مکان‌هاییه که المان روسی زیادی داره و تنوع غذاها و دسرهای روسی بیشتری.
مکزیک:
خوراک مکزیکی از غذاهای پر طرفدار جهانیه که متاسفانه ما تا همین چند سال پیش میونه ای باهاش نداشتیم. بیشتر مواد اولیه غذاهای مکزیکی ذرت، لوبیا، فلفل هالوپینو و گوشته. خوب برای سفر به مکزیک میتونید رستوران مکزیکی ال‌باریو روانتخاب کنید. رستوران مکزیکی ایلا در پاسداران با سرآشپز میکزیکی و متخصصش هم میتونه یکی دیگه از انتخاب‌هاتون باشه.
ترکیه:
کشوری که بیشترین تنوع غذایی رو بعد از چین و فرانسه داره کشور دوست و همسایه ما ترکیه‌ست. از کباب ترکی تا پیده و لحمجون، کنافه‌ و … در تهران هم چند خانه استیک به سبک ترکی راه اندازی شده مثل‌ مم‌مد استیک هاوس و رستوران کساب. ولی از قدیمی‌ترین ها میشه به احمد بی برای سرو خوراک‌های ترکی و اغذیه نشاط برای دونر کباب‌هاش اشاره کرد. دونرگاردن هم از تازه تاسیس هاست که کباب ترکی سالم و خوشمزه ارائه میکنه.
.
.
برای اطلاعات کامل در مورد این رستوران‌ها مثل منو، آدرس و قیمت به اپ فیدیلیو مراجعه کنید.
.
.
#فیدیلیو #کافه_گرد #رستورانگردی #کافه_گردی #کجا_چی_بخوریم #رستوران #کافه #خوشمزه #شکمو #ناهار #شام #کجاخوبه #غذا #fidilio

Read more

Loading…

 #سفرنامه . از اونجایی که این سفر برای خودم تجربه جالب و هیجان انگیزی بود تصمیم گرفتم راجع بهش اینجا ...

Media Removed

#سفرنامه . از اونجایی که این سفر برای خودم تجربه جالب و هیجان انگیزی بود تصمیم گرفتم راجع بهش اینجا بنویسم. دوستان عزیزمون به ما پیشنهاد این سفر رو دادن. قبلا چند سال متوالی خودشون در این فصل رفته بودن و نیاز ها و فرصت های خوب اون محل رو میدونستن.زحمات تدارکات و هماهنگی ها هم بیشتر با خودشون بود. ما … #سفرنامه
.

از اونجایی که این سفر برای خودم تجربه جالب و هیجان انگیزی بود تصمیم گرفتم راجع بهش اینجا بنویسم.
دوستان عزیزمون به ما پیشنهاد این سفر رو دادن. قبلا چند سال متوالی خودشون در این فصل رفته بودن و نیاز ها و فرصت های خوب اون محل رو میدونستن.زحمات تدارکات و هماهنگی ها هم بیشتر با خودشون بود.
ما هم دلمونو زدیم به دریا و برای اولین تجربه شب مانی در طبیعت باهاشون همراه شدیم و با تجربه گذراندن شبی بهاری در جزیره و آسمان پرستاره، خاطره ای فراموش نشدنی رو برای خودمون ثبت کردیم که قطعا به کسانی که واقعا طبیعت رو دوست دارن و میخوان چند روزی از زندگی ماشینی دور باشن توصیه میکنم
.
سد دز بیش از ۵۰ سال پیش بر روی رودخانه دز ، در استان خوزستان و در شهرستان اندیمشک واقع شده برای رسیدن به این محل باید از دزفول گذر کنین و بعد راه شهیون (shehyoon) را پیش بگیرید.
بعد از گذشتن از بیشه بزان و قبل از بازارگه به سمت چپ به سمت روستاهای اسلام آباد و پامنار رو بگذرونین.چند مغازه موقت در زیر چادر و تعداد محدودی خانه اجاره ای در روستا وجود داره، اما بهتره که مایحتاج رو از مبدا یا نهایتا دزفول تهیه کنین و وارد مسیر بشین
در انتهای راه قایق ها اماده هستن که میشه ماشین رو در پارکینگ گذاشت و با قایق یکی از سواحل منطقه رو انتخاب کرد.
ما یک ساحل بکر انتخاب کردیم که ایرادش مسیر طولانی از اب تا محل دایر کردن کمپ بود و روز اول رسیدن واقعا حمل وسایل با اون خستگی ۷ ساعته راه از اصفهان طاقت فرسا بود اما بخاطر اختصاصی بودنش ارزشش رو داشت. از ساعت ۱۰ صبح افتاب زیاد میشد و آبتنی بسیار دلچسب
کل روز ابتنی و بازی و فراهم کردن بساط ناهار و شام بود که محیط اونجا پر بود از محدودیت هایی که تبدیل میشد به فرصتی برای لذت بردن
قطعا سختی هایی داشت ولی بعد از برگشتن ازونجا دل آدم برای اون طبیعت بکر و تک تک سختی هاش تنگ میشه. مخصوصا برای شب اول و اومدن شغال ها پشت چادر🤣
.

اولین و مهمترین نکته برای کمپینگ و سفر های شب مانی در طبیعت داشتن همسفر و همراه های شاد و اهل دل و قطعا داشتن روحیه کار گروهیه
ممنون از همه همراه های گلمون که کنارشون کلی به ما خوش گذشت و یک خاطره عالی برامون ساخته شد.
مخصوصا ایمان و مهسای عزیز که کلی برای تدارکات و .. خسته شدن
@atrimahsa
@imanzakeri
@sana.a.t.r
@_sharmita_a
@e.z.harandi
@sama_elixir
@sdf_ra
@afagh_sb
@goly_razazzi
@ali_atrian

پ.ن: عکسها رو هم همسر جان با گوشی موبایل گلکسی نوت ۴ گرفته، خیلی باذوق و خوب گرفته واقعا @alikefayati

#سفرنامه
#کمپینگ
#سد_دز_اندیمشک

Read more  آمار تکان‌دهنده از وضعیت جنگل‌های ایران 🤔 اگر با همین سرعت پوشش جنگلی ایران را نابود کنیم، تا ۵۰ ...

Media Removed

آمار تکان‌دهنده از وضعیت جنگل‌های ایران 🤔 اگر با همین سرعت پوشش جنگلی ایران را نابود کنیم، تا ۵۰ سال آینده هیچ جنگلی نخواهیم داشت. درباره وضعیت جنگل‌های ایران آمارهای تکان‌دهنده‌ای ارائه شده است: «ایران در کمربند خشک جهان واقع است. سهم ما از آب نسبت به جمعیت‌مان کم است. بارش‌ها در نقاط مختلف … آمار تکان‌دهنده از وضعیت جنگل‌های ایران 🤔

اگر با همین سرعت پوشش جنگلی ایران را نابود کنیم، تا ۵۰ سال آینده هیچ جنگلی نخواهیم داشت.

درباره وضعیت جنگل‌های ایران آمارهای تکان‌دهنده‌ای ارائه شده است: «ایران در کمربند خشک جهان واقع است. سهم ما از آب نسبت به جمعیت‌مان کم است. بارش‌ها در نقاط مختلف کشور نسبت به استاندارد جهانی کمتر است. هوا هر سال گرم‌تر می‌شود. جمعیت کشور بیشتر شده. نیاز به چوب و کاغذ بیشتر شده و کلی حرف دیگر که همه‌اش هم درست است اما هیچکدام‌شان دلیل نمی‌شود که ما همین پوشش گیاهی و جنگلی محدودی را هم که داریم از بین ببریم. یعنی هیچ جای دنیا ، هیچ کشور پیشرفته‌ای برای تولید کاغذ درختان جنگل‌های طبیعی‌اش با صدها سال عمر را قطع نمی‌کند و به جایش از قطع درخت‌های دست‌نشان استفاده می‌کند یا هیچ جای دنیا با چنین سرعت بالایی اقدام به از بین بردن جنگل‌ها و تبدیل آنها به مزارع کشاورزی و چراگاه و شهرک‌های مسکونی نمی‌کنند. با این حال جنگل‌های شمال ایران با سرعت بی‌سابقه‌ای در حال محو شدن هستند و در ۴۰ سال گذشته نزدیک به ۲۲درصد مساحت آن از بین رفته است.
در عمل کمترین تلاشی از جانب هیچکس به خصوص خود مردم برای آن انجام نمی‌پذیرد. خیلی‌ها هم این خطر را باور ندارند که اگر با همین روند پیش برویم، احتمالا تا ۵۰ سال آینده هیچ اثری از جنگل‌های کشور باقی نخواهد ماند و تنها باید در عکس‌های قدیمی به خاطره‌بازی با آنها بپردازیم. بیایید درخت بکاریم ، بیایید امسال در عید قربان بجای کشتن یا قربانی کردن گوسفند درخت بکاریم ، طبیعت ایران در وضعیت بحرانی قرار دارد لطفا کمی باور کنیم
#طبیعت_بدون_زباله_زیباست
#جنگل_سبز
#زنده_باد_طبیعت_ایران
#درخت_بکاریم
#چلاو_آمل
#فنی_کلا_تپه

Read more یکسال از حادثه تلخ ساختمان پلاسکو می‌گذرد،یاد و خاطره حماسه آفرینان پلاسکو و شهدای آتش‌نشان برای ...

Media Removed

یکسال از حادثه تلخ ساختمان پلاسکو می‌گذرد،یاد و خاطره حماسه آفرینان پلاسکو و شهدای آتش‌نشان برای همیشه ایام در خاطره‌ها خواهد ماند و در برابر ایثار و از خودگذشتگی آتش‌نشانان عزیز که شجاعانه برای نجات جان هم نوعان خود،جانفشانی می‌کنند سر تعظیم فرود می‌آوریم. حادثه پلاسکو حقیقتا زنگ خطری بود … یکسال از حادثه تلخ ساختمان پلاسکو می‌گذرد،یاد و خاطره حماسه آفرینان پلاسکو و شهدای آتش‌نشان برای همیشه ایام در خاطره‌ها خواهد ماند و در برابر ایثار و از خودگذشتگی آتش‌نشانان عزیز که شجاعانه برای نجات جان هم نوعان خود،جانفشانی می‌کنند سر تعظیم فرود می‌آوریم.
حادثه پلاسکو حقیقتا زنگ خطری بود که باید نسبت به ایمنی ساختمانها بویژه در کلان شهر تهران حساسیت لازم را داشته باشیم. وضع استحکام ساختمان‌های تهران و نیز راه‌های دسترسی به آن‌ها در صورت بروز حوادث سنگین چندان مناسب نیست. در دولت اصلاحات اقداماتی در خصوص رعایت آیین نامه ساخت و ساز و مقاوم سازی ساختمان های فرسوده صورت گرفت که لازم است در مدیریت جدید شهری نسبت به این مهم توجه جدی‌تری شود.در تجهیز آتش نشانان به تکنولوژی های پیشرفته برای اطفای حریق با چالش جدی و کمبود منابع رو به رو هستیم که باید با کمک همه مسئولین نسبت به تجهیز آتش نشان به ادوات مورد نیز و پیشرفته اقدامات اساسی صورت بگیرد.مجمع امید ۵۱ نفره مطمئنا یکی از برنامه‌های جدی که در دستور کار قرار خواهد داد بحث ایمن سازی و مقاوم سازی ساختمانها و نیز تلاش برای تامین منابع مورد نیاز برای ارتقا و کارآمدی بیشتر سازمان آتش نشانی خواهد بود.امید است در اولین سالگرد شهدای حادثه پلاسکو در تکریم شهدای عزیزمان و خانواده‌های محترم شان آنگونه که شایسته و در شان آنهاست و مورد رضایت خداوند متعال است عمل کنیم.

Read more <span class= پروانه نمایش #لابی صادر شد / اکران در بهترین فرصت . #محمد_پرویزی نویسنده و کارگردان فیلم #سینمایی …” src=”https://www.instagram.com/p/Biuo4NlBYcM/media/?size=m” />

Media Removed

پروانه نمایش #لابی صادر شد / اکران در بهترین فرصت . #محمد_پرویزی نویسنده و کارگردان فیلم #سینمایی «لابی» در ارتباط با آخرین وضعیت این فیلم سینمایی گفت: پروانه نمایش این فیلم صادر شده است و در حال طراحی پوستر و تیزرهای تبلیغاتی هستیم که پس از قرارداد با سرگروه سینمایی که در حال مذاکرات با آنها …
پروانه نمایش #لابی صادر شد / اکران در بهترین فرصت
.
#محمد_پرویزی نویسنده و کارگردان فیلم #سینمایی «لابی» در ارتباط با آخرین وضعیت این فیلم سینمایی گفت: پروانه نمایش این فیلم صادر شده است و در حال طراحی پوستر و تیزرهای تبلیغاتی هستیم که پس از قرارداد با سرگروه سینمایی که در حال مذاکرات با آنها هستیم و در بهترین فرصت فیلم را اکران کنیم.
.

وی در ادامه افزود: این #فیلم به دلایلی در زمانی که باید اکران می شد نشد. امیدوارم «لابی» در زمان اکران دیده شود و مخاطبان از آن استقبال کنند. این فیلم، فیلمی پر بازیگر و تلفیقی است و هرکس نقش کوتاهی در آن دارد. حتی خود بازیگران همه پروسه خود را در فیلم دنبال کردند و یکپارچگی فیلم را ندیده اند.
.

پرویزی در خصوص فعالیت های اخیرش خاطرنشان کرد: مشغول نگارش فیلمنامه جدیدم هستم و امیدوارم اواخر امسال پیش تولید آن را آغاز کنم. پس از اکران فیلم هایم، ساخت فیلم جدیدم را که سرمایه گذار آن هم معلوم است آغاز می کنم.
.

کارگردان «سمفونی تولد» در پاسخ به این سوال که ژانر فیلمنامه جدید هم مانند فیلمنامه های قبلی است یا خیر؟ افزود: تمرکز من روی خاطره است و چیزی جز این هم بلد نیستم و در همه فیلمنامه هایم رگه های دغدغه خاطره موجود است. اعتقاد دارم که کسی که فیلمنامه را می نویسد و آن را کارگردانی می کند نمی تواند ژانر آن را به سادگی تغییر دهد و می تواند به دغدغه هایش ابعاد دهد.
«لابی» که فیلمی اجتماعی است، در هتل نووتل واقع در فرودگاه امام خمینی فیلمبرداری شده است و بازیگرانی چون شهاب حسینی، ساره بیات، سحر دولتشاهی، مهرداد صدیقیان، مصطفی زمانی، پگاه آهنگرانی، علیرضا آقاخانی، بهنوش طباطبایی، شهرام حقیقت دوست، آزاده صمدی، آرمان درویش، سام نوری، هستی مهدوی فرد، مهسا همتی، مارن میلر، سارا منجزی پور و الهام جعفرنژاد در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.
.

در خلاصه داستان «لابی» آمده است: قصه مسافرانی که بارها بیشتر از وزن چمدان هایشان خاطره حمل می کنند. اسیر اتاق ها، راهروها و لابی ها میان خود و میان دیگران.
.
عکاس: فتاح ذی‌نوری
.
@mahshad_raghebi
.
#خبرنگار_هنر
#artreporter #art_reporter

Read more . تقریبا ۴۰ درصد افراد دارای خاطرات تخیلی هستند! . <span class=در این مطالعه بزرگ مقیاس، ۶۶۴۱ نفر اولین خاطره …” src=”https://www.instagram.com/p/Bl6MiPlFQuT/media/?size=m” />

Media Removed

. تقریبا ۴۰ درصد افراد دارای خاطرات تخیلی هستند! . در این مطالعه بزرگ مقیاس، ۶۶۴۱ نفر اولین خاطره خود و سنی را که در آن خاطره مورد نظرشان را رمزگذاری کردند، توصیف نمودند. آنان آزمون‌های رتبه‌بندی و قضاوت حافظه مختلفی را هم انجام دادند. دیدگاه رایج این است که افراد خاطرات کمی از دوره پیش کلامی … .
تقریبا ۴۰ درصد افراد دارای خاطرات تخیلی هستند!
.
در این مطالعه بزرگ مقیاس، ۶۶۴۱ نفر اولین خاطره خود و سنی را که در آن خاطره مورد نظرشان را رمزگذاری کردند، توصیف نمودند. آنان آزمون‌های رتبه‌بندی و قضاوت حافظه مختلفی را هم انجام دادند. دیدگاه رایج این است که افراد خاطرات کمی از دوره پیش کلامی به یاد دارند یا اصلا هیچ خاطره‌ای از این دوره ندارند. اما اختر و همکارانش دریافتند که ۲۴۸۷ خاطره اول (تقریبا ۴۰ درصد کل جمعیت نمونه) قسمتی از خاطرات دو سالگی را می توانند به یاد آورند. تحقیقات فعلی نشان می دهد که نخستین خاطرات افراد به سنین ۳ تا ۳٫۵ سالگی بازمی گردد. با این وجود، بر اساس تحقیقات جدید، ۳۸٫۶ درصد از مجموع ۶۶۴۱ افرادی که در نظرسنجی شرکت کردند، مدعی شدند که می توانند خاطراتی را از دو سالگی و حتی قبل از آن به یاد آورند.
.
دکتر «شازیا اختر» نویسنده و محقق در دانشکده روانشناسی در دانشگاه برادفورد بیان کرد: «به باور ما، هر آنچه فرد وقتی خاطرات غیرمحتمل دوران ابتدایی زندگی را به خاطر می آورد در ذهنش دارد، یک نمایش ذهنی حافظه اپیزودی یا قسمتی است که از بخش‌های بخاطر سپرده شده تجارب ابتدایی و دانش‌هایی در خصوص کودکی یا نوزادی فرد تشکیل می یابد. افزون بر این، شاید جزئیات بیشتری را هم می توان افزود؛ مثلا ایستادن فردی در کنار تخت خواب در حالی که لباس مخصوص خواب بر تن دارد. چنین نمایش‌های ذهنی حافظه اپیزودی زمانی به طور جمعی توسط فرد تجربه می شوند که بر ذهن وارد شده و فرد آنها را صرفا خاطراتی توصیف می کند که به ابتدای کودکی اشاره دارند.»…
.
شما خاطرات بچه‌گی‌تون یادتون هست؟
.
ادامه و بیشتر:
bigbangpage.com/?p=77732
.
ترجمه: منصور نقی لو/ سایت بیگ بنگ
.
🆔 @big.bangpage

Read more <span class= شب اول مهر رو یادتونه؟ یه عده ذوق داشتند که فردا مدرسه‌ها شروع میشه و حتی از خوشحالی خوابشون نمی‌برد خیلی‌ها …” src=”https://www.instagram.com/p/BngxqBRFL4C/media/?size=m” />

Media Removed

شب اول مهر رو یادتونه؟ یه عده ذوق داشتند که فردا مدرسه‌ها شروع میشه و حتی از خوشحالی خوابشون نمی‌برد خیلی‌ها هم ناراحت بودند یا حتی استرس داشتند که ای وای از فردا باز مدرسه‌ها شروع میشه تقریبا هیچ کسی نیست که از اون روزها خاطره نداشته باشه. اما خاطره بعضی‌ها متفاوته؛ انگار مدرسه و انتظاری …
شب اول مهر رو یادتونه؟
یه عده ذوق داشتند که فردا مدرسه‌ها شروع میشه و حتی از خوشحالی خوابشون نمی‌برد
خیلی‌ها هم ناراحت بودند یا حتی استرس داشتند که ای وای از فردا باز مدرسه‌ها شروع میشه
تقریبا هیچ کسی نیست که از اون روزها خاطره نداشته باشه. اما خاطره بعضی‌ها متفاوته؛ انگار مدرسه و انتظاری که از اون‌ها به عنوان دانش‌آموز داشتند با استعداد و مهارت‌هاشون یک دنیا فاصله داشت. آرزو می‌کردند که کاش مدرسه یک‌جور دیگه‌ای بود و چیزهای دیگه‌ای غیر از ریاضی و شیمی و ادبیات هم یاد می‌گرفتند.
شما هم خاطره یا تجربه متفاوت از روزهای مدرسه دارید؟ تا اول مهر روی اینستاگرام یا توییترتون با هشتگ #ازمدرسه بنویسید.
قراره اسنپ بین خاطراتتون قرعه کشی کنه و به دو نفر اینستاگرامی و دو نفر توییتری هر کدوم دو میلیون تومان جایزه بده.
@snapp_team
@snapp_team
@snapp_team

فقط برای شرکت در قرعه‌کشی چندتا موضوع رو یادتون نره:
حتما صفحه‌تون public باشه
حتما اسنپ رو follow کنید
حتما از هشتگ‌های #اسنپ و #ازمدرسه استفاده کنید
@snapp_team
@snapp_team
@snapp_team
اطلاعات بیشتر رو می‌تونید روی وبلاگ اسنپ بخونید
bit.ly/Snapp-School

Read more ادامه ی داستان کودکی: من در آن روز خاص گل بازی را انتخاب کردم .البته نه اینکه بنشینم یک گوشه و کاسه ...

Media Removed

ادامه ی داستان کودکی: من در آن روز خاص گل بازی را انتخاب کردم .البته نه اینکه بنشینم یک گوشه و کاسه ، کوزه درست کنم. نگاه من جذب شده بود به پنجره ی طبقه ی اول یک آپارتمان که رو به لجنزار ی باز می شد که دورتادور آن با خاک نم ناک پوشیده شده بود. پنجره ی آشپزخانه بود. بوی غذا در لجنزار پیچیده بود و البته قابلمه … ادامه ی داستان کودکی:

من در آن روز خاص گل بازی را انتخاب کردم .البته نه اینکه بنشینم یک گوشه و کاسه ، کوزه درست کنم. نگاه من جذب شده بود به پنجره ی طبقه ی اول یک آپارتمان که رو به لجنزار ی باز می شد که دورتادور آن با خاک نم ناک پوشیده شده بود. پنجره ی آشپزخانه بود. بوی غذا در لجنزار پیچیده بود و البته قابلمه کاملا نمایان بود و در دسترس. بانویی زیبا با موهای مشکی و پوستی تیره با گونه های سرخ رنگ و لب های ماتیک زده ، گهگاهی سمت پنجره می آمد و درب قابلمه را بر می داشت و با عشق شروع به هم زدن می کرد. لبخند زیبایی هم به لب داشت یک حس رضایت در نگاهش موج می زد . آنقدر با احساس این غذا را هم می زد که گویا تمام مهر و عشقش را در آن سرازیر می کند. همانجا بود که جرقه ای در ذهن ام زده شد. ولی احتیاج به پایه هم داشتم. راستش این کارها تنهایی مزه نمی دهد. بنابراین پای پسر عمو و دختر عمه ام را هم کشیدم وسط. بندگان خدا کودکانی بودند باشخصیت و با کلاس و البته حرف گوش کن. بیشتر وقت ها همراهم می شدند و سه نفری گند می زدیم . نقشه را برای شریک جرم های تشریح کردم و آماده ی اجرای آن شدیم. همه ی کارها را خودم انجام دادم از آن دو عزیز بر نمی آمد ولی حضورشان باعث دلگرمی بود.
بنابراین با توکل به خدا کار را با درست کردن چندین توپ گلی در سایز های مختلف شروع کردم و با مقداری لجن سبز خوش رنگ آغشته نمود. زیر پنجره به کمین نشستم و از آن دو عزیز خواستم به محض آمدن بانوی زیبا و برداشتن درب قابلمه که در آن قورمه سبزی قل قل می کرد ، به من اشاره کنند. چند دقیقه گذشت: ومن با حرکت دست دوستان از موقعیت آگاه شدم و توپ های گلی لجنی را روانه ی قابلمه کردم و با سرعت نور از کنار پنجره گریختم و در مکانی امن چهره ی بانو را به نظاره نشستم. باور نمی کنید ؛اشک در چشمانش حلقه زده بود مثل اینکه تمام آرزوهایش بر باد رفته باشد با ناراحتی و عصبانیت درب پنجره را بست.

خیلی خوش گذشت. چند روز پیش قورمه سبزی درست کرده بودم. سورخاب و سفیدابی هم بر رخسار داشتم و با عشق مشغول هم زدن غذا بودم و بو می کشیدم عطر این غذای جادویی را؛ که یاد این خاطره افتادم. کسی نبود گل در غذا پرتاب کند ولی عرق شرم از جبینم چکید. سپس قرآن به سر گرفتم و ذکر الهی العف سردادم.

Read more . چند روزی است ناخودآگاه خاطره ای به ذهنم رسیده و اذیتم می کند. خواستم بنویسمش مگر… نمی دانم. توی ...

Media Removed

. چند روزی است ناخودآگاه خاطره ای به ذهنم رسیده و اذیتم می کند. خواستم بنویسمش مگر… نمی دانم. توی انفرادی بند ۲الف سپاه بودم و هر روز بازجویی می شدم. یک روز من را به اتاق متفاوتی بردند که فکر می کنم با دریچه ای از اتاق کناری اش جدا می شد. تاریک و کوچک بود. شاید هم راهرویی بود قبل از اتاق اصلی. چشمبند داشتم … .
چند روزی است ناخودآگاه خاطره ای به ذهنم رسیده و اذیتم می کند. خواستم بنویسمش مگر… نمی دانم.
توی انفرادی بند ۲الف سپاه بودم و هر روز بازجویی می شدم. یک روز من را به اتاق متفاوتی بردند که فکر می کنم با دریچه ای از اتاق کناری اش جدا می شد. تاریک و کوچک بود. شاید هم راهرویی بود قبل از اتاق اصلی. چشمبند داشتم و نمی توانستم بیشتر از جلوی پایم ببینم. انگار دختر دیگری هم در اتاق آن‌طرفی بود که از حرف هایی که بعدا بازجو زد فهمیدم ادمین یکی از پیج های فیسبوک است. پیجی که تعدادی از شعرهای من و موزیک هایی با شعر من را نیز در آن قرار داده بود.چندین روز من را تحت فشار قرار داده بودند تا مسئولیت پیج را بپذیرم. اما متعلق به من نبود و طبعا قبول نکرده بودم. حالا انگار آن دختر را دستگیر کرده بودند و احتمالا با چشمبند نشانده بودندش روی صندلی تا اعتراف کند. بعدها فهمیدم س.ت است. می شناختمش. مهربان و محترم بود. دقیق یادم نمی آید بازجو چه می گفت و چه سوالاتی به تناوب از ما دوتا می پرسید که من شروع کردم به گریه کردن. آهسته. صدایی برایم نمانده بود. فکر می کنم سی روزی گذشته بود که توی انفرادی بودم. بازجو از دختر سوالی پرسیده بود و بعد جواب دختر را با طعنه و کنایه به من می گفت. من گریه بودم و حرفی نمی زدم. بعد به دختر گفت «ببین اینم داره به حرفات می خنده! تو چقدر بدبختی که حتی اینی هم که ازش شعر گذاشتی توی پیجت، داره بهت می خنده!»
الان که خاطره به ذهنم آمده می گویم باید بلند، جوری که س هم می شنید داد می زدی که من نمی خندم! باید حداقل بلند می شدی و این یک جمله را می گفتی! باید داد می زدی تا آن دختر طفل معصوم، زیر آن فشار عصبی وحشتناک و ترسِ از محیط و دستبند و بازجوها اینجوری تحقیر نشود، اینجوری خرد نشود. اما من انگار دیگر مثل روزهای اول نبودم. نه جانی برایم مانده بود و نه امیدی. نه می دانستم کی این دلهره تمام می شود و نه در انتهایش نور روشنی برایم بود. مثل زنی که می داند بچه توی شکمش مرده، نشسته بودم و زیر چادر گل گلی‌ام گریه می کردم. بعد هم مرا برگرداندند سلولم و گمان کنم مدتی بعد س آزاد شد. بعد از آن هیچ خبر، اسم یا اثری از او ندیدم. اما چند روزی است که این فکر آزارم می دهد که آن لحظه، س چه حالی شده است؟ آیا حرفهای بازجو را باور کرده؟ می دانم که تحت تاثیر فضا و موقعیت ترسناک اوین، روحیه آدم اینقدر ضعیف می شود که هر چیزی را از هر کسی و درباره هر کسی باور می کند. اما کاش کاش می توانستم فقط برای چند ثانیه برگردم توی آن اتاقک کوچک و تاریک اوین و به او بگویم که دروغ های بازجوها را باور نکن!

Read more  #اربعینیه از همان اول هم بنای سامرا رفتن نداشتیم. هر کس می پرسید سامرا هم می روید، محکم می گفتم نه. ...

Media Removed

#اربعینیه از همان اول هم بنای سامرا رفتن نداشتیم. هر کس می پرسید سامرا هم می روید، محکم می گفتم نه. ته دلم می ترسیدم؛ برای خودم و آن بیست و سه نفر دیگر. نجف که بودیم عکس رفیقان اینستایی را که دیدم، هوایی شدم. عمود ۱۱۷۷ وقتی دوستی را دیدم که گفت سامرا رفته و حتی یک شب را هم در حرم صبح کرده، مصمم شدم به رفتن. قرار … #اربعینیه

از همان اول هم بنای سامرا رفتن نداشتیم.
هر کس می پرسید سامرا هم می روید، محکم می گفتم نه. ته دلم می ترسیدم؛ برای خودم و آن بیست و سه نفر دیگر.
نجف که بودیم عکس رفیقان اینستایی را که دیدم، هوایی شدم. عمود ۱۱۷۷ وقتی دوستی را دیدم که گفت سامرا رفته و حتی یک شب را هم در حرم صبح کرده، مصمم شدم به رفتن.
قرار شد صبح اربعین، نماز صبح را با زیارت اربعین بخوانیم و راه بیفتیم.
کاروان بیست و چهار نفره مان کم کم آب رفت. شش نفر بعد از ورودمان به عراق جدا شدند، یکی در کربلا ماند، دو تا هم درست قبل از کرایه کردن ماشین برای سامرا راهشان را جدا کردند. یکی هم در راه کربلا به ما اضافه شده بود. شدیم شانزده نفر.
یک ون ِ یازده نفره گرفتم…
از کربلا تا بغداد را بی خیال بودم. ده پانزده کیلومتری که از بغداد آمدیم به سمت سامرا، کنار جاده روستاها و ساختمان های مخروبه ای بود که راننده آنها را با دست نشان می داد و می گفت: داعش داعش
دلم ریخت، نگران شدم، ترسیدم. در دلم می گفتم: -جواب حاج علیرضا رو چی بدم؟
-جواب بابای حمید…
-وای، اگه…
دیدن این ساختمان ها، رفت و آمد ماشین های نظامی پر از سرباز، ایست بازرسی های فراوان همه ترس و دلهره ام را بیشتر می کرد. به امیرمهدی نگاه می کردم و سفارش های پدرومادرش دور سرم می‌چرخیدند. حرف های پدر و مادر ها دم مینی بوس تو ذهنم وول می خوردند.
تا خودم را می زدم به بی خیالی، با صدای داعش داعش گفتن راننده یکه می خوردم.
دیدن تابلوی فلوجه و تکریت حالم را بدتر می کرد. یاد صلواتی افتادم که حمید توی مهران دم گرفت:«ایشالا داعش بمب بزنه پودر بشیم، صلوات!» هنوز وارد سامرا نشده بودیم، سر دوراهی سامرا-تکریت، از دور و از لای نخل ها، چشمم که به گنبد افتاد، همه ی اینها پودر شد. تمام شد. حالا فقط یک چیز را می دیدم.

#اربعین۱۳۹۴
#خاطره
#داعش
#تکفیری
#سامرا
#عشق
#کربلا

Read more نشستم تو حیاطِ بی بی جون، لبِ حوض چهره م افتاده تو آب! زبونمو در میارم به خودم می خندم! دیوونه ام بابا ...

Media Removed

نشستم تو حیاطِ بی بی جون، لبِ حوض چهره م افتاده تو آب! زبونمو در میارم به خودم می خندم! دیوونه ام بابا همونقدر که تو می گفتی همونقدر که از دست دیوونه بازیام می نالیدی.. اون درختِ پرتقال بود که یه بار برات عکسشو فرستادم… یادته؟ همون که می گفتی حتما باهام میای زیرش می شینیم مستِ بویِ پرتقالا میشیم… اره … نشستم تو حیاطِ بی بی جون،
لبِ حوض
چهره م افتاده تو آب! زبونمو در میارم به خودم می خندم! دیوونه ام بابا
همونقدر که تو می گفتی
همونقدر که از دست دیوونه بازیام می نالیدی.. اون درختِ پرتقال بود که یه بار برات عکسشو فرستادم… یادته؟
همون که می گفتی حتما باهام میای زیرش می شینیم مستِ بویِ پرتقالا میشیم…
اره همونو میگم! بار داده باز
دور تا دور حوض شده درختایی که انگار پرتقال بغل کردن .
همه چی خوبه، هنوزم بوی آش رشته های بی بی که برات تعریفشو می کردم میاد
اخه میدونه چقدر آش دوست دارم
هروقت که میام میشینم لبِ این حوض روضه‌ی سکوت میگیرم، میفهمه دلتنگم
میفهمه یه چی گوشه سینم سنگینی کرده، هیچی نمیگه! ساکته مثل خودم!
با یه ظرف آش و یه تیکه نون سنگک میاد میشینه پیشم میگه بخور حالت جا بیاد! ولی اون بنده خدا که نمیدونه حالِ من با آش و بوی این پرتقالا دیگه جا نمیاد، نگاش میکنم لبخند میزنم
لبام وا میشن میگن با دست و پنجه تو کی میتونه حالش جا نیاد!
اما دروغ میگم ! تازگیا دروغ زیاد میگم
اما مصلحتیه خب خودت بگو اگه راستشو بگم که با نبودت من خوب نمیشم هیچی حالمو جا نمیاره، همه چی درست میشه؟ نه!
اما بزار به تو راستشو بگم از وقتی رفتی باهار از دلم رفت، دیگه شکوفه نداد خنده هام، دیگه لبِ ایوون وانستادم به شعر خوندن، دیگه سرخوشی نکردم فقط نشستم یه گوشه رد شدن فصلارو نگاه کردم.
از وقتی صدات تو گوشم نپیچید دیگه آهنگ گوش ندادم ترسیدم خاطره هامون از فراموش کردنت جلوتر بزنن.
راستش از وقتی شبا بدونِ اینکه چشاتو ببینم و قربون رنگِ سیاهِ شبش برم میخوابم، کابوس میبینم
اولش خوبه، قشنگه!
بر میگردی چمدونتو میزاری زمین دستاتو وا میکنی میای سمتم
من تکون نمیخورم گیجم از اومدنت!
بیشتر میای سمتم! میای.. میای
فاصله‌ت هیچ میشه ذوق میکنم
اما یهو دستاتو میندازی پایینو غمگین نگام میکنی! همینقدش بسه که از خواب بپرم…
همینقدش بسه که بدونی مریض شدم.
دیگه مسکنام فایده نداره
نشستن نسخه پیچیدن برام اهل خونه که پیش بی بی حالش بهتر میشه
اومدم تو همون خونه ای که میگفتی عینهو بهشته!
اگه بودی آره بهشتی بود برا خودش
اما نیستی شده آیینه دق
حتی همین درختا
همین حوض
نیستی باهارم رفته پاییز شدم!
تو زردو دوست داشتی همونجورم دیگه
دیگه میخندم لپام گل نمیندازه قرمز بشه
خیلی وقته تو دلم خزونه
خیلی وقته نسخه ها برام لاعلاج شده
خیلی وقته یکی دیگه شدم
فکر من نباش تموم میشه
دیوونه های عاشق عمرشون به درد زیاد قد نمیده!
نترس!
.
.
#میکائیل
.
. @mikilove351

Read more ‌ 🤔برای آخر این هفته دوست داری کجا بری #سفر ؟ ‌ ‌  نت‌برگ کلی پیشنهاد متنوع برای سفر به مناطق زیبای ...

Media Removed

‌ 🤔برای آخر این هفته دوست داری کجا بری #سفر ؟ ‌ ‌ نت‌برگ کلی پیشنهاد متنوع برای سفر به مناطق زیبای ایران داره، اگه برای این هفته که تعطیلات بیشتری داری، برای یک سفر خاطره انگیز برنامه ریزی نکردی همین الان از کامنت همین پست درخواست لینک کن تا همه پیشنهادهای نت برگ برای #تور های هیجان انگیز با تخفیف … ‌
🤔برای آخر این هفته دوست داری کجا بری #سفر ؟
‌ ‌
نت‌برگ کلی پیشنهاد متنوع برای سفر به مناطق زیبای ایران داره، اگه برای این هفته که تعطیلات بیشتری داری، برای یک سفر خاطره انگیز برنامه ریزی نکردی همین الان از کامنت همین پست درخواست لینک کن تا همه پیشنهادهای نت برگ برای #تور های هیجان انگیز با تخفیف های ویژه رو برات بفرستیم.
‌ ‌
نحوه خرید: برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت لینک خرید لطفا زیر همین پست (کامنت) درخواست لینک کنید. ‌
با هر ۵۰۰۰ تومان خرید ۱ امتیاز برای شرکت در جشنواره تابستانی #نت_برگ با جوایز هیجان انگیز کسب می‌کنید

‌ ‌ #مسافرت
#گیلان
#شمال
#طبیعت_گردی
#شام
#غذای_ایرانی

Read more . اخیرا جناب یوسف خانی، رییس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی برای توجیه افزایش قیمت مرغ گفته: «پراید ...

Media Removed

. اخیرا جناب یوسف خانی، رییس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی برای توجیه افزایش قیمت مرغ گفته: «پراید هم گران شده! وقتی پراید گران می‌شود و مردم می‌خرند چرا مرغ گران را نخرند!». در این راستا ضمن تشکر از این بزرگوار به خاطر زنده نگاه داشتن یاد و خاطره و ادامه راه عزیزانی چون دکتر شریعتی، کوروش کبیر و حسین … .
اخیرا جناب یوسف خانی، رییس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی برای توجیه افزایش قیمت مرغ گفته: «پراید هم گران شده! وقتی پراید گران می‌شود و مردم می‌خرند چرا مرغ گران را نخرند!». در این راستا ضمن تشکر از این بزرگوار به خاطر زنده نگاه داشتن یاد و خاطره و ادامه راه عزیزانی چون دکتر شریعتی، کوروش کبیر و حسین پناهی که از پیشگامان «جملات قصار فارسی» هستند، بنده تصمیم گرفتم فارغ از درست یا غلط بودن فرمایش آقای یوسف‌خانی به بررسی وجه شباهت بین پراید و مرغ بپردازم:
.
امنیت

پراید و مرغ هر دو به یک میزان امنیت دارن فقط حیف که مرغ یه مقدار کوچیک‌تر از اونه که بشه سوارش شد! من امیدوارم که مرغداران محترم بتونن در آینده یه گونه‌ای از مرغ رو تربیت کنن که ابعادش اندازه الاغ یا اسب باشه چون به نظر من مثلا توی جاده هراز یا گردنه حیران خیلی فرقی نمیکنه شما سوار مرغ باشی یا پراید! حتی به نظر من مرغ امنیتش میتونه سر پیچ‌ها بیشتر باشه! .

زیبایی

شما از جلو که به پراید نگاه می‌کنید یه هیبت خاصی توی رُخش می‌بینید که فقط توی چهره مرغ میشه اون حالت رو دید. یعنی چراغ‌های جلوش که قشنگ عین چشم مرغ، تیزی کاپوتش هم که شباهت زیادی به نوک مرغ داره! فقط توی بحث رنگ بندی میشه گفت پراید تا حدی از مرغ سرتره!
.
آپشن و تنوع

مرغ‌ها همگی شکل همدیگه هستن! حالا ممکنه بعضی‌ها یه کم توی قسمت غبغب یا بال با هم فرق کنن یا ممکنه مثلا یه کم نوع پر و قد و بالاشون متفاوت از هم باشه ولی چیزی که هست اینه که تهش همه‌شون مرغن و به قول معروف سر و ته یه کرباسن! پراید هم همینطوره، یعنی درسته مدل‌های متفاوتی مثل lx ، sx ، xs ، sl ، ۱۱۱، ۱۲۳ و … داره اما در عمل نهایت تفاوتشون توی طول آنتن و محل قرارگیریِ دستگیره دره! .

خدمات پس از فروش

این مورد هم جزو نقاط مشترک مرغ و پراید محسوب میشه از این جهت که جفتشون ندارنش! .

تشابه اسمی

همونطور که میدونید مرغ به انگلیسی میشهHen، پراید هم اگرچه اسمش در انگلیسی Pride نوشته میشه ولی در عمل ماشینی‌ست فوق‌العاده «هِن» به خصوص توی سربالایی‌ها که میخواد جونش دربیاد تا راه بره! .

قیمت

با وجود این همه تشابه اما در حال حاضر قیمت مرغ کیلویی حدودا ۱۰ هزار تومنه ولی یه پراید صفر با تقریبا ۹۷۰ کیلو وزن قیمتی حدود ۲۳ میلیون داره که میشه حدودا هرکیلو ۲۴ هزارتومن! پس در این شرایط یکی از این دوتا قیمتش منصفانه نیست! یعنی یا پراید باید بشه ۱۰ میلیون یا مرغ باید بشه کیلویی ۲۴ هزارتومن تا در این مورد هم شباهتشون حفظ شه!

Read more یکسال دیگر گذشت … روزها یکی پس از دیگری ، مرا ترک کردند و راهی دیار خاطره شدند . اتفاقات خوب ، بد … دوستی ...

Media Removed

یکسال دیگر گذشت … روزها یکی پس از دیگری ، مرا ترک کردند و راهی دیار خاطره شدند . اتفاقات خوب ، بد … دوستی ها ، دشمنی ها … خنده ها ، گریه ها … همه و همه سری زدند به من در این سال ! اما به هر حال این سال هم گذشت … شاید زیباتر از همیشه ! حالا که به عقب بر میگردم …حالا که به روزهای سپری شده می اندیشم ، احساس می کنم که … یکسال دیگر گذشت … روزها یکی پس از دیگری ، مرا ترک کردند و راهی دیار خاطره شدند .
اتفاقات خوب ، بد … دوستی ها ، دشمنی ها … خنده ها ، گریه ها … همه و همه سری زدند به من در این سال !
اما به هر حال این سال هم گذشت … شاید زیباتر از همیشه !

حالا که به عقب بر میگردم …حالا که به روزهای سپری شده می اندیشم ، احساس می کنم که همه چیز خوب بوده … حسرت چیزی را نمی خورم … از چیزی ناراحت نیستم … دوست ندارم به عقب برگردم که اشتباهی را جبران کنم … این دفتر را هم میبندم و به صندوقچه خاطره ها می سپارم .
دفتر جدیدی پیش رویم آرام آرام باز می شود …
می خواهم دفتر جدید را پر کنم از شکوفه های عشق و ترانه های مهر …
چه کسی می داند چند دفتر دیگر در انتظار اوست ؟!
#تولدم_مبارک

پ،ن:مرسی نیوشا عزیزم واسه این کلیپ سورپرایزیت️واسه تولدمخیلی باحاله
پ،ن۲:چه خوبه هر سال بیشتر از قبل کنار همیم و واسه این مهربونی بینمون هر روز خدارو شکر میکنم و خوشحالم که انقدر انرژی شما تو اینجا بالاست️
پ،ن۳:کیا مثل من مردادین،اونم ۱۲
خدایی پرچم مردادیا بالاست
️دوستون دارم️
فریال_سلمانی
#feryalsalmani #فریال_سلمانی #chilai_beauty #همه_مردادیااااا #همه_تابستونیااا #من_عاشق_۱۲_مردادم #دوستون_دارم #️

Read more . در این روز که همه در گوشی ها دنبال سلفی با پدرهایشان هستند که زیرش بنویسند جان و دلِ من، در این روز که ...

Media Removed

. در این روز که همه در گوشی ها دنبال سلفی با پدرهایشان هستند که زیرش بنویسند جان و دلِ من، در این روز که دخترها عاشقانه با نامزدها و همسرهایشان عکس دونفره ای از زاویه ی زل زده به دریا، یا سفری خوش خاطره با یارشان رو می کنند و می نویسند مردِ زندگی من، در این روزها که مناسبت ها بیشتر از پاورقیِ تقویم ها به چشم … .
در این روز که همه در گوشی ها دنبال سلفی با پدرهایشان هستند که زیرش بنویسند جان و دلِ من، در این روز که دخترها عاشقانه با نامزدها و همسرهایشان عکس دونفره ای از زاویه ی زل زده به دریا، یا سفری خوش خاطره با یارشان رو می کنند و می نویسند مردِ زندگی من، در این روزها که مناسبت ها بیشتر از پاورقیِ تقویم ها به چشم می آیند و عکس های رنگی رنگی پدرها و مردها بالا و پایین می شوند و هشتگِ روز پدر مبارک باد هزاران بار واگویی می شود، پناه می برم به آلبوم قدیمی مامان و بابا، به عکسی که بابا در آن بیست و چهارساله بود و مامان بیست و سه ساله. جای استواری ست این جنگل، جنگل آشنایی که تا چند وقت دیگر منظره اش هر صبح و شب جلوی چشمانم خواهد بود. بابا و مامان در همین جنگل کنارهم نشسته اند، خنده ی مامان نشان از شوق جوانی اش دارد و بابا که حواسش نیست، جایی دیگر را نگاه می کند و عزیزجون دقیقا بالای سرِ آن هاست و چند دقیقه قبل از اینکه عکس گرفته شود، سبزی محلی می چیده است. تفسیر نگاه بابا کار ساده ای نیست، آن هم پدری که همیشه آینده را، تکه های روشن و سیاهش را با هم، در کنارِهم به ما آموخته است. سیاهی و سفیدی را با هم نشان مان داده است، نه آن قدر خوش بین، نه آن قدر بدبین. شرح نگاه بابا به گوشه ای برایم شاهد آن است که دلش آرام بوده است، آن دستِ روی شانه اش که محبت را خالصانه دورش نگه داشته است، این را بر من گواهی می دهد. این عکس گواهیِ دلی آرام است؛ گواهی آنکه روز پدر و مادر با هم فرقی ندارد، اینکه عشق و دوست داشتن در یک روز، در پاورقی تقویم و در تبریک ها خلاصه نمی شود. دوست داشتن مرزها را می شکند و درمی نوردد.

Read more ...فوتبال #فرشاد_پیوس بهترین مهاجم تاریخ #فوتبال_ایران است. یک #مهاجم_هدف کلاسیک که هیچ موقعیت ...

Media Removed

…فوتبال #فرشاد_پیوس بهترین مهاجم تاریخ #فوتبال_ایران است. یک #مهاجم_هدف کلاسیک که هیچ موقعیت گلی را از دست نمی‌داد. مهاجمی که به او لقب #فرشاد_آقای_گل را دادند چرا که به هیچ دروازه بانی رحم نکرده و قاتل محوطه جریمه بود.بی شک فرشاد پیوس کامل ترین مهاجم هدف #تاریخ فوتبال ایران است و فوتبال … …فوتبال

#فرشاد_پیوس بهترین مهاجم تاریخ #فوتبال_ایران است. یک #مهاجم_هدف کلاسیک که هیچ موقعیت گلی را از دست نمی‌داد. مهاجمی که به او لقب #فرشاد_آقای_گل را دادند چرا که به هیچ دروازه بانی رحم نکرده و قاتل محوطه جریمه بود.بی شک فرشاد پیوس کامل ترین مهاجم هدف #تاریخ فوتبال ایران است و فوتبال ایران بعد از او دیگر چنین مهاجمی به خود ندیده است. جالب تر اینکه همه مدل گلی در هر زاویه ای میزد.حتی آخرین ضربه ای که به توپ زد یک ضربه کاشته در #دربی_تهران به #بهزاد_غلامپور بود که با بدشانسی وارد دروازه نشد.سبک بازی فرشاد پیوس به شدت به #مارکو_فان_باستن هلندی شبیه بود.شماره #۱۷ جاودانه #ارتش_سرخ تکرار شدنی نیست، آقا فرشاد اسطوره فوتبالی نسل من است. نسلی که فن پیج نمی‌زد اما روی دیوار اتاق شان جای خالی دیده نمیشد. نسلی که با عکس برگردان بازیکنانی چون فرشاد پیوس کتاب و دفترش را تزئین می کرد.نسلی که با تماشای بازی چنین فوتبالیست های بزرگی عاشق فوتبال شد.نسلی که دروازه بان محبوبش #احمدرضا_عابدزاده بود.مدافعان محبوبش #مجتبی_محرمی، #محمد_پنجعلی و #جواد_زرینچه بود. نسلی که #حمید_علیدوستی، #محمد_حسن_انصاری_فرد، #شاهرخ_بیانی، #حمید_درخشان، #محسن_عاشوری و #سیروس_قایقران هافبک های محبوبش بودند و در نهایت بازیکنانی چون #ناصر_محمدخانی، #صمد_مرفاوی و #فرشاد_پیوس مهاجمان محبوبش بودند. نسلی که شعارش بود « پرسپولیس قهرمان میشه خدا میدونه که حقشه / به لطف یزدان و بچه ها، پرسپولیس قهرمان میشه »
پی نوشت اول: اگر خاطره ای از آن دوران دارید کامنت کنید

پی نوشت دوم: بازیکن محبوب شما در آن دوران کدام بازیکن بود؟

پی نوشت سوم: #فیلم_مستند_فرشاد_آقای_گل در سینمای #هنر_و_تجربه اکران شده، اگر میخواهید خاطرات تان از آن دوران زنده شود حتما فیلم را تماشا کنید. تماشای این فیلم به نسل جدید میتواند کمک کند تا با تاریخ باشگاه محبوب شان آشنا شده و اسطوره های ارتش سرخ را بیشتر بشناسند. شاید با تماشای این فیلم دیگر به هر بازیکنی بعد از چند بازی گلزنی لقب آقای گل ندهند

#فوتبال_با_فواد #نشر_مطالب_با_ذکر_منبع

@farshadpius17

Read more برخی از آداب و رسوم شیرازی ها در رابطه با

Media Removed

برخی از آداب و رسوم شیرازی ها در رابطه با “شاه چراغ” – – #شاه‌_چراغ نه تنها برای شیرازی ها یک مکان مقدس و پر از خاطره است بلکه می توان گفت اکثر ایرانی ها اگر هم به زیارتش نیامده باشند، حداقل نام این مکان را شنیده اند. در قدیم که مردم به سنت ها بیشتر اهمیت می دادند، این آرامگاه، مکانی برای اجرای خیلی … برخی از آداب و رسوم شیرازی ها در رابطه با “شاه چراغ”


#شاه‌_چراغ نه تنها برای شیرازی ها یک مکان مقدس و پر از خاطره است بلکه می توان گفت اکثر ایرانی ها اگر هم به زیارتش نیامده باشند، حداقل نام این مکان را شنیده اند.
در قدیم که مردم به سنت ها بیشتر اهمیت می دادند، این آرامگاه، مکانی برای اجرای خیلی از باورها و اعتقادات شیرازی ها بود. البته هنوز هم افراد معتقد و پایبند به این رسوم وجود دارند که این سنت ها را حفظ کرده و به نسل های بعد منتقل می کنند؛ در زیر تعدادی از این آداب و رسوم را با شما به اشتراک می گذاریم:


شیرازی ها عقیده داشتند که قبل از عقد رسمی در محضر، عروس و داماد جوان در “شاهچراغ” عقد شوند و به این کار “عقد پوی حرمی” (عقد درجوار حرم) یا “عقد بالوی سرِ آقو” می گفتند. همچنین رسم بود که پارچه چادر نماز عروس را به نیت برکت و خوشبختی در زندگی جدید، در شاه چراغ می بریدند. قرآن سر عقد هم معمولا از همان مغازه های “شاه چراغ” در روز عقد خریداری می شد.
پس از مراسم عروسی، مراسم “عروس کِشون” در مقابل حرم “شاه چراغ” و ” سیدعلاءالدین حسین” با همراهی طایفه عروس و داماد انجام می شد.
پس از تولد نوزاد، شیرازی ها عقیده داشتند که تا چهل روز طفل را نباید از منزل خارج کرد، پس از چهل روز طی مراسمی با عنوان “آب چله” نوزاد را برای اولین بار حمام می کردند و سپس اولین جایی که نوزاد را می بردند، “شاه چراغ” بود.
شیرازی ها عقیده داشتند زمانی که لباس، چادر، کفش و … نویی می خرند، اولین جایی که با آن می روند “شاه چراغ” باشد. مثلن اگر چادر جدیدی می دوختند و قرار بود به پُرسه متوفی یا گورستان برای خاکسپاری بروند، قبل از آن به “شاه چراغ” رفته تا اصطلاحا آغاز پوشیدن لباس جدید در یک مکان بدشگون نباشد.


پ.ن: حرم #شاهچراغ جایگاه مهمی در بافت تاریخی دارد،این بقعه در محله ی بازار مرغ قرار گرفته و بافت شهری دور تا دور حرم ساخته شده است. (شاخصه اصلی معماری اسلامی، مساجد جامع و بازارهای متصل به آن است) #شیرازی_بومونیم ۔
۔
@shirazi_boomoonim
@shirazioy_bahal

Read more قسمت ششم __ تا بابا خوابش برد رفتم و‌ یک بار دیگر نگاهی دیگر به بانو شوکت الملوک انداختم. چشم غضبناکش ...

Media Removed

قسمت ششم __ تا بابا خوابش برد رفتم و‌ یک بار دیگر نگاهی دیگر به بانو شوکت الملوک انداختم. چشم غضبناکش زل زده بودند توی چشم هایم. این وسط باز جای شکرش باقی بود انقدری که شوکت بانو در دلبری و انتقال عشق قوی عمل کرده، در انتقال ژن ضعیف ظاهر شده. وگرنه فرامرز در صورت شباهت به ننه ی قشنگش به جای دلدار بودن … قسمت ششم
__
تا بابا خوابش برد رفتم و‌ یک بار دیگر نگاهی دیگر به بانو شوکت الملوک انداختم. چشم غضبناکش زل زده بودند توی چشم هایم. این وسط باز جای شکرش باقی بود انقدری که شوکت بانو در دلبری و انتقال عشق قوی عمل کرده، در انتقال ژن ضعیف ظاهر شده. وگرنه فرامرز در صورت شباهت به ننه ی قشنگش به جای دلدار بودن بیشتر به درد فرماندهی لشکر سائوسائو می خورد.
عکس را سرجایش گذاشتم و در مسیر برگشت خوردم به بابا شیرعلی و ایشان هم یکهویی شروع کرد بقیه ی ماجرا را تعریف کردن.
-آره بابا جان میگفتم. سودای عشق شوکت توی سر من بود که حاج خانم جان خدابیامرز این ها رفتند برای من خواستگاری مامان جون شیرینت و اصرار که باید همین رو بگیری و کلام ختم کلام.
هر بهونه ای می آوردم یه توجیهی براش داشتن. البته خدایی شیرین هم در کمالات و جمالات چیزی از شوکت کم نداشت. تنها فرق شون اون خال درشت و زیبای بغل دماغ شوکت بود که شیرین نداشت.خلاصه دست آخری همین رو بهونه کردم و گفتم من شهید همون خالشم و‌ زن خال دار میخوام و والسلام. که البته اینم نشد. دو روزه از منزل شیرین این ها خبر اومد که خال پشت گوش شیرین به لحاظ ابعاد دو برابر مال شوکته.
باباشیرعلی هنوز میخواست جریان خال ها را برایم با موشکافی بیشتری توضیح دهد که چون از جزئیات این بخش خاطره دلم پیچ می خورد و حال تهوع پیدا می کردم ازش خواستم تا بی خیال شود و از کمی بعدتر برایم همه چیز را تعریف کند، و بابایی این طور ادامه داد.
– شکست عشقی که ادامه نداره بابا!هیچی دیگه! مامان جون شیرین تون شد زنم و سر یه هفته هم تمام این عکس ها رو پیدا کرد و گذاشت تو همین صندوقچه و عین این چهل سال رو از من بی نوا باج گرفت. به جان بابا تو این خونه هر کاری کردم که لو نده منو به فامیل.کف زمین شستم. یخ حوض شکستم، بچه به دندون کشیدم در مغازه..و زد زیر گریه
هر چند خاطرات بابایی بیشتر صحنه هایی از اوشین را برای من زنده می کرد ولی خب چون شاهد حاضر دم دستی در آن لحظه نداشتیم به ناچار مجبور به باور کل ماجرا شدم.
اشک های باباشیرعلی را پاک کردم و بهش قول دادم که در راستای انجام این وصلت از هیچ کوششی دریغ نکنم. مرحله ی بعد مطرح کردن موضوع عشق باباجون با فامیل و اجرایی کردن وصلت بود.
و این ماجرا ادامه دارد
____

از قضا این عکس متعلق به بابابزرگ و مامان بزرگ یکی از دوستان ماه اینستاگرام منه. آقا مصطفی قربان و بانو مهین نازنین بهرامی که این عزیز همین تازگی هم بار سفر از دنیا بستن. روح شون شاد. ممنون از حدیثه جان بزرگوار که اجازه دادن عکس عزیزان شون اینجا بمونه @hadiseghorban

Read more  #bighanoon #hessamheidary زن متولد این هفته: یک زن سرزنده، بی‌خیال و سیاستمدار که پایه هر جور ...

Media Removed

#bighanoon #hessamheidary زن متولد این هفته: یک زن سرزنده، بی‌خیال و سیاستمدار که پایه هر جور بساط خنده و تفریحی هست و از سر کار گذاشتن دیگران لذت خاصی می‌برد و می‌تواند مدل راه رفتن و حرف زدن همه اساتید دانشگاهش را تقلید کرده و جمعی را شاد کند. به شدت حواس‌پرت است و نیمی از عمرش را صرف پیدا کردن … #bighanoon #hessamheidary
زن متولد این هفته:

یک زن سرزنده، بی‌خیال و سیاستمدار که پایه هر جور بساط خنده و تفریحی هست و از سر کار گذاشتن دیگران لذت خاصی می‌برد و می‌تواند مدل راه رفتن و حرف زدن همه اساتید دانشگاهش را تقلید کرده و جمعی را شاد کند. به شدت حواس‌پرت است و نیمی از عمرش را صرف پیدا کردن کش موهایش کرده و هر بار وقتی آن را پیدا می‌کند، می‌گوید: «اه … گذاشته بودم اینجا یادم نره ها» و به خودش فحش می‌دهد. سخت‌ترین کار دنیا برایش بیدار شدن از خواب است و اگر شاغل باشد، هر روز با تاخیر به محل کارش می‌رسد ولی با تعریف کردن چندتا خاطره بامزه رییسش را خر می‌کند و از حقوقش کم نمی‌شود. توانایی عجیبی در «حرف بار دیگران کردن» دارد و با نیش و کنایه حرفش را می‌زند و نمی‌گذارد چیزی توی دلش بماند. همچنین از یک روش خاص ارتباطی استفاده می‌کند که در آن پیام‌ها از طریق ابرو برای فرد مقابل ارسال می‌شود. او با استفاده از این سیستم با چند تا حرکت ریز ابرو می‌تواند در میهمانی‌ها شوهرش را حالی کند که نباید چایی را هورت بکشد. درجه دمای بدنش معمولا در تضاد با بقیه است و وقتی بقیه سردشان است، او گرمش است و برعکس. شدیدا معتقد است که مامان‌ها پسرهای‌شان را بیشتر دوست دارند و حاضر است در این رابطه با هر مامانی مناظره برگزار کند ولی هیچ وقت در مورد رابطه پدرها و دخترهای‌شان حرفی نمی‌زند. صبح‌ها که از خواب پا می‌شود، خودش هم از دیدن خودش تعجب می‌کند و همیشه برایش سوال است که تو این فیلم‌ها چطوری وقتی صبح هم از خواب پا می‌شوند، زیبا و آرایش کرده هستند.

مرد متولد این هفته:

یک مرد احساساتی، حساس و البته وظیفه‌شناس که اشکش به شدت دم مشکش است و حتی با دیدن فیلم‌های اکشن هم به حال آن‌هایی که از دست بروس‌لی و جیسون استاتهام کتک می‌خورند، گریه می‌کند. در نوجوانی علاقه خاصی به آهنگ: «تابستونه فصل سفر به هرجا» داشته و این آهنگ همراه با آهنگ تبلیغ «غوری غوری جون گل کاشتی هر چی که خواستم داشتی» جزو بهترین ترانه‌هایی است که در عمرش شنیده است. در بین اعضای بدنش مثانه‌اش بیشتر از همه مسئولیت‌پذیر و فعال است و وقتی یک لیوان چایی بخورد تا هشت تا لیوان خروجی نگیرد ول کن نیست و به خاطر این موضوع همیشه در راه رفت و برگشت به دستشویی است. در پخت ماکارونی بهترین است و این کار را مانند یک مراسم آیینی با اصول و قوانین خاصی انجام می‌دهد و ته‌دیگ سیب‌زمینی را با خواندن اورادی خاص در ظرف خالی کرده و با عزت و احترام سر سفره می‌گذارد.
.

بقیه در کامنت اول

Read more . شاید فراموش کرده باشید..!!؟؟ . نمایش #خنکای_ختم_خاطره همچنان مورد استقبال مخاطبین است / خرید ...

Media Removed

. شاید فراموش کرده باشید..!!؟؟ . نمایش #خنکای_ختم_خاطره همچنان مورد استقبال مخاطبین است / خرید بلیت روزهای جدید آغاز شد. . استقبال مخاطبین از اجرای نمایش ” خنکای ختم خاطره ” ادامه دارد. . نمایشنامه این اثر جنجالی و پرحاشیه نوشته حمیدرضا آذرنگ بوده و حامد ادوای نیز کارگردانی آن را برعهده … .
شاید فراموش کرده باشید..!!؟؟
.
نمایش #خنکای_ختم_خاطره همچنان مورد استقبال مخاطبین است / خرید بلیت روزهای جدید آغاز شد.
.
استقبال مخاطبین از اجرای نمایش ” خنکای ختم خاطره ” ادامه دارد.
.
نمایشنامه این اثر جنجالی و پرحاشیه نوشته حمیدرضا آذرنگ بوده و حامد ادوای نیز کارگردانی آن را برعهده دارد.
.
۵۰% تخفیف ویژه دانشجویان
۳۰% تخفیف برای مخاطبین پیشین نمایش های پچ پچه های پشت خط نبرد، آبی مایل بصورتی، هتلی ها، دشمن مردم و….
.
مریم بوبانی، عماد محمدی، مرجان خاکساری، نیما انصافیان، محمد اصغری، سهیل عبدی، مرضیه موسوی، مونا سهراب حقیقت، محمد شهبازتهرانی، شهاب عباسیان، امین موحدی پور، بهاره ریاحی، محمدرضا ایمانیان، منصور نصیری نیز در این نمایش به ایفای نقش‌ می‌پردازند.
.
این نمایش هر شب ساعت ۲۱ در تالار حافظ اجرا می شود و علاقمندان برای تهیه بلیت و استفاده از تخفیف های ویژه می توانند به سایت تیوال tiwall.com مراجعه کنند.
.
منتظر شما هستیم…….
.
اطلاعات بیشتر و خرید بلیت: www.tiwall.com
.
#tiwall #theater #tiwalltheater #تیوال #تئاتر

Read more . چند‌وقتی است حرفی زیباتر از سکوت برای گفتن ندارم ....حال دلم عجیب گرفته است‌ درون دلم چه غوغایست...دلم ...

Media Removed

. چند‌وقتی است حرفی زیباتر از سکوت برای گفتن ندارم ….حال دلم عجیب گرفته است‌ درون دلم چه غوغایست…دلم کودکانه بهانه ات را می گیرد آرامَش که می کنم با غمت می گرید تورا در میان شلوغی زمانه گم کرده ام …دل کوچکم میان انتظار زمانه پرپر می شود !!! بیا که عمریست حرفهای دلم برروی لبانم خشکیده …میدانی … .
چند‌وقتی است حرفی زیباتر از سکوت برای گفتن ندارم ….حال دلم عجیب گرفته است‌ درون دلم چه غوغایست…دلم کودکانه بهانه ات را می گیرد آرامَش که می کنم با غمت می گرید تورا در میان شلوغی زمانه گم کرده ام …دل کوچکم میان انتظار زمانه پرپر می شود !!! بیا که عمریست حرفهای دلم برروی لبانم خشکیده …میدانی سراب آمدنت چشمهای دلم را رویایی کرده …بیا با دلم عاشقانه ای بپا کن ،خیالت هم که باشد نیاز دلم را پُر می کند….حتی نقطه چین های ذهنم را باتو پُر می کنم پس خاطره هایم را خط خطی نکن این سه نقطه ها را برای تو گذاشتم ……همیشه اینها نشانه ی سانسور نیست هزار حرف وتصویر وخاطره درآن خوابیده …مثل من که وقتی نگاهت می کنم سه چیز بیشتر نمی بینم تو….من….وخدا…

Read more . قاب خاطره : از لنز دوربین عکاسان برنامه<span class= . سال نود و شش هم با کل خاطراتش گذشت میخواستیم تو این پست …” src=”https://www.instagram.com/p/BhHKIH6gfnq/media/?size=m” />

Media Removed

. قاب خاطره : از لنز دوربین عکاسان برنامه . سال نود و شش هم با کل خاطراتش گذشت میخواستیم تو این پست بازم تشکر کنیم از همراهی شما عزیزان با ما و همینطور از تک تک مهمانان بزرگواری که افتخار میزبانی ازشون رو داشتیم و به خود می بالیم که چنین اشخاص و افرادی در کنارمان بودند. از چهره هایی شاخص و قدیمی … .
قاب خاطره : از لنز دوربین عکاسان برنامه
.
سال نود و شش هم با کل خاطراتش گذشت
میخواستیم تو این پست بازم تشکر کنیم از همراهی شما عزیزان با ما
و همینطور از تک تک مهمانان بزرگواری که افتخار میزبانی ازشون رو داشتیم و به خود می بالیم که چنین اشخاص و افرادی در کنارمان بودند.
از چهره هایی شاخص و قدیمی های سینمای ایران که اعتبار سینما ما هستند تا جوانانی که در چند سال اخیر رشد کردند و به چهره های جدید تبدیل شده اند
از خواننده های مختلفی که با صدای زیباشون باعث ایجاد حال و هوایی دیگری در فضای برنامه شدند
از دوستان ورزشکار ، مخترع و مدیران برتر
و همه و همه کسانی که در کنار ما بودند و باعث شدند تا بتوانیم پنجمین سال را هم با موفقیت پشت سر بگذاریم
امیدواریم با اضافه شدن آیتم های جدیدی چون منجل و بندرگردی که به و بخش مهمان بومی که هر هفته در ابتدای برنامه افتخار میزبانی ازشون رو داشتیم و…
در معرفی هر چه بهتر استانمان موفق بوده باشیم
و همچنان منتظر پیشنهادات شما برای تقویت برنامه برای سال جدید هستیم تا بتوانیم به مقصد ایده آل برسیم.
_____________
پ ن : راستی کدوم مهمان سال گذشته رو بیشتر دوست داشتید؟

Read more . چه بسیار #دوستی هایی دیدم که شاید از عمر آنها پنج یا ده سال می گذشت اما یکباره یا به مرور فرو ریخت و جز ...

Media Removed

. چه بسیار #دوستی هایی دیدم که شاید از عمر آنها پنج یا ده سال می گذشت اما یکباره یا به مرور فرو ریخت و جز خاطره ای از آن باقی نماند.. امروز می خوام در خصوص دوستی ها صحبت کنیم، دوستی هایی که دیگر مثل قدیم نیست… نمی دانم چرا فکر می کنیم دوستی ها نگهداری نمی خواهند!؟ بیایید باور کنیم دوستی ها مانند گل … .
چه بسیار #دوستی هایی دیدم که شاید از عمر آنها پنج یا ده سال می گذشت اما یکباره یا به مرور فرو ریخت و جز خاطره ای از آن باقی نماند..
امروز می خوام در خصوص دوستی ها صحبت کنیم، دوستی هایی که دیگر مثل قدیم نیست…
نمی دانم چرا فکر می کنیم دوستی ها نگهداری نمی خواهند!؟
بیایید باور کنیم دوستی ها مانند گل هایی هستند که نگهداری می خواهند،
جان سخت ترین #گل ها هم اگر مدتها بدون رسیدگی رها شوند و به آن رسیدگی نشود خشک خواهند شد..
حتی اگر بخواهیم مادی هم به موضوع نگاه کنیم واقعیت این است که دوستی نمونه ای از معاملات پر سود است که ما می توانیم داشته باشیم..
یعنی با یک هزینه بسیار کم می توانیم حالمان را خوب کنیم..
ببینید با انجام مواردی مثل؛
#صداقت،
حفظ #محرمانگی صحبت های دوطرفه،
وقت شناس بودن،
خوشحال شدن از موفقیت دوست،
تکیه گاه بودن در مشکلات حتی در حد گوش کردن به آنها،
حتی یه #تماس در زمان #بیماری و جویا شدن احوالات،
فهمیدن شرایط دوست در روزهایی که #دل و دماغ ندارد،
همینطور که هست دوستش داشته باشید،
در حضور یا غیابش شما همواره نه تنها بدش را نگویید بلکه در مقابل بدگویی دیگران نیز به دفاع از او بپردازید،
روز تولدش را #فراموش نکنید،
به عقاید و اعتقاداتش احترام بگذارید
و در نهایت نشان دادن اینکه برایتان مهم هست،
حتی با یه #تماس حتی یه #پیام، چند روز یکبار،
حتی تگ کردن در شبکه های اجتماعی که نشان دهید
هموراه به یادش هستید…
ببینید نگهداری دوستی ها حتی از لحاظ زمانی هم هزینه زیادی برای ما در بر نخواهد داشت…
در روزهایی که شاید حال خیلی از #دوستان ما بخاطر مسائل گوناگون پیرامونشان زیاد #خوب نباشد بیایید با یک پیام بدون برنامه ریزی و یهویی حتی ساده بقدر ذره ای حال آنها را بهتر کنیم..
این شادی های کوچک که می توانیم به هم #هدیه دهیم بی شک حال همه ما را بهتر و دوستی ها را استوار تر خواهد کرد،
#شادی و #محبت چیزی است که با تقسیم بیشتر خواهد شد…
پس آن را از هم دریغ نکنیم…
.
پ.ن: عکس برای آبان سال ۹۳ است..

Read more قرار گذاشتیم راجع به سه گانه ی بیفور صحبت کنیم. اگر هنوز ندیدید، این پست رو نخونید یه وقت چیزی اسپویل ...

Media Removed

قرار گذاشتیم راجع به سه گانه ی بیفور صحبت کنیم. اگر هنوز ندیدید، این پست رو نخونید یه وقت چیزی اسپویل نشه این وسط. از اونجایی که من معتقدم Spoilers go to hell اگه بشه که من رو به جهنم نفرستید 🤭 . ️ . خب این سه گانه در مورد رابطه است. رابطه بین دو نفر که به عشق و باقی ماجراها منتهی میشه. هر قسمت با فاصله … قرار گذاشتیم راجع به سه گانه ی بیفور صحبت کنیم. اگر هنوز ندیدید، این پست رو نخونید یه وقت چیزی اسپویل نشه این وسط. از اونجایی که من معتقدم
Spoilers go to hell
اگه بشه که من رو به جهنم نفرستید 🤭
.

.

خب این سه گانه در مورد رابطه است. رابطه بین دو نفر که به عشق و باقی ماجراها منتهی میشه. هر قسمت با فاصله ی نه ساله با قسمت قبلی ساخته شده و از اونجاییکه دو تا بازیگر اصلی در روند نوشتن فیلمنامه با کارگردان همکاری کردند، بلوغ و رشد شخصیتی شون در نوشتار فیلم تاثیر گذاشته. قرار نیست نقد فیلم کنیم. قراره از رابطه حرف بزنیم. به نظر من یکی از مهم ترین فیلم هاییه که در این مورد دیدم و هربار می بینم باز نکته ای برام داره. توی اولی، ریسکی که برای شروع یه رابطه می پذیریم( ریسک راه دادن یه ادم جدید به دنیای خودمون) در تقاضای جسی و پذیرفتن سلین نهفته. تمرکز فیلم بر دیالوگ محور بودن رابطه مثل یه کلاس درسه. سلین و جسی هر دو شنونده های خوبی هم هستند و برای همین دیالوگ ها خیلی تاثیرگذار پیش میره. راه رفتن شخصیت ها در شهر هم خودش نمادی از کشف و سیر در رابطه است. ( ایجاد خاطره و ارتباط با شهر در هر سه فیلم هست و به نظر من یکی از ارکان اصلی یه رابطه همین کشف و شهودهای مشترکه)
توی دومی، شخصیت ها منطقی تر شدند. فیلم ساخته نشده که یک روال هپی اندینگ امریکایی بهمون بده. بالا و پایین یه رابطه توش قشنگ به نمایش گذاشته شده. شکست ها، انتخاب های اشتباه، عصبانیت ها، دعواها، مین ها و درمان از طریق حرف زدن .
من این فیلم ها رو چند بار دیدم و هنوز خواهم دید. بیشتر از همه دومی رو. شاید به دلیل اینکه در پاریس همراه شخصیت ها راه میری و این کشف شهر برای من یک عشق محسوب میشه. خیلی حرف دارم راجع به فیلم به نظرم هر از گاهی ازش در پست ها بگم بهتره. چون دیگه اینجا جا نمیشه
.

.

از اونجایی که مسج های فوق العاده ای در مورد فیلم برام زده بودید، صحنه رو می سپرم به شماها. از دریافت هاتون بگید.

Read more ‎مرد ها هم دنیایشان عجیب است ‎بیشتر از زن ها احساس دارند و کمتر نشانشان میدهند. ‎بیشتر از زن ها عاشق ...

Media Removed

‎مرد ها هم دنیایشان عجیب است ‎بیشتر از زن ها احساس دارند و کمتر نشانشان میدهند. ‎بیشتر از زن ها عاشق میشوند و کمتر عشق می ورزند ! ‎آنها برای شکستن ناخن های دست چپشان دغدغه ندارند، آنها به یاد شکستن دل هایشان پاکت ها دود میکنند… ‎آنها قدم زدن با کفش های پاشنه دار را یکبار هم تجربه نکرده اند، نمیدانند … ‎مرد ها هم دنیایشان عجیب است
‎بیشتر از زن ها احساس دارند و کمتر نشانشان میدهند.
‎بیشتر از زن ها عاشق میشوند و کمتر عشق می ورزند !
‎آنها برای شکستن ناخن های دست چپشان دغدغه ندارند، آنها به یاد شکستن دل هایشان پاکت ها دود میکنند…
‎آنها قدم زدن با کفش های پاشنه دار را یکبار هم تجربه نکرده اند، نمیدانند با چتر های رنگ رنگی زیر باران رفتن چه لذتی دارد ! آنها از خرید در مرکز شهر چیزی سرشان نمیشود
‎اما هیچ مردی نیست که با قدم زدن های نیمه شب بارانی خاطره نداشته باشد.
‎هیچ مردی نیست که برای یکبار هم که شده زیر باران آهنگ غمگین گوش نداده باشد.
‎مردها دنیای عجیبی دارند، با پای خودشان می آیند و گاهی با پای خودشان میروند …
‎اما هیچ مردی پیدا نشده که فراموشی را بلد باشد…
‎بعضی مردها در زندگی عجیب مردند
‎سخت هستند، سرد هستند، مغرور هستند …
‎اما برای کسی که عاشقانه دوستش دارند گاهی از یک کودک هم کودکانه تر خیال میبافند ! ‎برخی از مردان عجیب مردند …
‎روز مرد مبارک🦋

Read more <span class= یکی از صبح های سرد زمستان، مردی در متروی واشنگتن، ویولن می نواخت. او به مدت ۴۵ دقیقه، ۶ قطعه …” src=”https://www.instagram.com/p/Bblp4zXn6RL/media/?size=m” />

Media Removed

یکی از صبح های سرد زمستان، مردی در متروی واشنگتن، ویولن می نواخت. او به مدت ۴۵ دقیقه، ۶ قطعه از “باخ” را نواخت. در این مدت، تقریبا دو هزار نفر وارد ایستگاه شدند، بیشتر آنها سر کارشان می رفتند. بعد از ۳ دقیقه : یک مرد میانسال، متوجه نواخته شدن موسیقی شد. او سرعت حرکتش را کم کرد و چند ثانیه …
یکی از صبح های سرد زمستان، مردی در متروی واشنگتن، ویولن می نواخت.
او به مدت ۴۵ دقیقه، ۶ قطعه از “باخ” را نواخت.
در این مدت، تقریبا دو هزار نفر وارد ایستگاه شدند، بیشتر آنها سر کارشان می رفتند.
بعد از ۳ دقیقه : یک مرد میانسال، متوجه نواخته شدن موسیقی شد.
او سرعت حرکتش را کم کرد و چند ثانیه ایستاد، سپس عجله کرد تا دیرش نشود.
۴ دقیقه بعد : ویولنیست، نخستین پولش را دریافت کرد. یک زن پول را در کلاه انداخت و بدون توقف به حرکت خود ادامه داد.
۵ دقیقه بعد : مرد جوانی به دیوار تکیه داد و به او گوش داد، سپس به ساعتش نگاه کرد و رفت.
۱۰ دقیقه بعد : پسربچه سه ساله ای که در حالی که مادرش با عجله دستش را می کشید، ایستاد. ولی مادرش دستش را محکم کشید و او را همراه برد. پسربچه در حالی که دور می شد، به عقب نگاه می کرد و ویولنیست را می دید.
چند بچه دیگر هم کار مشابهی کردند، اما همه پدرها و مادرها، بچه ها را مجبور کردند که نایستند و سریع با آنها بروند.
۴۵ دقیقه نوازنده بی توقف می نواخت.
تنها شش نفر مدت کوتاهی ایستادند و گوش کردند.
بیست نفر پول دادند، ولی به مسیر خود بدون توقف ادامه دادند.
ویولنیست ، در مجموع ۱۵۰ دلار کاسب شد.
یک ساعت بعد : مرد، نواختن موسیقی را قطع کرد.
“هیچ کس متوجه قطع موسیقی نشد”
“هیچ کس این نوازنده را نمی شناخت” و نمی دانست که او »جاشوآ بل« است،
یکی از بزرگ ترین موسیقی دان های دنیا.
او یکی از بهترین و پیچیده ترین قطعات موسیقی را که تا حال نوشته شده، با ویولن اش که ۳٫۵ میلیون دلار می ارزید، نواخته بود.
تنها سه روز قبل، جاشوآ در تالار اپرای بوستون کنسرتی داشت که قیمت هر بلیط ورودی اش به طور متوسط ۱۰۰ دلار بود.
این یک داستان واقعی است.
روزنامۀ (واشنگتن پست) در جریان یک آزمایش اجتماعی با موضوع “ادراک، سلیقه و ترجیحات مردم” ترتیبی داده بود که جاشوآ به صورت ناشناس در ایستگاه مترو بنوازد.
سؤالاتی که بعد از خواندن این حکایت در ذهن ایجاد می شوند:

۱- در طول زندگی خود چقدر زیبایی در اطرافمان بوده که از دیدن آنها غافل شده ایم و حال به جز خاطره ای بسیار کمرنگ چیزی از آن نداریم؟
۲- به زیبایی هایی که مجبور به پرداخت هزینه برای آن ها نبوده ایم چقدر اهمیت داده ایم؟
۳- در تشخیص زیبایی های اطرافمان چقدر استقلال نظر داریم؟
۴- تبلیغ زیبایی ها چقدر در تشخیص واقعی زیبایی توسط خودمان تاثیر گذار بوده؟
به عبارت دیگر آیا زیبایی را خودمان تشخیص میدهیم یا هیجان تبلیغات و قیمت آن
و نتیجه ای که از این داستان گرفته می شود،
اگر ما یک لحظه وقت برای ایستادن و گوش فرا

Read more . بعضی ناراحتی ها را هیچ وقت نباید #فراموش کرد بعضی دلخوری ها باید تا ابد گوشه ی #قلب آدم بماند اصلا ...

Media Removed

. بعضی ناراحتی ها را هیچ وقت نباید #فراموش کرد بعضی دلخوری ها باید تا ابد گوشه ی #قلب آدم بماند اصلا بعضی #خاطره ها را باید #سنجاق کنی به سینه ات و با خودت همه جا حمل کنی! . مث آن که یادم می رود با من همان راهی را مى روى که با او رفتی ؛ همان #دوستت_دارم ها را مى گویى که در گوش او زمزمه کردی ؛ همان #آغوشی را … .
بعضی ناراحتی ها را هیچ وقت نباید #فراموش کرد
بعضی دلخوری ها باید تا ابد گوشه ی #قلب آدم بماند
اصلا بعضی #خاطره ها را باید #سنجاق کنی به سینه ات و با خودت همه جا حمل کنی!
.
مث آن که یادم می رود با من همان راهی را مى روى که با او رفتی ؛ همان #دوستت_دارم ها را مى گویى که در گوش او زمزمه کردی ؛ همان #آغوشی را گشودى که بر او گشاده بودى …
فراموشی بد نیست ولی…
.
بیشتر وقت ها باعث تکرار می‌شود ؛ تکرار اشتباه ها
اما یادآوری برخی اشتباهات به تو گوش زد می کند
مراقب باشی
مراقب احساست
#اعتماد کردنت
#عاشق شدنت…
گاهی وقت ها همین بغض ها
همین زخم های فراموش نشده که در دلت مانده
مشت می شود و محکم به صورتت می کوبد
در این دنیا
“هر کسی قابل اعتماد نیست”
.
پ.ن : من از راه هایی که دیگران رفته اند بیزارم روزی می رسد که راه خودم را از تو جدا می کنم بی آن که بدانی

با کمى دخل و تصرف در قلم #فرشته_رضایی
.
Vahdat Hall
Photo by @hoseinhajibabaei

#photoaxgram #pic #photo #streetstyle #i_own_myself #black #خیابان #street #ax_matn #استایل #girls #ourlook #style #tehran #iran #smile #خنده #لبخند #happy #behappy

Read more ...

Media Removed

… “ببین، یکی از فانتزیای من همیشه این بوده که وقتی می ریم توو یه کافه یا رستوران، گارسون که میاد برای گرفتن سفارش، با یه ژست خاصی بگم همون همیشگی”. نگاهت را پرت می کنی رو صورتم، نمی توانم بفهمم ته نگاهت چیست، می دانم دوست نداری بیشتر از یک بار به یک کافه یا رستوران بروی، دلت تجربه های متنوع می خواهد، … …
“ببین، یکی از فانتزیای من همیشه این بوده که وقتی می ریم توو یه کافه یا رستوران، گارسون که میاد برای گرفتن سفارش، با یه ژست خاصی بگم همون همیشگی”.
نگاهت را پرت می کنی رو صورتم، نمی توانم بفهمم ته نگاهت چیست، می دانم دوست نداری بیشتر از یک بار به یک کافه یا رستوران بروی، دلت تجربه های متنوع می خواهد، خاطره هایی با طعم های مختلف. “باشه، می دونم، نمی خواد اینجوری نگام کنی، اسم این نگاه سواستفاده ست، می دونی چرا؟ چون به بهانه ی حرفی که من می زنم و برای تو عجیبه، خیره می شی به من و فکر می کنی من نمی فهمم که حواست یه جا دیگه ست”.
حواست را به من جمع می کنی، می خواهی بگویی که حواست جای دیگری نبود، نمی گذارم، صورتت را جمع می کنی که مثلا ناراحت شده ای،همیشه مشکلت با من این است که نمی گذارم توضیح بدهی و به نظر خودت بی دلیل محکومت می کنم، خنده دار است ولی من تو را خوب می شناسم، باید حرف را عوض کنی، باید حرف را عوض کنم، باید مرا باز هم ببینی، قرار را می گذاری برای عصری که آفتابش غروب کرده باشد، در کافه ای که دور است از خانه ی من و عکسش می گوید حیاطش با صفاست.
“چه بوی خوبی می ده این حیاط، انگار یه تیکه از یه جای دیگه ست که مال این شهر نیست، تو چه جوری از تو عکس فهمیدی این همه خوبه اینجا، خواهش می کنم اینجا دیگه فقط یه بار نباشه، چند بار بیایم”.
اخم می کنی که مثلا یعنی چه توقع بیجایی، گارسون می رسد سفارش مرا می گیرد و تا نگاهش به نگاه تو می افتد می گوید، شما هم که همون همیشگی، درسته؟ آب دهانت از هول نمی تواند راه فرو رفتن را پیدا کند، من جواب گارسون را می دهم،با ژست خاصی می گویم بله همون همیشگی، نمی دانی نگاهم کنی یا نه، من می دانستم، همیشه می دانستم که تنوع طلبی تو فقط در انتخاب کافه و رستوران دامنت را نمی گیرد.
“اگه اینو نگم دق می کنم، حالا که تا ته یه برش کیک شکلاتی باید کنار هم باشیم بذار یه چیزی رو بگم، می دونی کِی یه آدمی به یه آدم دیگه فرصت توضیح نمی ده؟ وقتی همه چیز رو از نگاهش می خونه”.
نگاهم نمی کنی.
(سین.شین )
#سین_شین #سمیراشکوری #سمیرا_شکوری
#samirashakouri
#samirashakoori

Read more پارت٢:<span class= شنیدن این خبر قبل از بازی ونزوئلا چه تاثیری روی کار تیم گذاشت؟ در اردو وقتی خبر زلزله را …” src=”https://www.instagram.com/p/Bb4PuHshEdV/media/?size=m” />

Media Removed

پارت٢: شنیدن این خبر قبل از بازی ونزوئلا چه تاثیری روی کار تیم گذاشت؟ در اردو وقتی خبر زلزله را شنیدیم واقعا همه تیم ناراحت شدند چرا که طبیعی است هموطنانمان دچار این حادثه تلخ شدند اما سعی‌مان را کردیم که تمام تمرکزمان را روی فوتبال بگذاریم و بتوانیم بازی خوبی انجام بدهیم. حتما این روزها اخبار … پارت٢:
شنیدن این خبر قبل از بازی ونزوئلا چه تاثیری روی کار تیم گذاشت؟
در اردو وقتی خبر زلزله را شنیدیم واقعا همه تیم ناراحت شدند چرا که طبیعی است هموطنانمان دچار این حادثه تلخ شدند اما سعی‌مان را کردیم که تمام تمرکزمان را روی فوتبال بگذاریم و بتوانیم بازی خوبی انجام بدهیم.
حتما این روزها اخبار مربوط به بیرانوند و پرسپولیس را شنیده‌ای.آیا از جانب باشگاه پرسپولیس پیشنهادی برای جانشینی بیرانوند به دستت نرسیده است؟
اصلا دلم نمی‌خواهد در این مورد صحبت کنم. علیرضا بیرانوند هم‌تیمی من در تیم ملی است و دوست ندارم راجع به او اظهارنظر کنم. اما درباره خودم باید بگویم من با ماریتیمو قرارداد دارم و این باشگاه قیمت من را یک میلیون دلار گذاشته است. حتی اگر خودم هم بخواهم نمی‌توانم با تیم دیگری حرف بزنم و از این تیم جدا شوم. این را گفتم که یک بار خدای نکرده نگویند که امیرمی خواهد به پرسپولیس برگردد.
پرسپولیس برایت چه مفهومی دارد. تیمی که از کودکی در آن حضور داشتی را هنوز دوست داری؟
من از زمانی که فهمیدم فوتبال چیست در پرسپولیس بودم. یادم می‌آید که با محمد پروین و یکی، دو تا دیگر از بچه‌های بازیکنان پشت دروازه بازی می‌کردیم. این اولین تصاویری است که از پرسپولیس به یاد دارم. پرسپولیس در شروع بازی من خیلی تاثیرگذار بود همین که توانستم با تیم نونهالان پرسپولیس باشم و به رده‌های بزرگ‌تر برسم روزهای خیلی خوبی را برای من ساخت. من پرسپولیس را واقعا دوست دارم چرا که همانطور که گفتم از وقتی یادم می‌آید با این تیم بودم و همیشه هم از حضورم در این تیم به خوبی یاد می‌کنم.
در تمام مدتی که در پرسپولیس بودی به کدام بازیکنان بیشتر علاقمند بودی؟
من افتخار این را داشتم که با آقا مهدی مهدوی‌کیا و علی آقا کریمی همبازی باشم.واقعا از حضور در کنار این بازیکنان بزرگ لذت می‌بردم. آقا کریم باقری هم در آن زمان مربی بود اما با بچه ها تمرین می‌کرد و این اتفاق فوق‌العاده‌ای برای من بود. این سه بازیکن بزرگ برای من شخصیت‌های ویژه‌ای بوده و هستند. البته هم‌تیمی‌های دیگری هم بودند که بازی کردن کنار آنها برایم لذتبخش و پر از تجارب مفید بود.
خاطره‌ای از آن روزها داری…؟
خب بی‌شک خاطرات زیادی دارم اما یادم هست در یکی از اردوهای پرسپولیس که در کرج برگزار می‌شد با آقا مهدی مهدوی‌کیا هم‌اتاق شدم که افتخار و تجربه فوق‌العاده‌ای برایم بود. در آن زمان که یک بازیکن جوان بودم هم اتاق شدن با آقا مهدی اتفاق ویژه‌ای برایم به حساب می‌آمد.هر بار که به ایران می‌آیم با علاقه زیاد سعی می‌کنم که به دیدن این سه نفر بروم.

Read more من از عمودها می‌گذرم؛یکی‌یکی. ۱۰۰..۲۰۰..۳۰۰ گاهی می‌ایستم.انگاری دستی از فراز آمده باشد و شانه‌هایم ...

Media Removed

من از عمودها می‌گذرم؛یکی‌یکی. ۱۰۰..۲۰۰..۳۰۰ گاهی می‌ایستم.انگاری دستی از فراز آمده باشد و شانه‌هایم را محکم گرفته باشد تا مرا نگاه دارد تا..برگردم. برمی‌گردم؛به‌پشت سرم نگاه می‌کنم.به شماره‌‌عمودهایی نگاه می‌کنم که کمتر یادمان می‌مانند: ۹..۱۸..۲۳..۷۴..۱۳۶ بی‌شمارند؛شماره‌های … من از عمودها می‌گذرم؛یکی‌یکی.
۱۰۰..۲۰۰..۳۰۰
گاهی می‌ایستم.انگاری دستی از فراز آمده باشد و شانه‌هایم را محکم گرفته باشد تا مرا نگاه دارد تا..برگردم.
برمی‌گردم؛به‌پشت سرم نگاه می‌کنم.به شماره‌‌عمودهایی نگاه می‌کنم که کمتر یادمان می‌مانند:
۹..۱۸..۲۳..۷۴..۱۳۶
بی‌شمارند؛شماره‌های گمنامی که اگر نباشند،هیچ یکی به صد نمی‌رسد و هیچ چهاردهی به ۳۱۳.
انگاری صدایم می‌زنند؛شماره‌های گمنام که:
-مهلاً مهلاً عزادار پسر زهرا!
از من می‌خواهند چشم‌ بچرخانم،ببینمشان،به خاطر بسپارمشان،یادشان کنم..یادشان کنم..یادشان کنم..یادشان.
عمودهایی در تبعید ابدی جاده‌ نجف‌-کربلا.در حسرت یک سلام تمام‌قد،روبه گنبد عباس آب‌آور.در حسرت ۱۴۵۲ بودن.
همه عمودهایی که کسی پایشان قرار نمی‌گذارد.هیچ گمشده‌ای زیرش نمی‌ایستد.کسی زیرش نفس تازه نمی‌کند.عمودهای تنها،عمودهای گمنام،عمودهای بی‌کتاب و خاطره.
پاهایم از کنار عمودها می‌گذرند ولی من،ذهنم،جایی پشت یک خاکریز کوتاه،یک خط،یک نقطه رهایی جا مانده.چه فرقی می‌کند‌ کِی و کجا.تو فکر کن تا زانو توی برف،سرمای زمستان کوه‌های کردستان یا با لباس غواصی تا کمر توی آب خروشان اروند یا کلافه از هجوم پشه‌های هور،توی شرجی تابستان سارایه‌وویِ تحت محاصره یا توی گرمای زینبیه دمشق.
من،چسبیده‌ام به زمین با سلاحی که خشابش در کف دستم عرق کرده و کنارم،بیشمار جوان هست که نمی‌شناسمشان.عمودهای خیمه‌های خانه‌های کوچک شهرهاشان.کشاورز،بنا،نانوا،قصاب،بقال،کفترباز محل،کارمند،رفتگر شهرداری،نفت‌فروش.همهٔ همهٔ مردم عادی.همهٔ مردان خدا.
به صورت‌هایشان می‌نگرم و اسم‌هاشان را مرور‌ می‌کنم:حسین،علی،عبدالله،فرهاد،محمود،میکاییل،دوستعلی.
منتظر فرمان حمله‌اند.
مرگ از آن‌ها اما گریزان است.
دیشب با همه‌شان وداع‌ کرده‌ام؛بعد زیارت عاشورا،بعد «کربلا!کربلا! ما داریم میاییم» خواندنمان.مصممند به فتح معبرهای زمینی و بی‌خبرند از آغوش گشوده راه‌های آسمان‌.
عملیات لو رفته و این را وقتی می‌فهمیم که اولینمان بلند می‌شود؛رگبار نه،طوفان نه،سیلاب گلوله بر سرمان آوار می‌شود.
من در دل شب،فقط صدای آخ گفتنشان را می‌شنوم؛یکی یکی می‌افتند.یکی به داخل اروند می‌افتد و می‌رود تا خلیج؛سی سال است منتظریم برگردد.
حس می‌کنم کسی در دوردست،با‌افتادن هر کدام،عمود خیمه‌اش را می‌خواباند.من صدایشان می‌زنم،اما‌صدایم به‌شان نمی‌رسد.زمان،میانمان حائل است.لعنت به تاریخ.لعنت به زمان.
من از عمودها رد می‌شوم اما،عمودها مرا رها نمی‌کنند.
دلم برایشان تنگ می‌شود.برای‌ عمودهای گمنام بیشتر.
کاش من هم روزی عمودی گمنام‌ باشم.
کاش!

Read more <span class=بیوگرافى: سیروان خسروی (زادهٔ ۴ مرداد ۱۳۶۱)، خواننده سبک پاپ، تنظیم کننده، آهنگساز ، صدابردار …” src=”https://www.instagram.com/p/BaB9EBllKPT/media/?size=m” />

Media Removed

بیوگرافى: سیروان خسروی (زادهٔ ۴ مرداد ۱۳۶۱)، خواننده سبک پاپ، تنظیم کننده، آهنگساز ، صدابردار و ناظر ضبط ایرانی است. وی همچنین برادر بزرگتر زانیار خسروی، از خوانندگان سبک پاپ است. زندگی نامه سیروان خسروی سیروان خسروی در سال ۱۳۶۱ در تهران به دنیا آمد و از سن ۱۱ سالگی به مدت چهار سال نزد اوی جونیو … بیوگرافى:
سیروان خسروی (زادهٔ ۴ مرداد ۱۳۶۱)، خواننده سبک پاپ، تنظیم کننده، آهنگساز ، صدابردار و ناظر ضبط ایرانی است. وی همچنین برادر بزرگتر زانیار خسروی، از خوانندگان سبک پاپ است.
زندگی نامه سیروان خسروی
سیروان خسروی در سال ۱۳۶۱ در تهران به دنیا آمد و از سن ۱۱ سالگی به مدت چهار سال نزد اوی جونیو به آموزش موسیقی و کیبورد پرداخت. او از همان دوران نوجوانی با دیدن کارتون Lion King (شیر شاه) به موسیقی التون جان علاقه مند شد.
وی در ۱۶ سالگی زیر نظر کاوه یغمایی با اصول نوازندگی کیبورد و سبک راک آشنا شد. او مدتی بعد به همراه ۴ نفر از دوستان خود یک گروه راک زیر زمینی را تشکیل داد که در آن به اجرای قطعات گروه‌های مطرح راک نظیر Beatles، Pink Floyd، Dire straits و Police و… می‌پرداختند. او پس از یک سال همکاری در گروه از آنها جدا شد. سیروان همراه گروه کاوه یغمایی در دو کنسرت سال‌های ۱۳۷۹ و ۱۳۸۰ به عنوان نوازنده کیبورد در آن حضور داشت که این تنها اجراهای سیروان به عنوان نوازنده بر روی صحنه بوده‌است.
مهمترین عامل در وارد شدن سیروان به عرصه موسیقی حضور و آشنا شدن وی با مراحل ضبط آلبوم (مترسک) کاوه یغمایی بوده‌است. آلبوم مترسک محرک اصلی سیروان برای شروع آهنگسازی و بیان ایده‌ها و افکار موسیقی اش بود. سیروان از از سال ۱۳۷۹ در آلبوم‌های بسیاری از خوانندگان به عنوان صدابردار، ناظر ضبط، تنظیم کننده و آهنگساز حضور داشت تا اینکه پس از آشنایی با امید اطهری نژاد در سال ۱۳۸۰، مراحل تهیه اولین آلبوم شخصی خود با نام تو خیال کردی بری را شروع کرد و پس از اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۸۴ موفق به انتشار آن شد. با اینکه آلبوم تو خیال کردی بری فروش چشمگیری نداشت اما سیروان از اینکه توانسته بود سبک مورد علاقه اش را که تحولی در آهنگسازی، تنظیم، اجرا، میکس و مسترینگ بود به گوش مردم برساند راضی و خوشحال بود. با وجود عقیده اکثریت موزیسینها که در موسیقی ایران برای سبک وی شانسی قائل نبودند، با انگیزه بیشتر توانست به جایگاهی برسد که در حال حاضر اکثریت او را به عنوان بهترین تنظیم کننده ایران و یکی از محبوبترین خوانندگان می‌شناسند که کارهایش معمولا با استقبال عمومی روبرو می‌شود.
از موفقترین همکاری های او با خوانندگان دیگر میشود به آهنگهای زیر اشاره کرد:
وایسا دنیا (رضا صادقی)
خاطره‌ها (معین)
یالا (مهدی اسدی)
طفره نرو (زانیار)
ریسک (زانیار)
عشق من باش (بهنام صفوی)
نمیدونم (احسان خواجه امیری)

#instamp3 #sirvankhisravi #instamp333bio #persian #pop

Read more . #مهربان_باشیم (لطفا ورق بزنید ) این فیلم کوتاه و تاثیرگذار، نامزد جایزه گلدن گلوب و بفتا و نامزد ...

Media Removed

. #مهربان_باشیم (لطفا ورق بزنید ) این فیلم کوتاه و تاثیرگذار، نامزد جایزه گلدن گلوب و بفتا و نامزد جشنواره فیلم نخل طلایی فرانسه می‌باشد. . پ.ن: این فیلم بیشتر منو یاد این حدیث زیبا از رسول مهربانی حضرت محمد مصطفی (ص) میندازه که فرمودند : کاسب حبیب خداست … بازار تهران و قصه های رنگ به رنگ … .
#مهربان_باشیم
(لطفا ورق بزنید )
این فیلم کوتاه و تاثیرگذار، نامزد جایزه گلدن گلوب و بفتا و نامزد جشنواره فیلم نخل طلایی فرانسه می‌باشد.
.
پ.ن:
این فیلم بیشتر منو یاد این حدیث زیبا از رسول مهربانی حضرت محمد مصطفی (ص) میندازه که فرمودند : کاسب حبیب خداست … بازار تهران و قصه های رنگ به رنگ عاشقیش در قدیم پر بوده از این قصه ها… وقتی ده دوازده ساله بودم هرشب با قصه شب رادیو ایران که اون موقع ها رادیو سراسری بود و یا قصه ظهر جمعه همراز و همراه می شدم که راویان این برنامه های خاطره انگیز اساتید ارجمند جناب آقای #محمدرضا_سرشار و پیشکسوت بی نظیر سرکار خانم #مریم_نشیبا و دوست و استاد ارجمندم مرحوم زنده یاد #حمید_عاملی مهربان بودند ، بارها این جنس قصه ها رو از زبان شیرین شان شنیده بودم … همیشه در ذهنم کاسب های بازار پیرمرد های جوانمردی بودند که در راه رضای خدا هوای فقرا و ضعفا رو داشتند …. چند بار دست پسر عزیزم امیریاسین رو گرفتم و باهم رفتیم بازار تهران البته بدون قصد خرید ، درست مثل تماشای یک فیلم سینمایی واقعی ، چهره ها و رفتار ها و معاشرت مردم و بازاریان رو دیدیم و باهم در موردشون ، گپ پدر و پسری زدیم … کاسب واقعی که معیار های حبیب خدا بودن رو داره ؛ مهربونه ، با انصافه ، حلال و حرام سرش میشه ، کریم و بخشندس ، امین مردم و رفیق حجره های کناریشه و نور خدا توی چهره اش موج میزنه … به نظر من در عالم واقعیت همه ما کاسبیم … بلاخره یه جایی یه سرویس و خدماتی ارائه می کنیم و در قبالش اجرت و پولی دریافت می کنیم … چقدر خوبه در پایان سال نودوشش خودمون رو حسابرسی کنیم و ببینیم چقدر حبیب خدا بودیم ؟ و در سال جدید ان شالله چقدر بیشتر دوست داریم این رفاقتمونو با خدا بیشتر کنیم ؟ به نظرم این کلید پیشرفت کشوره و حال جامعه رو خوب می کنه و مردم رو به هم نزدیکتر …. یاعلی مدد ️.
.

#امیرحسین_خرمشاهی

Read more . در امتدادِ شبی تیره و طولانی که به نظر میرسید تمام نخواهد شد، با تو برخورد کردم و همین برخورد، شروعِ ...

Media Removed

. در امتدادِ شبی تیره و طولانی که به نظر میرسید تمام نخواهد شد، با تو برخورد کردم و همین برخورد، شروعِ پیدا شدن بود. پیدا شدم، یا بهتر بگویم پیدایت کردم. پیدایت کردم درست پشتِ همان خاطراتی که مدت‌ها بود دفنشان کرده بودم به این امید که درد کمتر شود. خاطراتی که اتفاقاتی را در خود جای داده بودند و فکر … . در امتدادِ شبی تیره و طولانی که به نظر میرسید تمام نخواهد شد، با تو برخورد کردم و همین برخورد، شروعِ پیدا شدن بود.
پیدا شدم، یا بهتر بگویم پیدایت کردم.
پیدایت کردم درست پشتِ همان خاطراتی که مدت‌ها بود دفنشان کرده بودم به این امید که درد کمتر شود. خاطراتی که اتفاقاتی را در خود جای داده بودند و فکر میکردم، مرورشان، دردهای عمیقی را بیدار خواهند کرد.
و درست فکر میکردم. دردهای عمیقی بیدار شدند اما درست لحظه‌ای که درد بی نهایت بود و تاریکیِ عجیبی بر خاطره پهن شده بود، تو را دیدم.
تو، بخشی از من که تمامِ این مسیر را دوام آورده بود و در تمامِ طولِ زندگی‌ سعی کرده بود بهترین تصمیم‌ها را بگیرد و انگار من هیچگاه تو را و تلاش‌هایت را ندیده بودم.
در میانه‌ی مرور اتفاقاتِ سخت و تلخ، چشم‌های تو را که دیدم، انکار محو شد. انکارِ تو و حضورِ وجودِ تو در درونم.
بخشی که تلاش میکند درست رفتار کند، تلاش میکند اشتباه نکند، تلاش میکند زخمی نشود اما تمامِ تلاش‌هایش بدونِ حمایت من بوده است.
و در هر اتفاقِ دردناک، من تو را و احساساتِ ناخوشایندت را دفن میکردم که صدایت شنیده نشود.
شاید که با این سخت‌گیری فکر میکردم تو بهتر تصمیم خواهی گرفت و در آینده بهتر رفتار خواهی کرد. اما به مرور زمان بیشتر متوجه شدم تو خسته شده ای و دیگر سخت گیری‌ها کمک نمیکنند که تغییر کنی.
تو هر روز خسته تر میشدی و من هر روز ناامید‌تر.
با مرور خاطراتِ دردناک متوجه شدم گاهی نباید سخت گرفت. دردهای بسیار عمیق با سخت‌گیری از بین نمیروند، فقط دفن میشوند و هر اتفاقی که در ذهن ما سرکوب شود، روزی، جایی، در لحظه‌ای که فکرش را نمیکنیم دوباره به ما هجوم میآورد و بدن به شدت مضطرب و بی قرار میشود و ما می‌مانیم و حالتی گنگ که نمیدانیم دلیلش چیست.
هیچ چیز برای همیشه در ما دفن نمیشود چون بدن و ذهن محلِ دفن کردنِ اتفاقاتِ دردناک نیستند، بلکه محلِ تجربه کردن و دیدن و لمس کردنِ اتفاقات هستند. چه خوش‌ایند چه تلخ و سخت.
وقتی که بزرگتر میشویم، بدن به سنی میرسد که میتواند دردها را تحمل کند، مخصوصا دردهای دفن شده ی بسیار قدیمیِ ما را. دردهایی که با مرور خاطراتمان بیدار میشوند و بدن میتواند دوباره در خاطره قرار بگیرد و درد را تجربه کند و بعد از ان احساس رهایی کند.
برای تجربه ی این رهایی احتیاج به عشق داریم.
احتیاج به دیدنِ بخشی در درونمان که دوام آورده است و احتیاج به عشق ورزیدن به همان بخش. و این عشق، شروعِ پیدا کردنِ خودمان و تغییرات است.
هیچگاه تغییر نخواهیم کرد اگر با سرزنش با درونمان رفتار کنیم. هیچگاه.
متن #پونه_مقیمی
———

Read more . شبی نوستالژیک در کنسرت نوستالژی با اجرای ترانه های قدیمی خودمون که با تمرین دوباره کارهای قدیمی ...

Media Removed

. شبی نوستالژیک در کنسرت نوستالژی با اجرای ترانه های قدیمی خودمون که با تمرین دوباره کارهای قدیمی بدجوری حال و هوای اون قدیما رو تجربه میکنیم .. اون قدیما که هرکدوممون مشغله و مسئولیت کمتری داشتیم و وقتمون و فکرمون بیشتر بود برای بیشتر بودن در کنار هم . تو هر جلسه ای از تمرین با اجرای هر کدوم ازین … .
شبی نوستالژیک در کنسرت نوستالژی
با اجرای ترانه های قدیمی
خودمون که با تمرین دوباره کارهای قدیمی بدجوری حال و هوای اون قدیما رو تجربه میکنیم .. اون قدیما که هرکدوممون مشغله و مسئولیت کمتری داشتیم و وقتمون و فکرمون بیشتر بود برای بیشتر بودن در کنار هم .
تو هر جلسه ای از تمرین با اجرای هر کدوم ازین قدیمی ها هر کسی خاطره ای رو به خاطر میاره و همه باهم مرورش میکنیم و چه احساس لذت بخشی است .
جای رفقایی هم که هرکدوم به دلایل مختلف تو این سالها ازمون جدا شدن بسیار خالی است ،بهروز و مازیار قطعا در نوستالوژی های ما حضور دارند .
با کوله باری از تمام خاطره های این چند سالی که کنارتون بودیم سی مرداد روی صحنه خواهیم آمد و تمام این احساس رو با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

Read more . به خانه‌ی بزرگ‌تری رفته‌ایم حالا صداهایمان در اتاق‌ها می‌گردند صدا می‌زنند، کجایید؟ و آنچه ...

Media Removed

. به خانه‌ی بزرگ‌تری رفته‌ایم حالا صداهایمان در اتاق‌ها می‌گردند صدا می‌زنند، کجایید؟ و آنچه از خانه‌های دیگر در خاطرمان مانده ما را گیج می‌کند وقتی پشت سر هم جواب می‌دهیم: اینجا، اینجا هستیم انگار بازگردی به روستایت جایی که در آن به دنیا آمدی سردرگم از تفاوت‌های غمبار بین آنچه … .
به خانه‌ی بزرگ‌تری رفته‌ایم
حالا صداهایمان در اتاق‌ها می‌گردند
صدا می‌زنند، کجایید؟

و آنچه از خانه‌های دیگر در خاطرمان مانده
ما را گیج می‌کند
وقتی پشت سر هم جواب می‌دهیم:
اینجا، اینجا هستیم

انگار بازگردی به روستایت
جایی که در آن به دنیا آمدی
سردرگم از تفاوت‌های غمبار
بین آنچه به خاطرت مانده بود
و آنچه در برابر چشمانت می‌بینی

نه! این بیشتر شبیه خاطره‌ای از آسمان است.
صداها نزدیک‌تر می‌شوند، صداها دور می‌شوند.

و آنچه می‌پنداشتیم روی زمین خدا از بریم
حالا ما را پریشان می‌سازد.

و سپس آن پرسش
که هر پرسش دیگری از آن آغاز می‌شود.

لی یانگ لی
ترجمه: آزاده کامیار

عکس برای سال ۸۴ یا ۸۵ است. مشهد. بعد از کارگاه ادبیات آقای موسوی

Read more برنامه هیجان انگیز پروازهای تفریحی همراه با آژانس مسافرتی شیراز اکسپرس با ۱۰% تخفیف پرداخت ۱۱۷۰۰۰ ...

Media Removed

برنامه هیجان انگیز پروازهای تفریحی همراه با آژانس مسافرتی شیراز اکسپرس با ۱۰% تخفیف پرداخت ۱۱۷۰۰۰ تومان به جای ۱۳۰۰۰۰ تومان جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید به سایت تخفیف بازان مراجعه کنید یا با شماره های زیر تماس بگیرید ۰۷۱۳۶۴۶۶۳۵۲ ۰۷۱۳۶۴۶۶۳۵۳ یک روز سرشار از هیجان و خاطره های خاص برای … برنامه هیجان انگیز پروازهای تفریحی همراه با آژانس مسافرتی شیراز اکسپرس
با ۱۰% تخفیف
پرداخت ۱۱۷۰۰۰ تومان
به جای ۱۳۰۰۰۰ تومان

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید به سایت تخفیف بازان مراجعه کنید یا با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۷۱۳۶۴۶۶۳۵۲
۰۷۱۳۶۴۶۶۳۵۳

یک روز سرشار از هیجان و خاطره های خاص برای افرادی که به دنبال تجربه های خاص و جدید هستند

تاریخ برگزاری : جمعه ۴ خردادماه
مکان برگزاری : فرودگاه زرقان

امکان خرید کوپن تخفیف جهت :
تور پروازهای تفریحی بدون صبحانه و نهار
تور پروازهای تفریحی همراه با صبحانه و نهار

برنامه تور :
پرواز تفریحی با هواپیماهای ۲ نفره (قسمتی از پرواز سکان کنترل هواپیما در دست شماست)
صرف صبحانه در آلاچیق های دلنشین کافی شاپ پرواز و اجرای لیگ تخته نرد و دارت و اهدا جوایز
صرف نهار در محیط زیبای سفره خانه سنتی سیمرغ
تصویربرداری هوایی از شما با کوادکوپتر و ساخت کلیپ اسپرت(هزینه به عهده مسافر)
اجرای حرکات نمایشی دیدنی با هواپیما توسط کاپیتان مجرب هواپیماهای جنگی
توجه : داشتن شرایط سالم جسمانی و نداشتن بیماری های خاص برای این برنامه الزامی است.

تور فاقد سرویس رفت و برگشت میباشد
ظرفیت محدود و اولویت با عزیزانی هست که زودتر اقدام به ثبت نام نمایند

#تخفیف
#تخفیف_بازان
#شیراز
#پرواز_تفریحی
#هواپیما_تفریحی
#آژانس_مسافرتی
#شیراز_اکسپرس

Read more ↴ <span class=وقتی صداوسیما چک فریدون آسرایی را با یک امضا کمتر داد و پاس نشد! ‌ سیّد مهدی فاطمی : با کریمان …” src=”https://www.instagram.com/p/Bl3MmOPg8or/media/?size=m” />

Media Removed

↴ وقتی صداوسیما چک فریدون آسرایی را با یک امضا کمتر داد و پاس نشد! ‌ سیّد مهدی فاطمی : با کریمان کارها دشوار است..! ‌ به نقل از سایت خبری «انتخاب» : ‌ ‌مهدی فاطمی در متنی که با عنوانِ «وقتی واژه‌ها رنگ می‌بازند ، با کریمان کارها دشوار است» در صفحه‌ی اینستاگرام فریدون آسرایی منتشر شده ، نوشت: ‌ آنچه … ↴
وقتی صداوسیما چک فریدون آسرایی را با یک امضا کمتر داد و پاس نشد!

سیّد مهدی فاطمی : با کریمان کارها دشوار است..!

به نقل از سایت خبری «انتخاب» :

‌مهدی فاطمی در متنی که با عنوانِ «وقتی واژه‌ها رنگ می‌بازند ، با کریمان کارها دشوار است» در صفحه‌ی اینستاگرام فریدون آسرایی منتشر شده ، نوشت:

آنچه سبب گردید برخی خاطره‌های تلخ و شیرین گذشته را ورق بزنم حقی بود که برای چندمین بار از یک دوست خوب و قدیمی تضییع می‌شود. نگاه تبعیض آمیز و آزار دهنده بین افرادی که طبیعتاً نباید تفاوتی با هم داشته باشند ، سکوت را ناروا می‌کند، کریمانی که کریم نیستند و خادمانی که خدمت نمی‌کنند!
گویا در این چند دهه معانی را نعل وارونه زده‌اند. این روزها هر کجا که نامی از خدمت می‌آید یقین کنید که خیانتی در راه است! این صرفا یک ادعای بی‌اساس نیست که گواه بسیار دارم که بر صداقت گفتار دلالت دارد.
سال‌ها پیش سریالی به نام «سه دونگ سه دونگ» در گروه اجتماعی شبکه پنج به مدیریت آقای ناصر کریمان تهیه شد. تیتراژ پایانی را خواننده‌ای بسیار محترم اجرا کرده بود اما مورد پسند حضرات مسئول قرار نگرفت، لاجرم کار را به فریدون آسرایی سپردند و او در کوتاه‌ترین زمانِ ممکن خوانده و آن شد که هنوز هم در ذهن مخاطبان رسانه‌ی ملی باقیست. اما وقت تسویه حساب که شد همه جا زدند و سر آخر بعد از گذشت بیش از یک سال مبلغی توهین آمیز و کمتر از ده درصد توافقِ صورت گرفته پرداخت شد!
چندی بعد و در جریان برنامه‌های ویژه نوروز تلویزیون در سال ۱۳۹۱ به واسطه‌ی بنده از فریدون عزیز دعوت به عمل آوردند تا در برنامه‌ی سال تحویل شبکه پنج حضور یافته و به اجرای برنامه بپردازد. یادم هست که شب را از ترس اینکه مبادا خواب بمانیم تا صبح بیدار بودیم. سحرگاه و در حالی که زمستان آخرین زور سرمایش را میزد به بوستان نوروز رسیدیم. با معطلی بسیار نوبت به اجرای فریدون رسید و همچون همیشه به بهترین شکل کارش را به پایان برد. خانم تهیه کننده طبق توافق چکی را تحویل ما داد و بنا شد بعد از تعطیلات برای نقد کردنش به بانک مراجعه کنیم. چک را که به بانک ارائه کردیم به رغم داشتن موجودی پاس نشد چرا که یک امضا کم داشت! دوستان عامدانه چک را ناقص تحویل داده بودند و وقتی اعتراض کردیم گفتند حاضرند نیمی از مبلغ چک را بپردازند! آنجا هم رد پای مدیر محترم گروه اجتماعی شبکه پنج یعنی آقای ناصر کریمان در میان بود چرا که بارها برای حل موضوع از ایشان تقاضای رسیدگی کردیم اما گویی شخص ایشان بیشتر از تهیه کننده اصرار به قلع و قمع رقم توافقی داشتند!
(ادامه در کامنت)

Read more یه زمانی دو رقیب بودند پفک نمکی و کامک نمکی که البته نسل کامک منقرض شد و الان اصلا نیست جایی عکسی ازش ندیده ...

Media Removed

یه زمانی دو رقیب بودند پفک نمکی و کامک نمکی که البته نسل کامک منقرض شد و الان اصلا نیست جایی عکسی ازش ندیده بودم تا اینکه دیروز تو یه ساندویچی دیدم به عنوان دکوری گذاشته بودن عکس گرفتم گفتم شاید برای بچه های اون دوره جالب باشه البته می دونم کاملا بی ربط به این پیجه ولی خاطره خاطره است حتی اگه با تصویر کامک … یه زمانی دو رقیب بودند پفک نمکی و کامک نمکی که البته نسل کامک منقرض شد و الان اصلا نیست جایی عکسی ازش ندیده بودم تا اینکه دیروز تو یه ساندویچی دیدم به عنوان دکوری گذاشته بودن عکس گرفتم گفتم شاید برای بچه های اون دوره جالب باشه البته می دونم کاملا بی ربط به این پیجه ولی خاطره خاطره است حتی اگه با تصویر کامک نمکی زنده بشه شما کامک نمکی یادتون هست
فیلمها و تصاویر بیشتر در کانال تلگرام کوچه ملی
#کوچه_ملی #کامک_نمکی

Read more ‌ بزرگترین خودآزاری ما آدم‌ها خاطره‌ بازی ست! در گذشته غرق می‌شویم و وسط خاطرات دست و پا می‌زنیم. گاهی ...

Media Removed

‌ بزرگترین خودآزاری ما آدم‌ها خاطره‌ بازی ست! در گذشته غرق می‌شویم و وسط خاطرات دست و پا می‌زنیم. گاهی با خاطره‌ای لبخند می‌زنیم و گاهی بغض می‌کنیم. دلتنگ روزها و آدم‌هایی می‌شویم که دیگر نیستند. گذشته را مثل یک فیلم هزار بار در ذهنمان مرور می‌کنیم. به تماشای خاطرات تلخ و شیرین می‌نشینیم و حال … ‌
بزرگترین خودآزاری ما آدم‌ها خاطره‌ بازی ست!
در گذشته غرق می‌شویم و وسط خاطرات دست و پا می‌زنیم.
گاهی با خاطره‌ای لبخند می‌زنیم و گاهی بغض می‌کنیم. دلتنگ روزها و آدم‌هایی می‌شویم که دیگر نیستند. گذشته را مثل یک فیلم هزار بار در ذهنمان مرور می‌کنیم. به تماشای خاطرات تلخ و شیرین می‌نشینیم و حال و آینده را فراموش می‌کنیم.
حسرت روزهایی را می‌خوریم که تمام شده و هرگز برنمی‌گردند. چشم‌هایمان را می‌بندیم و به گذشته سفر می‌کنیم، برای همین فرصت‌های زندگی را نمی‌بینیم و یکی یکی از دستشان می‌دهیم. فراموش می‌کنیم عمق دریای خاطرات انتها ندارد …
هر چه بیشتر در خاطرات غرق شویم بیرون آمدن سخت‌تر می‌شود. فراموش نکنیم زمان برای هیچکس نایستاده!
کاش کسی دست‌هایمان را بگیرد، چشم‌هایمان را باز کند و بگوید: “از خاطرات بیرون بیا، خودآزاری کافیست”

#حسین_حائریان
پ.ن: یکی از این خونه‌های سقف نارنجی کنار ساحل نباید برای من باشه؟ 🧡

Read more Perfect | <span class= Paul Almasy قول هایی که میدادند و وعده هایی که میشنیدند! گویی این صحنه ها مانند یک مدرک …” src=”https://www.instagram.com/p/Bi2KjpxHcrP/media/?size=m” />

Media Removed

Perfect | Paul Almasy قول هایی که میدادند و وعده هایی که میشنیدند! گویی این صحنه ها مانند یک مدرک جرم زیبا همیشه در ذهن انها ثبت خواهد شد ، یک مدرک جرم خالص دوست داشتنی یک صحنه سینمایی انها در گوشه ای ارام و خلوت به دنبال بیان صادقانه ترین احساسات میگشتند و دست هایشان میلرزید و سرمست از این شانس … Perfect | © Paul Almasy
قول هایی که میدادند و وعده هایی که میشنیدند!
گویی این صحنه ها مانند یک مدرک جرم زیبا همیشه در ذهن انها ثبت خواهد شد ، یک مدرک جرم خالص دوست داشتنی
یک صحنه سینمایی
انها در گوشه ای ارام و خلوت به دنبال بیان صادقانه ترین احساسات میگشتند و دست هایشان میلرزید و سرمست از این شانس که میتوانند حتا چند لحظه به چشم های هم صادقانه نگاه کنند
راه رویی ،کوچه ای ، خیابانی خلوت ،یک لحظه خاص غافلگیری
و انسانهایی شرمگین
ان روز ،چون کم بود ،جاودانه شد
این عکس ها و ان لحظات جای خود را به یک سریال تکراری داده اند ، سریالی از جنس روزمرگی ،دروغ ،خیانت ، هوس
خاطراتی از صد کوچه و مکان و تخت خواب های تکراری و مستی های ناخالص و ابراز غرور و سرمستی از تجربه های زیاد !
در زمانه ای به سر میبریم که ملتی، ۱۰۰ بار این روزها را با ۵۰ ادم مختلف تجربه میکنند و فکر میکنند انسان های ازاد با یک ذهن روشن هستند
میگوییم و رد میشویم
غر نمیزنیم ، مینویسیم
میدانیم، نفهمیدیم
عروس هایی را دیگر میبینیم ،که با هر ساعت از ۳۶۵ روز سال خاطره ای ،درگیر کننده با مردانی هوس باز دارند
ولنتاین فلان سال با ک ،شب یلدای فلان سال با م،سفر به یادماندنی با ح ، ۴ شنبه سوری ان سال با پ
و مردهایی از جنس تکرار زن خواهی!
خط به خط بدنهای روزی کشف نشده اشان رادیگر
انسان های بیشمار دیده اند
وای که قدر این بدن اسرار امیز را نمیدانیم
ما انسان های زرنگی هستیم ،با کوله باری از ۵۰ تجربه، عاشق میشویم ! عروسی ۵۰۰ میلیونی میگیریم و شهری را دعوت میکنیم که ببینیند ما چقدر زرنگیم

و کیف میکنیم که اخر ،عاقبت به خیر شدیم
ولی نمیدانیم که روزی همین خاطرات، زندگی را به هم خواهد ریخت ، مگر میشود که ما فقط نقش بازی کنیم
مطمین باشید شما زودتر از اینها تمام شده اید
دیگر چیزی برای ارائه به همدیگر نداریم

پول مشاور ندهید مشکل از هزارتوی خاطرات ذهن خودتان است
این هم یک دلیل دیگر که مردم هنوز در حسرت همان دوران کلاسیک به سر میبرند
عکس پر مغزیست با اینکه قدیمیست، ولی حرفش هنوز شیواست
ان کلمات فکر نشده که فکر میکردند دنیا را فقط خودشان کشف کرده اند و بس
عکاسی لعنتی ،تو همیشه میدانی کجا به ما گوشزد کنی که هر چه به عمر و قدمت تو اضافه میشود، زمانه نیز بدتر و عجیب تر میشود!
ان عکس های سیاه و سفید زیبای تو دیگر بیش از پیش غیر قابل دست رس است
گویی هرچه از تاریخ عکاسی میگذرد ،مردم بیشتر بی اهمیت میشوند
یاد ان سیاه و سفیدها بخیر
حداقل خاکستری، زیاد داشت!
شما نیز بنویسید
امیر شمس
@amirshamsofficial

#paulalmasy

Read more . از وقتی که یادم می آید همیشه روزهای ۲۲بهمن برای کار راهپیمایی حاضر بودم. از نوشتن گزارش، هماهنگی ...

Media Removed

. از وقتی که یادم می آید همیشه روزهای ۲۲بهمن برای کار راهپیمایی حاضر بودم. از نوشتن گزارش، هماهنگی برای کار دیگران یا حتی دوربین به دست بودم. با این اوصاف هیچ وقت برای اصالت راهپیمایی در راهپیمایی نبودم. اما امسال حال و هوای راهپیمایی کاملاً فرق داشت؛ به پیشنهاد خاتون قرار شد همراه با بچه‌های … . از وقتی که یادم می آید همیشه روزهای ۲۲بهمن برای کار راهپیمایی حاضر بودم. از نوشتن گزارش، هماهنگی برای کار دیگران یا حتی دوربین به دست بودم.
با این اوصاف هیچ وقت برای اصالت راهپیمایی در راهپیمایی نبودم.
اما امسال حال و هوای راهپیمایی کاملاً فرق داشت؛ به پیشنهاد خاتون قرار شد همراه با بچه‌های حسینیه و مهدکودک چمران در راهپیمایی حاضر شویم.
من و تعدادی از پدرمادرها به همراه تعداد زیادی از بچه‌های کوچک راهی شدیم؛ حال‌و‌هوای‌شان کاملاً متفاوت بود.
شاید بیشتر شبیه بازی کردن. با چند مینی‌بوس و دو اتوبوس به تقاطع خیابان جمهوری و ولیعصر رفتیم و از آنجا به راهپیمایان ملحق شدیم.

پ.ن: فارغ از این‌که هدایای #چمرانی_ها برای بچه‌های دیگر در راهپیمایی جذاب بود؛ حال و هوای خودم هم فرق می‌کرد.

یک حس متفاوت به راهپیمایی.

این‌گونه انتقال احساس محتوا به فرزندان به جای این‌که صرفا با آنها حرف بزنیم حال و هوای خودش را دارد و به نظر من اگر از مراسمی مانند راهپیمایی ۲۲ بهمن خاطره خوشی در ذهنش بماند؛ می‌تواند مقدمه خوبی برای سال‌های بعد و شنیدن حرف‌هایم باشد. پ.ن: از عمو اعلایی، دیگر عموها و خاله‌های مهد کودک و حسینیه چمران هم، بابت این همراهی تشکر کنم.
پ.ن: عکس‌ها از حرکت به سمت مسیر راهپیمایی شروع، تا خوراکی مادران برای فرزندان و گرسنگی سیدحسین و طلب ماکارانی و در آخر به ناهار خودمان‌پز در روز #۲۲بهمن_تماشایی ختم می‌شود.

Read more . سلام دوستای گلم خوبین صبحتون بخیر <span class= فکر نکنید من الان بیدار شدم من از ٩ صبح بیدارم با کلی کار🤦‍️ خوب …” src=”https://www.instagram.com/p/BlH10CmB-Rp/media/?size=m” />

Media Removed

. سلام دوستای گلم خوبین صبحتون بخیر فکر نکنید من الان بیدار شدم من از ٩ صبح بیدارم با کلی کار🤦‍️ خوب نوبتی هم که باشه نوبت عکس های یادگاری ما در دورهای آموزشی هست تک تک عکس ها رو که نگاه میکنم کلی خاطره و روزهای خوب جلوی چشمانم میاد که واقعا لذت بخش هست گروه بهمن ماه سال گذشت که البته اخر کلاس … .
سلام دوستای گلم خوبین
صبحتون بخیر
فکر نکنید من الان بیدار شدم من از ٩ صبح بیدارم
با کلی کار🤦‍️
خوب نوبتی هم که باشه نوبت عکس های یادگاری ما در دورهای آموزشی هست
تک تک عکس ها رو که نگاه میکنم کلی خاطره و روزهای خوب جلوی چشمانم میاد که واقعا لذت بخش هست
گروه بهمن ماه سال گذشت
که البته اخر کلاس چند نفری رفته بودن یادمون امد عکس نگرفتیم
کلی جاشون خالی هست توی عکس
امیدوارم هرجا که هستین موفق و پیروز باشین
حتما بیاین پیشم دلم براتون کلی تنگ شده️ امیدوارم بتونیم موفق باشیم
ثبت نام ورکشاپ آموزشی #شیراز و #کرج آغاز شد
ثبت نام ٢ گروه چهارشنبه ها صبح و پنجشنبه_جمعه #مرداد ماه #تهران آغاز شد
▫️◼️▫️
⭕️علاقمندان جهت ثبت نام و اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشند
تماس ، تلگرام ، واتس آپ:۰۹۱۲۳۶۱۷۶۷۳
پیام های شما از طریق دایرکت نیز پاسخ داده می شود️

برای مشاهده تصاویر بیشتر از دوره های من در شهرهای مختلف #ایران می توانید از هشتگ #نقاشی_پارچه_زهرا_صبوری استفاده کنید
️پابلواولین و بزرگترین پیج پارچه نگاری در اینستاگرام️

Read more انرژی ها رو جمع کنین برای ثبت یه رکورد دیگه<span class= دوباره در شهر رکورددارها باز هم انفجاری دیگر تبریز ۲۲ …” src=”https://www.instagram.com/p/Blko9d8Hqec/media/?size=m” />

Media Removed

انرژی ها رو جمع کنین برای ثبت یه رکورد دیگه دوباره در شهر رکورددارها باز هم انفجاری دیگر تبریز ۲۲ و ۲۳ و ۲۴ مرداد ساعت ۱۸ و ۲۱ تالار بزرگ چیچک تبریز IRANCONCERT.COM آغاز فروش بلیط از ساعت ۱۶ چهارشنبه سوم مرداد از سایت و گیشه ها دوستان و ماکانی های عزیز به چند نکته توجه کنین: ۱- همه … انرژی ها رو جمع کنین برای ثبت یه رکورد دیگه
دوباره در شهر رکورددارها
باز هم انفجاری دیگر

تبریز

۲۲ و ۲۳ و ۲۴ مرداد
ساعت ۱۸ و ۲۱
تالار بزرگ چیچک تبریز

IRANCONCERT.COM آغاز فروش بلیط از ساعت ۱۶ چهارشنبه سوم مرداد از سایت و گیشه ها دوستان و ماکانی های عزیز به چند نکته توجه کنین:
۱- همه شش سئانس یک جا باز میشه و احتمال تمدید، فعلا خیلی ضعیفه واسه خرید بلیط خیلی خیلی زود اقدام کنین تا بلیط ها تموم نشده
۲- بلیط ها رو فقط به قیمت روی بلیط خرید کنین و مبلغ بیشتر به هیچ عنوان پرداخت نکنین
۳- فقط از سایت ایران کنسرت یا دو تا گیشه معرفی شده خرید کنین
در مورد بقیه برنامه های ماکان در تبریز منتظر اعلام خبرها باشین. کلی قراره باهم خاطره بسازیم.

روابط عمومی، هماهنگی و جذب اسپانسر:
۰۹۱۴۷۶۷۶۲۷۶

@macanbandorginal
@yasharkhosravi7
@hasanardestani
@mehranfarshbaf
@gl.mirzazadeh
@shahed.moeinpour
@hossein_derablou
@hadi_zargaripour
@chencheneh
@chilano_tabriz @ashkan.shafig.official
@studio.imaj
@salar_golmohamadii
@amin._niazi
@tanin.avaye.moein
@nima_n1
@nima.anhari
@alirezakiasat
@avazinoofficial
#کنسرت #ماکان_بند #اجرای_زنده #تبریز۲۰۱۸ #تبریز_۲۰۱۸ #ایماژ #معین

Read more یادداشتی از دکتر رضا #داوری_اردکانی پیرامون درگذشت دکتر داریوش شایگان شایگان که بود و چه کرد؟ او ...

Media Removed

یادداشتی از دکتر رضا #داوری_اردکانی پیرامون درگذشت دکتر داریوش شایگان شایگان که بود و چه کرد؟ او مردی نجیب، محجوب، منیع الطبع، کم حرف، و اهل دوستی و وفا و دور از تظاهر و تکلف بود. زندگی و مرگ را آسان می گرفت و کمتر غم دنیا می خورد. شایگان از بسیاری از ما بیشتر کتاب می خواند و بهتر می فهمید و به همه چیز … یادداشتی از دکتر رضا #داوری_اردکانی پیرامون درگذشت دکتر داریوش شایگان
شایگان که بود و چه کرد؟
او مردی نجیب، محجوب، منیع الطبع، کم حرف، و اهل دوستی و وفا و دور از تظاهر و تکلف بود. زندگی و مرگ را آسان می گرفت و کمتر غم دنیا می خورد. شایگان از بسیاری از ما بیشتر کتاب می خواند و بهتر می فهمید و به همه چیز و همه جا و حتی به فلسفه شاعرانه نگاه می کرد.
او شاعری بود که نمی دانیم چرا بعد از انتشار اولین دفتر شعرش دیگر شعر نسرود و به سراغ فلسفه و تصوف و ادیان شرقی رفت و دوره کوتاهی از زندگی اش را بیشتر صرف فلسفه کرد. حاصل این دوران، کتاب های “آسیا در برابر غرب”، “بت های ذهنی و خاطره ازلی” و “انقلاب دینی چیست” بود. این دوران دوران غلبه فلسفه به شعر در اندیشه شایگان بود که در حدود ده سال طول کشید.
سپس شایگان به عهد جوانی خود بازگشت. هر چند که فلسفه هنوز او را رها نکرده بود. او باز هم فلسفه می نوشت اما زبانش، زبان شعر بود. گویی شعر و فلسفه در آثاری مثل “افسون زدگی جدید” به صلح و سازش رسیده بودند. مختصر بگویم. شایگان هرگز اهل بحث و جدل نبود. حتی کتاب های فلسفی اش را هم به زبان بحثی ننوشت. شاعری که به فلسفه رو می کند طبیعی است که اصراری در نوشتن و گفتن به زبان فلسفه نداشته باشد.
بالاخره شایگان در دو دهه آخر عمر به شعر و ادب بازگشت و سه اثر گرانبها در باب پنج شاعر بزرگ ایران و دو شاعر و نویسنده نامدار فرانسه بودلر و مارسل پروست نوشت. این هر سه اثر در ادب و نقد ادبی ایران ماندگار خواهند بود. آنها از جنس و سنخ تتبعات ادبی مرسوم نیستند، بلکه گزارش درآمیختگی شعر و رمان با جان نویسنده اند.
در پایان عمر هم می خواست بازگشتی به فلسفه داشته باشد و درباره جهان کنونی که جهان ریاضی و هندسی است، کتابی بنویسد. کاش بود و این کتاب و بسی آثار خوب دیگر می نوشت.
دریغا که دیگر نیست. من و شایگان بسیار به هم نزدیک بودیم ولی او وسعت نظر و بینش و ذوقی داشت که من از آن بی بهره ام و نظیرش را کمتر می توان سراغ گرفت. مهمتر اینکه او می توانست زیر آسمان های جهان به سر برد و به همه فرهنگ ها احترام بگذارد و ایران را نیز عاشقانه دوست بدارد. روانش شاد باد.

Read more فردا، چهارشنبه ساعت ۱۶ رو به همه ماکانی های تبریز اطلاع رسانی کنین تا هیشکی جا نمونه ۲۲ و ۲۳ و ۲۴ مرداد تالار ...

Media Removed

فردا، چهارشنبه ساعت ۱۶ رو به همه ماکانی های تبریز اطلاع رسانی کنین تا هیشکی جا نمونه ۲۲ و ۲۳ و ۲۴ مرداد تالار بزرگ چیچک تبریز WWW.IRANCONCERT.COM دوستان و ماکانی های عزیز لطفا باز هم دقت کنین: ۱- همه شش سئانس یک جا باز میشه و احتمال تمدید، فعلا خیلی ضعیفه واسه خرید بلیط خیلی خیلی زود اقدام … فردا، چهارشنبه ساعت ۱۶ رو به همه ماکانی های تبریز اطلاع رسانی کنین تا هیشکی جا نمونه
۲۲ و ۲۳ و ۲۴ مرداد
تالار بزرگ چیچک تبریز

WWW.IRANCONCERT.COM

دوستان و ماکانی های عزیز لطفا باز هم دقت کنین:

۱- همه شش سئانس یک جا باز میشه و احتمال تمدید، فعلا خیلی ضعیفه واسه خرید بلیط خیلی خیلی زود اقدام کنین تا بلیط ها تموم نشده
۲- بلیط ها رو فقط به قیمت روی بلیط خرید کنین و مبلغ بیشتر به هیچ عنوان پرداخت نکنین
۳- فقط از سایت ایران کنسرت یا گیشه های معرفی شده خرید کنین
۴- در مورد بقیه برنامه های ماکان در تبریز ریز موارد رو بعدا اعلام می کنیم

کلی قراره باهم خاطره بسازیم.

روابط عمومی و هماهنگی:
۰۹۱۴۷۶۷۶۲۷۶

@macanbandoriginal
@yasharkhosravi7
@hasanardestani
@mehranfarshbaf
@gl.mirzazadeh
@shahed.moeinpour
@hossein_derablou
@hadi_zargaripour
@chencheneh
@chilano_tabriz
@sevdabeauty__salon
@ashkan.shafig.official
@studio.imaj
@salar_golmohamadii
@amin._niazi
@alavi.studio
@tanin.avaye.moein
@nima_n1
@nima.anhari
@alirezakiasat
@avazinoofficial
@fardin.hos

Read more  #Repost @humerz.food (@get_repost) ・・・ . سپاسگزاریم از استاد علا پیشرو، اعتبارِ علم آشپزی ...

Media Removed

#Repost @humerz.food (@get_repost) ・・・ . سپاسگزاریم از استاد علا پیشرو، اعتبارِ علم آشپزی و صنعت خوراک ایران که از روزهای نخستین شکل گیری هامرز، همواره با نگاه ریز بین و تجربه گرانبهایشان یاریگر و همراه ما بودند. و به خود میبالیم که دوستانی اینچنین ارزشمند را در کنار خود داریم. استاد پیشرو … #Repost @humerz.food (@get_repost)
・・・
.
سپاسگزاریم از استاد علا پیشرو، اعتبارِ علم آشپزی و صنعت خوراک ایران که از روزهای نخستین شکل گیری هامرز، همواره با نگاه ریز بین و تجربه گرانبهایشان یاریگر و همراه ما بودند. و به خود میبالیم که دوستانی اینچنین ارزشمند را در کنار خود داریم.
استاد پیشرو متن زیر را بنا به محبت همیشگی به اهالی هامرز، ارسال کردند که با شما همراهان به اشتراک میگذاریم.

شیراز است و بوی بهار نارنج و شمیم عشق و پاکی شعر و مردم مهربان و زیبائی های بسیار دیگر…و میهمانان،جهانگرد یا هم میهن،میهمانانی که چند صباحی دل به هوای عشق اندود شیراز میدهند و با کوله باری سرشار از خاطره های شیرین به خانه باز میگردند.
میمانان شیراز از پدیده های دیگری نیز بهره میبرند، یکی از آنها خوراکی ها و نوشیدنیهای این شهر مهربان است. کافه ها و رستورانها ، در سالهای اخیر بیشتر تلاش کرده اند که به کیفیت بالاتری دست یابند، شاید زیرا میهمانان از دیارهای گوناگون و آشنا با کیفیت های بهتر انتظار بیشتری دارند؟ “هامرز” یک “باید” است برای دیدن! “هامرز” رستورانیست که نه تنها با دکور،چیدمان و ظاهر خوشایند و دگرگونه اش تو را جذب میکند بلکه اندیشه و کانسپت ماورای آن است که جالب است. هامرزیان متفکرند، بخوبی میشناسمشان و میدانم که برای ارائه کیفیتی دگرگونه میهمان را فدای پول نکردند، بآرامی(شیرازی گونه) افکارشان را روی میز و کاغذ آوردند،زمان صرف کردند،مشورت کردند،آموزش دیدند و حتی برای برخی نکات تخصصی به دیار غیر رفتند که نکته ها را فرا بگیرند و سپس گشایش را رقم زدند. “هامرز” چالش هنر است و تخصص.بازی اندیشه است و اجرا، آگاهی و توانائی با هم عجین شده اند که من، تو و هر میهمانی حس زیبای خرسندی را در شهر عشق تجربه کند. من “هامرز” را دوست دارم.
سپاس از یکایک هامرزیان سخت کوش. بویژه کامبیز جان سوداگر که دوستی ست باارزش و جناب صالحی عزیز.با آرزوی ادامه موفقیت و سرافرازی

@alapishro
@alapishrow
@humerz.food
@brentin__restaurant

#shiraz #humerz #humerzfood #restaurant #foodie #instafood #yummy #instagood #foodstagram #shirazfood #delish #bistro #burger #fries #restaurantfood #delicious
#شیراز #رستوران #هامرزفود

Read more . #خاطره . . #شهیدچمران در یکی از عملیات‌های نامنظم در شبی مهتابی وقتی با همرزمانش در حال طی مسیر ...

Media Removed

. #خاطره . . #شهیدچمران در یکی از عملیات‌های نامنظم در شبی مهتابی وقتی با همرزمانش در حال طی مسیر برای شبیخون زدن به متجاوزین بعثی بودند، ایشان یک لحظه می‌ایستد و به همراهانشان می‌گوید به زیر پاهای خود بنگرید، می‌بینند زیر پایشان پر از گل‌های شقایق است و به همین خاطر آن دشت را دور می‌زنند … .
#خاطره
.
.

#شهیدچمران در یکی از عملیات‌های نامنظم در شبی مهتابی وقتی با همرزمانش در حال طی مسیر برای شبیخون زدن به متجاوزین بعثی بودند،

ایشان یک لحظه می‌ایستد و به همراهانشان می‌گوید به زیر پاهای خود بنگرید، می‌بینند زیر پایشان پر از گل‌های شقایق است

و به همین خاطر آن دشت را دور می‌زنند و سپس اقدام به عملیات می‌کنند،

در حالی که یاران ایشان می‌گفتند بعد از عملیات عراقی‌ها آنجا را با تیربار و خمپاره شخم خواهند زد،

ولی دکتر چمران گفتند ما آنها را زیر پا له نخواهیم کرد.

وقتی این جریان به استحضار امام می‌رسد
امام می‌گوید:

من چمران را دوست داشتم ولی الان بیشتر دوست دارم…

Read more ‎سلام به نوناپی های هنرمند ، بهتون قول داده بودم که این قلمو ها رو بهتون معرفی کنم ، این قلمو ها در پست ...

Media Removed

‎سلام به نوناپی های هنرمند ، بهتون قول داده بودم که این قلمو ها رو بهتون معرفی کنم ، این قلمو ها در پست های اخیر با موضوع آبرنگ زیاد دیدینش و خیلیا سوال داشتن این چه قلموییه !؟ تو دایرکت که یه سریا تهدیدم کردن که اگه زودتر معرفی نکنم میرن به اینستاگرام میگن که من خالی بندم 🤪 ‎به این قلمو ها میگن قلموهای … ‎سلام به نوناپی های هنرمند ، بهتون قول داده بودم که این قلمو ها رو بهتون معرفی کنم ، این قلمو ها در پست های اخیر با موضوع آبرنگ زیاد دیدینش و خیلیا سوال داشتن این چه قلموییه !؟ تو دایرکت که یه سریا تهدیدم کردن که اگه زودتر معرفی نکنم میرن به اینستاگرام میگن که من خالی بندم 🤪
‎به این قلمو ها میگن قلموهای مثلثی ، البته بهشون قلموهای هرمی هم میگن، اما بیشتر به مثلثی معروفن و این به خاطره اینه که شکل سر این قلموها به علت وجود یک برش اریب ، یک فضای مثلثی شکل ایجاد شده .
‎این قلمو ها هم برای آبرنگ و هم برای اکرلیک استفاده میشن و چون از موی سنجاب درست میشن آب و رنگ زیادی رو در خودشون ذخیره میکنن و باعث میشه که در یک نوبت ذخیره رنگ یا آب ، تا مدت زیادی بشه قلم رو روی کاغذ کشید و نقاشی رو ادامه داد.
‎از این قلمو در #کالیگرافی ( نقاشی خط ) هم استفاده میشه ‎این قلمو در سایزهای ۴ ، ۸ ، ۱۰ و ۱۲ موجود هستند
‎طبق تحقیقات بنده این قلمو در ایران موجود نیست و من نتونستم منبع موثقی برای خرید این قلمو ها پیدا کنم ‎اما بشکل دستی میشه فرم قلمو های گرد رو به شکل این قلمو ها در آورد ، فقط کافیه قلموی گردتون از موی طبیعی باشه ( اصلا از قلموهای با موی مصنوعی استفاده نکنید ) ، بعدش شماره قلموی گردتون باید از بین شماره هایی باشه که بالا گفتم ، بعد قلموی گردتونو خووب خیس کنید و در یک فرم مرتب نگهش دارید ، بعد با استفاده از عکس همین پست یا دیدن عکس های بیشتر از قلموی مثلثی در اینترنت و توجه به شماره قلمو ، با قیچی تیییز یک فرم اریب نه کاملا صاف ( کمی خمیده) در سر قلموی گرد ایجاد کنید .
‎بعد از اینکار دوباره قلمورو خیس کنید و به همراه رنگ روی کاغذ تست کنید ، قطعا تجربیات اولتون از این کار موفق نیست و بعد از چندین آزمون و خطا به نتایج خیلی بهتری می رسید .
‎قلموهای مثلثی قابلیت ایجاد شکل ها و فرم های متنوعی رو دارند که در نوناپ براتون فیلم های کاربردی بیشتری خواهم گذاشت.
‎حالا دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند زیر این پست با نوناپی ها به اشتراک بزارن و اگه کسی اطلاعی از نحوه خرید این قلمو ها در ایران داره باز زیر این پست کامنت کنه .
‎راستی یکی از برندهای معروف این قلمو ها هم آدرس پیجشو این زیر میزارم :
▫️▫️▫️▫️▫️▫️
@rosemarybrushes ▫️▫️▫️▫️▫️▫️
خوب باشید
@mohsenkazem

Read more  #Repost @navid_afghah with @get_repost ・・・ . از زبان محمد واعظی کارگردان مستند رویای آب: چرا ...

Media Removed

#Repost @navid_afghah with @get_repost ・・・ . از زبان محمد واعظی کارگردان مستند رویای آب: چرا این فیلم باید ساخته شود و چه حرفی برای گفتن دارد: تا چشم به هم زدیم آب هم شد یکی از خاطره های کودکی ما. من کشاورز زاده ام، خاطره من از آب صدای موتورهای دیزلی بود که جای قنات و رودخانه را گرفته بودند و … #Repost @navid_afghah with @get_repost
・・・
.
از زبان محمد واعظی کارگردان مستند رویای آب:

چرا این فیلم باید ساخته شود و چه حرفی برای گفتن دارد:

تا چشم به هم زدیم آب هم شد یکی از خاطره های کودکی ما. من کشاورز زاده ام، خاطره من از آب صدای موتورهای دیزلی بود که جای قنات و رودخانه را گرفته بودند و همیشه جایی بودند میان سکوت شهر کوچک ما در زنجان. بزرگتر که شدیم دیگر صدایی نمی آمد. چاهها عمیقتر شده بودند و موتورهای برقی، آب را به جای ۱۵ متر از عمق ۱۰۰ متری زمین بیرون می کشیدند. آسمان انگار که قهرش گرفته باشد نبارید و نبارید تا عمق چاهها بیشتر شود. این سکوت، مثل سکوت قبل از مرگ است، روزی که دیگر صدای هیچ رودخانه ای نیاید و هیچ چشمه ای نجوشد .این داستان فقط داستان من نیست، همه شما می توانید گوشه ای از خود و خاطراتتان را در آن پیدا کنید، از چشمه های و رودهای خشک شهر و روستایتان تا دریاچه ها.
#محمد_واعظی
کارگردان #پروژه_جدید #حامی_جو
برای معرفی پروژه به دیگران لطفا ویدئو را به اشتراک بگذارید
Http://hamijoo.com/nXI58

@thedreamforwater
#رویای_آب
#کشاورزی
#آب
#کم_آبی_را_جدی_بگیریم
#کم_آبی
#کشمون
#تامین_سرمایه_جمعی
#کراودفاندینگ
#مسئولیت_اجتماعی
@babaei.behdad
@kayhan_kalhor
@alizandevakili
@alighamsari
@homayoon_nasiri
@mohsen_sharifian
@habiboo

Read more <span class=jⱺ¡ƞ‌‎‌‌‌‎‌‌‌‌‎○ @MaMaN11 ‌‎‌‌‌‎‌‌‌‌○°° #مادر #فاتحه_هدیه_به_عزیزان_خفته_در_خاک # حتی …” src=”https://www.instagram.com/p/BnXp4Z5ADcy/media/?size=m” />

Media Removed

jⱺ¡ƞ‌‎‌‌‌‎‌‌‌‌‎○ @MaMaN11 ‌‎‌‌‌‎‌‌‌‌○°° #مادر #فاتحه_هدیه_به_عزیزان_خفته_در_خاک # حتی موزاییک های حیاطش هم نمک دارد!! خانه مادرم را می‌گویم؛ تا در را باز میکنی و پا رویِ مربع_مربع هایش میگذاری نمک گیر میشوی. قالیچه‌ی ساده ای که رویِ پای در کشیده و فرش باریک راهرو، دستِ آدم را … jⱺ¡ƞ‌‎‌‌‌‎‌‌‌‌‎○ @MaMaN11 ‌‎‌‌‌‎‌‌‌‌○°° #مادر #فاتحه_هدیه_به_عزیزان_خفته_در_خاک
#
حتی موزاییک های حیاطش هم نمک دارد!!
خانه مادرم را می‌گویم؛
تا در را باز میکنی و پا رویِ مربع_مربع هایش میگذاری نمک گیر میشوی. قالیچه‌ی ساده ای که رویِ پای در کشیده و فرش باریک راهرو، دستِ آدم را میگیرد و داخل میکشاند.
راست می‌گوید!!
مادرم را میگویم؛
وقتی درِ راهرو را باز میکند و می‌گوید خوش آمدی، از شعف چشمانش میفهمی که آمدنت چقدر برایش خوش است و تعارف بازی نیست! جاکفشی بزرگ سنگی هم به تو میفهماند که میزبان، میزبانی را بلد است!
انگار خونِ خدا در رگهایش جاریست!! کریم است! برای چای دم کردن، سماور دارد نه کتری های کوچک دولیتری!
ظرف نانش همیشه پر است، ظرفِ شیرش زود گرم میشود…
می‌نشینی و می‌نشیند و خو(ووو)ب می‌داند چه بگوید که در دلت نفس عمیقی بکشی؛ طوری که بوی کودکیت تا مغز استخوانت رسوخ کند و دلت بخواهد باز شیطنت کنی تا اخم کند! اخم کند و دلت غنج برود که چهره‌ی خندانش را باز ببینی.
تعداد میهمان که زیاد شود ، درهای چند_لنگه ی چوبیِ بینِ خانه باز میشود تا جا برای هیچکس تنگ نباشد. سفره باز می‌شود و خبری از دیس و کفگیر و سلف_سرویس نیست! اصلاً مزه‌ی سفره به این است که مادر غذا را بکشد و بگوید «اوغلان بَسدی یا گئنه چِکیم؟» *
صدای اخبار توی خانه‌ی مادر به تو میفهماند که سایه‌ی پدر بر سر داری و زیر_پیراهن به تن، نباید در خانه بگردی.
.
نمی‌دانم گفتنِ «خانه‌ی مادری» درست است یا «خانه‌ی پدری»!
اما این را می‌دانم وقتی پدر به بیست نفر میگوید «شب بمانید» ، راست_راستی میگوید!
این را انبوه لحاف و تُشک هایِ دستدوز مادرم در گوشه‌ی اتاق میگوید.
.
بیشتر نگویم! فقط آیینه‌ی بُرنزِ قدیمی خانه، هزار قصه یادم می‌آورد، هزار خاطره؛
انگار که در گوشم می‌پیچد:
«خونه‌ی مادربزرگه هزارتا قصه داره
خونه‌ی مادربزرگه شادی و غصه داره» ️……/مــادر/….. * «پسرم! بسه یا بازم بکشم؟» جای همه مادر ها و پدرهایی که از پیشمون رفتن؛ سبز

#مادر jⱺ¡ƞ‌‎‌‌‌‎‌‌‌‌‎○ @MaMaN11 ‌‎‌‌‌‎‌‌‌‌○°°

Read more خیری: مفاخر، استعدادها و ظرفیت های کرج معرفی می شوند <span class=معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی …” src=”https://www.instagram.com/p/BkZaENaBZdq/media/?size=m” />

Media Removed

خیری: مفاخر، استعدادها و ظرفیت های کرج معرفی می شوند معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج گفت که در تلاش هستیم با معرفی مفاخر، استعدادها، ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری تعلق خاطر بیشتر شهروندان را نسبت به کرج فراهم آوریم. احمد خیری در گفت و گو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با … خیری: مفاخر، استعدادها و ظرفیت های کرج معرفی می شوند معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج گفت که در تلاش هستیم با معرفی مفاخر، استعدادها، ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری تعلق خاطر بیشتر شهروندان را نسبت به کرج فراهم آوریم.
احمد خیری در گفت و گو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با بیان این که شهرداری کرج در تلاش  است تا با معرفی مفاخر، استعدادها، ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری تعلق خاطر بیشتر شهروندان را فراهم آورد، اظهار کرد: سال های گذشته اطلاعاتی که به مردم داده شده بود بیشتر در حوزه های آسیب ها بوده به همین دلیل مردم احساس تعلقی به شهر  ندارند به همین جهت پویشِ من کرج را دوست دارم راه اندازی شد.
وی افزود: البرز به دلیل تنوع قومیتی و مهاجرپذیری که دارد مفاخر و مشاهیر زیادی را در خود گنجانده است پس ضرورت دارد از این چهره ها قدردانی شود، تجلیل از جلال مقامی شروع خوبی برای گرامی داشت سرمایه های اجتماعی شهرمان است .
معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج اضافه کرد: این سازمان در نظردارد از این به بَعد این چنین مراسم هایی را برای بزرگداشت چهره های فرهنگی، هنری، ورزشی و دیگر مفاخر شهر برگزار کند، امیدواریم با کسب این تجربه مراسم های بعدی هرچه بهتر و باشکوه تر برگزار شود.
خیری با تمجید از جایگاه بالای جلال مقامی در عرصه هنرِ کشور یادآور شد: استاد مقامی نزدیک به ۷۰ سال است که در فضای هنرِ تخصصی ایران فعالیت می کند که به عنوان یکی از شهروندان کرج از افتخارات استان البرز به شمار می رود.

وی گفت: مجموعه مدیریت شهری کرج و اهالی هنر استان البرز دست به دست هم داده اند تا از این چهره ماندگار عرصه هنر تجلیل کنند؛ صدا و چهره‌ جلال مقامی برای همه‌ ما یادآور فیلم‌ها و سریال‌های جذاب و برنامه‌ی خاطره‌انگیز است.
به گفته خیری؛ مراسم تجلیل از استاد جلال مقامی چهارم مرداد ماه سال جاری همزمان با سالروز تولد وی در کرج برگزار خواهد شد. پوستر مراسم تجلیل از این  چهره ماندگار هم با حضور برخی  از هنرمندان عصر پنجشنبه ۳۱ خرداد در خانه هنرمندان کرج رونمایی شد.

Read more شاید عکسای از آسمون و بندر این شهرو و گلای گوشه خیابون تکراری بشن، اما برای خود من هر روز تازگی دارن، ...

Media Removed

شاید عکسای از آسمون و بندر این شهرو و گلای گوشه خیابون تکراری بشن، اما برای خود من هر روز تازگی دارن، یادم میارن مکث کنم، آروم باشم و خدا رو شکر کنم. هفته‌ای که گذشت مثل شروع تمام هفته‌های این سه ماهی که در بلاتکلیفی و بی‌خبری و کسالت گذشت، با انگیزه شروع شد. تلاش برای کار کردن حتی اگه روتین مشخصی نیست … شاید عکسای از آسمون و بندر این شهرو و گلای گوشه خیابون تکراری بشن، اما برای خود من هر روز تازگی دارن، یادم میارن مکث کنم، آروم باشم و خدا رو شکر کنم.
هفته‌ای که گذشت مثل شروع تمام هفته‌های این سه ماهی که در بلاتکلیفی و بی‌خبری و کسالت گذشت، با انگیزه شروع شد. تلاش برای کار کردن حتی اگه روتین مشخصی نیست و بهترین زمان هر روزم برای پیگیری ملال‌آور کارای اداری سپری میشه… مثل بیشتر هفته‌های این سه ماه، وسطای هفته و وسطای هر روز یه خبر و اتفاقی پیش اومد که برنامه‌هام رو بهم بزنه یا بی‌انگیزه‌م کنه. دوشنبه همه‌ی پیگیری‌های کارای اداریم بازم به در بسته خورد و وقتی کارام تموم شده بود انقدر خسته بودم که نتونستم خیلی کار مفید کنم و به کتاب خوندن بسنده کردم. سه‌شنبه عموم فوت شدن و بقیه هفته به ناراحتی، یاداوری خاطره‌های بچگی، و دست و پنجه نرم کردن با ترس همیشگیم از مرگ ناگهانی عزیزام سپری شد. یه خانومی رو اتفاقی دیدم که ازم کمک خواست و داستان خیلی غم‌انگیزی تعریف کرد از شرایط زندگی و بیماریش، و باز همه چیز رو برام تو پرسپکتیو گذاشت. چهارشنبه اسباب کشی پنجمم توی این سه ماه، به خونه‌ی چهارمم تو این شهر رو شروع کردم که خونه مشکل داشت و نصفه برگشتم همینجا. پنج شنبه دلتنگی روز عید غدیر برای مادربزرگ سیدم و خونه‌شون؛ و علیرغم همه‌ی این داستانا حدود ۶ ساعت بیرون خونه موندم که بتونم کارامو علیرغم اینکه پروسه‌ی قرارداد بستنم با استادم به مشکل خورده، بخاطر تعهد حرفه‌ای که بهش دارم به موقع تموم کنم. امروز هم از صبح دارم باقیمونده‌ی وسایل رو جمع می‌کنم که از خونه‌ی رفیقی که بدون هیچ ادعایی مثل یه عضو خانواده تا شنید شرایطم تو خونه‌ی قبلی رو، خونه و زندگیش رو گذاشت در اختیارم، برم. این هم آسمون قشنگ و گرفته‌ی امروزه از پنجره‌های بزرگ خونه‌ی رفیق. قراره آخر هفته چند تا از دوستا بعد از سه ماه برگردن اینجا و خوشحالم که‌ بتونم چند روز رو به هیچ کدوم این داستانا فکر نکنم.
دیروز که مثل آخر هر ماه جوجه‌ها رو میشمردم، داشتم فکر می‌کردم درسای این تابستون برای من این بود که کار و روتین نداشتن برام خیلی سخته، بلاتکلیفی و کنترل نداشتن روی شرایط زندگیم غیر قابل تحمله ولی میشه با بعضی کارای کوچیک و پروژه‌های شخصی از زمان استفاده‌ی بهینه کرد، و در نهایت، وقتی میدونم از زندگی چی میخوام، هر موقعیتی که مجبورم کنه مثل داستان مصور شل‌سیلور‌استاین از گوشه‌هام بخوام بزنم تا تو‌ یه قالب از پیش تعیین شده‌ی نامناسب با خودم، جا بشم؛ موقعیتیه که به احتمال زیاد مناسب نیست و جای تامل داره.

Read more ↴ <span class=فریدون آسرایی در مصاحبه با «ایسکانیوز» : ‌ با این قیمت دلار موسیقی برای کسی اولویت نیست! دانشگاه …” src=”https://www.instagram.com/p/Bi9DUbfg_5U/media/?size=m” />

Media Removed

↴ فریدون آسرایی در مصاحبه با «ایسکانیوز» : ‌ با این قیمت دلار موسیقی برای کسی اولویت نیست! دانشگاه آزاد به تولید موسیقی کمک کند… ‌ ‌ فریدون آسرایی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایسکانیوز درباره‌ی چگونگی حمایت از موسیقی در کشور ، اظهار کرد: در حال حاضر شرایط کشور به گونه‌ای آشفته شده … ↴
فریدون آسرایی در مصاحبه با «ایسکانیوز» :

با این قیمت دلار موسیقی برای کسی اولویت نیست!
دانشگاه آزاد به تولید موسیقی کمک کند…


فریدون آسرایی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایسکانیوز درباره‌ی چگونگی حمایت از موسیقی در کشور ، اظهار کرد: در حال حاضر شرایط کشور به گونه‌ای آشفته شده که مردم به آهنگ‌های ریتمیک علاقه نشان می‌دهند. فضای دلاری و افسارگسیخته‌ی برجام باعث شده تا مردم بیشتر به سمت آهنگ‌های شاد گرایش داشته باشند.

وی ادامه داد: فضای سیاسی و اقتصادی فعلی جامعه به گونه‌ای شده که مردم ترجیح می‌دهند برای بی‌خیالی از آشفتگی‌های روزمره آهنگ‌های شاد و ریتمیک را گوش دهند و نسبت به تولید آثار ماندگار کمتر از خود تمایل نشان می‌دهند.

خواننده‌ی آهنگ «خاطره» با اشاره به اینکه حمایت از موسیقی به دلیل اعتقادات مختلف در کشور دشوار است ، یادآور شد: در کشور ما برخی از افراد موسیقی را حرام می‌دانند و به هیچ وجه نمی‌خواهند که از این هنر حمایتی انجام شود.

آسرایی همچنین با اشاره به اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌تواند در حوزه‌ی موسیقی حمایت‌های ویژه‌ای از هنرمندان داشته باشد، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید از همه‌ی هنرمندان در عرصه‌های مختلف موسیقی حمایت‌های ویژه‌ای داشته باشد.

وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌تواند گروهی از هنرمندان زبده را گِردِ هم جمع کند تا بتوانند در این حوزه آثاری ماندگاری تولید کنند. این وزارت خانه در حوزه‌ی موسیقی تولیدات خاصی تا کنون نداشته است.

فریدون آسرایی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیشتر تهیه کنندگان به موسیقی نگاه تجاری دارند، گفت: از آنجایی که نهادی مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه‌ی موسیقی تولیدات خاصی را نداشته است، بیشتر تهیه کنندگان و خوانندگان به دنبال بعد تجاری و درآمدزایی موسیقی هستند.

آسرایی همچنین با اشاره به اینکه از نگاه درآمدزایی برخی هنرمندان نمی‌توان ایراد گرفت، اظهار کرد: وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور به گونه‌ای است که نمی‌توان از افرادی که می‌خواهند درآمدزایی کنند، ایراد گرفت. آنها هم دیدگاه خودشان را دارند و حل این مشکلات با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ممکن می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال‌های گذشته در حوزه‌ی موسیقی پاپ تولیدات بسیاری نداشته است، شاید در سایر حوزه‌های موسیقی تولید داشته باشد اما در این حوزه هیچ تولیدی نداشته است.

(ادامه‌ی مصاحبه در کامنت)

Read more . صفحه ما هیچ برنامه ای مبنی بر پایان کار خود ندارد؛ از آنجا که این فن پیج از بدو آغاز هم فعالیت های های ...

Media Removed

. صفحه ما هیچ برنامه ای مبنی بر پایان کار خود ندارد؛ از آنجا که این فن پیج از بدو آغاز هم فعالیت های های پی در پی در اینستاگرام نداشته و گاهگاهی مطالب مرتبط با محسن نامجو را به اشتراک می گذارد که بیشتر این مطالب حتی ماهیت اخباری نیز ندارند و جنبه عکس و خاطره بازی و اشتراک آثار دارند(که از پیام های شما دوستان … .
صفحه ما هیچ برنامه ای مبنی بر پایان کار خود ندارد؛
از آنجا که این فن پیج از بدو آغاز هم فعالیت های های پی در پی در اینستاگرام نداشته و گاهگاهی مطالب مرتبط با محسن نامجو را به اشتراک می گذارد که بیشتر این مطالب حتی ماهیت اخباری نیز ندارند و جنبه عکس و خاطره بازی و اشتراک آثار دارند(که از پیام های شما دوستان در تلگرام و همین صفحه واضح است پیگیر دریافت آثار ایشان هستید و سهولت بخشیدن در دریافت آثار برای شما را وظیفه خود می دانیم) و مثل برخی فن پیج های دیگر جو زده عمل نکرده ایم. ما موظیم هر گاه محسن نامجو مصاحبه ای کرد آن را به اشتراک بگذاریم، قطعا اگر محسن نامجو قصد دورشدن از فضای مجازی را داشته باشد به تقلیل مصاحبه هایش خواهد پرداخت که نتیجتاً به خودی خود فعالیت پیج ما هم کم می شود
فن پیج فوق الذکر لطف کردند و به سایرین لقب فن پیج های ریز و درشت دادند انگار فوتباله و هر کی بیشتر گل بزنه(فالوور داشته باشه) درشت و هر پیج کمتر ریزه ؛
به هر حال فن پیج ما سیاست آهسته و پیوسته خود را ادامه خواهد داد و تلاش خواهد کرد فعالیت های محسن نامجو -اگر توسط خودش رسانه ای شود- را پوشش دهد یا به اشتراک عکس، اطلاعات گذشته و یا خاطره بازی با ایشان بصورت پست های بلند مدت بپردازد
امید است فضای ایجاد شده علاقه مندان محسن نامجو در این پیج همواره گرم بماند
ضمنا لینک کانال تلگرام که صرفا برای اشتراک آثار گذشته است در بیو وجود دارد
اگر نظری دارید بگویید قطعا استقبال می کنیم
ادمین ها:
@moein.fdh
@sadegh_tb_
@calligrafat

Read more ... عکس‌های آقای خاطره ... مسعود رایگان را بیشتر با بازی در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی می‌شناسند. ...

Media Removed

… عکس‌های آقای خاطره … مسعود رایگان را بیشتر با بازی در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی می‌شناسند. رایگان که متولد سال ۱۳۳۳در خرم‌آباد است، دارای مدرک کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک است، سال‌ها در سوئد زندگی کرده و فعالیت‌های هنری خود را در مقام کارگردان و بازیگر در همان کشور … …
عکس‌های آقای خاطره

مسعود رایگان را بیشتر با بازی در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی می‌شناسند. رایگان که متولد سال ۱۳۳۳در خرم‌آباد است، دارای مدرک کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک است، سال‌ها در سوئد زندگی کرده و فعالیت‌های هنری خود را در مقام کارگردان و بازیگر در همان کشور دنبال کرده است. با این همه، وقتی در سال ۱۳۸۰ به ایران بازگشت، خیلی زود توانست جایگاه خود را در سینما و تلویزیون ایران به‌عنوان بازیگری حرفه‌ای به دست آورد. نخست در فیلم «خاموشی دریا» و بعد فیلم «کافه‌ستاره» بازی کرد، اما آن‌چه بیش از همه توجه مخاطبان سینما را به رایگان جلب کرد، بازی مثال‌زدنی‌اش در فیلم «خیلی دور، خیلی نزدیک» بود که او را نامزد دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر کرد. رایگان در این سال‌ها در فیلم‌ها و سریال‌های متعددی به ایفای نقش پرداخته، اما این تنها فعالیت حرفه‌ای او در این مدت نبوده است، چنان‌که هم‌زمان نمایشنامه‌های #لازاریلو نوشته‌ی ملچیور شدلر و #قاتل_بی‌رحم نوشته‌ی هنینگ مانکل با ترجمه‌ی او از سوی انتشارات افراز منتشر شده است. اما «رویای یک عکس»، تازه‌ترین کتابی که نام رایگان را روی جلد خود می‌بیند، دیگر ترجمه نیست؛ دو نمایشنامه است با موضوع #مهاجرت که به‌قلم او نوشته و بخشی از تجربه‌ی زیستی اوست و در یک مجلد چاپ شده و این بار هم انتشارات افراز آن را روانه‌ی بازار کتاب کرده است. یکی از این دو نمایشنامه «رویای یک عکس» نام دارد که نام خود را به مجموعه هم بخشیده است. این نمایشنامه، همان‌گونه که روی جلد کتاب هم قید شده است، با نگاهی به نمایشنامه‌ای از #آثول_فوگارد نوشته شده است؛ نویسنده‌ای که در سال‌های گذشته ترجمه‌ی دو اثر او با نام‌های «آواز دهکده» و «درسی از آلُس» از سوی انتشارات افراز منتشر شده است. «مرگ تدریجی آقای ترکاشوند» دیگر نمایشنامه‌ای است که در این کتاب گنجانده شده است. رایگان کتاب «رویای یک عکس» به همسرش، #رویا_تیموریان، بازیگر نام‌آشنای تئاتر و سینمای ایران، تقدیم کرده است، با این توضیح که «نقش‌آفرینی‌های او در دنیای تصویر و نمایش مثال‌زدنی است». با هم پاره‌ای از نمایشنامه «رویای یک عکس» را می‌خوانیم:
انوش فوتوی خاطره؟
عزیز عکاسی خاطره
انوش آقای خاطره…
عزیز امری داشتی جانم؟
انوش اومدم برای فوتو
عزیز عکس!
انوش بله. بله. آقای خاطره!
عزیز جانم
انوش واسه عروسیم چندتا عکس می‌خواستم بندازم.
عزیز به… به… به… به. مبارکه ایشالا، ماشالا، مبارکه… #رویای_یک_عکس
#مسعود_رایگان
#انتشارات_افراز

Read more امشب خیلی به سالی که گذشت فکر کردم؛ به طرز عجیبی شب غمگینیه، خب سال نودو شش با یه تصمیم سخت شروع شد، با ...

Media Removed

امشب خیلی به سالی که گذشت فکر کردم؛ به طرز عجیبی شب غمگینیه، خب سال نودو شش با یه تصمیم سخت شروع شد، با کار سخت ادامه پیدا کرد، زندگیم داشت نظم خودشو میگرفت: کار، درس، ورزش، کتاب، سفر(گهگاهی) همه چی خوب بود، برنامه ریزی های آینده داشتن بوی تحقق رو به خودشون میگرفتن که اون حادثه برام پیش اومد؛ یه تصادف … امشب خیلی به سالی که گذشت فکر کردم؛ به طرز عجیبی شب غمگینیه، خب سال نودو شش با یه تصمیم سخت شروع شد، با کار سخت ادامه پیدا کرد، زندگیم داشت نظم خودشو میگرفت:
کار، درس، ورزش، کتاب، سفر(گهگاهی)
همه چی خوب بود، برنامه ریزی های آینده داشتن بوی تحقق رو به خودشون میگرفتن که اون حادثه برام پیش اومد؛ یه تصادف که زندگیمو ۱۸۰ درجه چرخوند.
خب ۶ ماه از این سال رو در نقاهت گذرونم. خیلی هم بد نگذشتا، یه عالمه تجربه های جدیدو زندگی متفاوتو فکرای جدیدو آدمای دوست داشتنی جدید…
همه اینها باعث قابل تحمل بودن این مدت برام شد.
جدای از این اتفاق ها آدم ها هم باعث ماندن یادگاری های بد از نودو شش شدن. دل هایی که شکستیمو شکستند… تصمیم هایی که با سختی گرفته شد، اما گرفتمو از همون اولای نودو شش با تلخی شروع شد…
در کل ۱۸ ساعت مونده به تحویل سالو دیدم یک سال پر از اتفاق رو پشت سر گذاشتم. دیدم اون پسر پارسال با امسال خیلی فرق میکنه، دیدم سخت بود اما متفاوت بود.
مرسی از همه کسایی که این یک سال رو مخصوصا این شش ماه رو کنارم بودن بیشتر از قبل، قوت قلب بودنو انرژی برای ادامه دادن.
مرسی از همه دوستانی که یه عالمه خاطره های خوب تو امسال برامون ساختن.
سفرهایی که کردیمو آدمای جدیدی که شناختیم همه از خوبیای نودو شش بود.
مرسیِ مخصوص از #کول_گایز که عکس برای آخرین سفر نودو ششمون کنار هم میشه.
سال #نودوهفت خوبی داشته باشین
#دلنوشت_نودوشش
۲۹ اسفند ۹۶
ساعت ۳ بامداد
#AmBa

Read more دیروز به مناسبت چهل و یکمین سالروز فقدان دکتر علی شریعتی برای عرض ادب و ارادت به دیدار خانم دکتر پوران ...

Media Removed

دیروز به مناسبت چهل و یکمین سالروز فقدان دکتر علی شریعتی برای عرض ادب و ارادت به دیدار خانم دکتر پوران شریعت رضوی همسر استاد دکتر علی شریعتی رفتم. متن زیر بخشی از خبر دیدار است: معصومه ابتکار با حضور در خانه موزه دکتر علی شریعتی و دیدار با پوران شریعت رضوی، مونا شریعتی دختر آن استاد و جمعی از علاقمندانش … دیروز به مناسبت چهل و یکمین سالروز فقدان دکتر علی شریعتی برای عرض ادب و ارادت به دیدار خانم دکتر پوران شریعت رضوی همسر استاد دکتر علی شریعتی رفتم.
متن زیر بخشی از خبر دیدار است:
معصومه ابتکار با حضور در خانه موزه دکتر علی شریعتی و دیدار با پوران شریعت رضوی، مونا شریعتی دختر آن استاد و جمعی از علاقمندانش اظهار کرد: هنوز یاد و خاطره دکتر شریعتی در دل‌ها و ذهن‌های مردم وجود دارد چراکه ایشان بیشتر از هر زمانی در دل جوانان و دانشجویان زنده است. بسیاری از هنرمندان، مسئولان و… با افتخار خودشان را شاگرد دکتر شریعتی می‌دانند.

وی ادامه داد: من و دیگر مسئولان در طول این ۴۰ سال بارها دکتر شریعتی را یکی از پایه‌گذاران فکری جریان انقلاب و نواندیشی دینی معرفی کردیم و هر زمان که تریبونی در اختیار داشته باشیم حتما از دکتر شریعتی، افکار و رویکردهای ایشان یاد می‌کنیم.

ابتکار تصریح کرد: ممکن است عده‌ قلیلی با فکر و افکار دکتر شریعتی مخالف باشند، اما هیچ‌کس نمی‌تواند جریان فکری عظیمی که دکتر شریعتی در زمان خود بوجود آورد را انکار کند. ضمن اینکه جریان فکری و اندیشه‌ای ایشان بعد از سال‌ها  امتداد پیدا کرده است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری افزود: دکتر شریعتی اندیشه پیشرو و روشنگرانه دینی را در ابعاد اجتماعی، سیاسی و فرهنگی عرضه کرد. شاید عده‌ای همچنان با افکار دکتر شریعتی مخالف باشند ولی واقعیت این است که اثرگذاری جریان فکری ایشان از بین رفتنی نیست.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، پیام دکتر شریعتی از دین و مفاهیم قرآنی را همچنان به روز دانست و گفت: هنوز هم اساتید، دانشگاهیان، دانشجویان، جوانان و همه انسان‌های آزاده وجود کتاب‌ها و افکار زنده یاد شریعتی را لازم و ضروری می‌دانند.

ابتکار ادامه داد: بارها با ادبیات دکتر شریعتی در جمع دانشگاهیان و دانشجویان گفته‌ام که «پدر، مادر، ما متهم هستیم» چون ما هنوز نتوانسته‌ایم به سوالات جوانان پاسخ دهیم و دین را با کاربرد واقعی خودش در دنیای امروز به آنان معرفی و عرضه کنیم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه نتوانسته‌ایم نگاه عادلانه دین و تشییع علوی را به مفهوم واقعی کاربردی کنیم، گفت: بسیاری از واژه‌هایی که بعد از انقلاب شکل گرفت همان کلماتی بودند که دکتر شریعتی بیان کرده بود.
ابتکار تصریح کرد: دکتر شریعتی کار خودش را کرد و مخالفت‌ها با دکتر شریعتی دیگر فایده‌ای ندارد. بنابراین با نگاه واقع‌بینانه متوجه می‌شویم.
#معصومه_ابتکار

Read more ۲/۳ • خب اینم بخش دوم که می رسیم به جمع بندی کتابهای فارسی. امسال برای خودم خوندن کتابهای فارسی رو‌گذاشته ...

Media Removed

۲/۳ • خب اینم بخش دوم که می رسیم به جمع بندی کتابهای فارسی. امسال برای خودم خوندن کتابهای فارسی رو‌گذاشته بودم الویت که کم و بیش موفق شدم (فکر میکنم حدود نیمی از کتابهایی که خوندم فارسی بودن)اما اکثرا از ادبیات همین سالهای اخیر بود که دوست دارم در سال پیش رو از ادبیات قبل از انقلاب بیشتر بخونم،در … ۲/۳

خب اینم بخش دوم که می رسیم به جمع بندی کتابهای فارسی.
امسال برای خودم خوندن کتابهای فارسی رو‌گذاشته بودم الویت که کم و بیش موفق شدم (فکر میکنم حدود نیمی از کتابهایی که خوندم فارسی بودن)اما اکثرا از ادبیات همین سالهای اخیر بود که دوست دارم در سال پیش رو از ادبیات قبل از انقلاب بیشتر بخونم،در هر صورت ‌این است منتخب آنچه که خوندم: .
فقط این نکته مهم رو درنظر داشته باشین که من طبق سلیقه و تجربه های خودم از زندگی این کتابها رو پسندیدم و هرگز توصیه موکد نمیکنم کتابی رو بخونید.پس قبل از خرید یا امانت گرفتن،لطفا خواهشا برید تو نت یه سرچ بکنید یا تو کتابفروشی یه تورق بکنید و خودتون تصمیم بگیرید.
.
.
چون بعضی اسامی کم رنگن براتون می نویسم: •عزاداران بیل-غلامحسین ساعدی
•دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد-شهرام رحیمیان
•بیست زخم کاری-محمود حسینی زاد
•سگ سالی-بلقیس سلیمانی
•احتمالا گم شده ام-ساراسالار
•جامه دران-ناهید طباطبایی
•راهنمای مردن با گیاهان دارویی-عطیه عطارزاده
•خاطره های پراکنده-گلی ترقی
•جای خالی سلوچ-محمود دولت آبادی
.
منتظر پست سوم و منتخبین نهایی باشین(الکی دارم جو ‌میدم)
.
#هداووکتاباش
#کتب‌منتخب۹۶هداو

Read more این روزها ، دلتنگیها و فشارها ، همه ی ما رو آزرده کرده . از اوضاع اقتصادی ، از نا امنی ، از دریای مازندرانی ...

Media Removed

این روزها ، دلتنگیها و فشارها ، همه ی ما رو آزرده کرده . از اوضاع اقتصادی ، از نا امنی ، از دریای مازندرانی که همه ی ما با آن خاطره داشته و داریم که به چه شکلی مزدورانه داره از ما گرفته میشه و سهم ما از این دریای بزرگ ، کوچک و کوچک تر میشه . از خلیج فارس که به اجاره ی چینی ها در آمده و سیستان و بلوچستاتی که روز به روز … این روزها ، دلتنگیها و فشارها ، همه ی ما رو آزرده کرده . از اوضاع اقتصادی ، از نا امنی ، از دریای مازندرانی که همه ی ما با آن خاطره داشته و داریم که به چه شکلی مزدورانه داره از ما گرفته میشه و سهم ما از این دریای بزرگ ، کوچک و کوچک تر میشه . از خلیج فارس که به اجاره ی چینی ها در آمده و سیستان و بلوچستاتی که روز به روز بیشتر رو به نابودی میره . دور تا دور کشور عزیزمان ایران داره به غارت میره و همه نشسته ایم و نظاره گر این چپاول ها هستیم . در این شرایط هم احضار هنرمند عزیز و دوست داشتنی ، پرستو صالحی و بازخواست او . ناراحتی او و ریختن اشک عمیق او از ته دل ،بی نهایت قلبم را آزرده کرده . چرا که ابراز عقیده ی او عقیده و نظر اکثر ماست . تمام پست هایی که تاکنون گذاشته همیشه به حق و درست بوده  ولی چرا باید در مملکتی که ادعا میکنند ، آزادی فکر و آزادی بیان هست او را بازخواست کرده و بخواهند به حزب و نهادی بچسبانند ؟! دوستان عزیزم ، همکاران نازنینم ، بارها گفته ام باید پشت هم باشیم . همه ی ما هنری ها به عشق شماها و محبت شما نیاز داریم . به عشق همه ی شما سال ها کار کردیم و با حمایت تک تک شماها در این سال ها دوام آوردیم ، ممکن است چند روز دیگه نوبت  احضار من یا بقیه ی دوستان هنرمند برسد ، از همه ی شما می خواهم هنرمندانی که همراه شما درد های جامعه را در فضای مجازی بازتاب می دهند و نه فقط برای خود ، بلکه برای تک تک شماها خود را به خطر انداخته و به شکل های مختلف ، انتقاد خود را از فضای موجود در جامعه ابراز میکنند ، حمایت کرده و در کنارشان قرار بگیرید . همکاران نازنینم ماها فقط همدیگه رو داریم . از نظر کاری و مالی که اکثر ما را فراری دادند ، حداقل بیایید پشتیبانی از همدیگر رو فراموش نکرده و در کنار هم باشیم .
پرستوی عزیزم ، من همیشه پست های تو را خوانده و سخنان تو را تایید کرده و می کنم و به سهم خود همیشه در کنار تو دوست و همکار نازنینم خواهم بود . امیدوارم سایه ی مادر بزرگوارت همیشه با عزت و سلامتی بالای سر تو ، مهربان باشد . هم چنین سلامتی کامل هرچه سریع تر خاله ی عزیزت را از ایزد مهر خواهانم .

Read more . . . . انیمیشن خاطره یک قسمت کامل از سریال کارتونی خاطره انگیز بابالنگ دراز را در دو پست بعدی ببینید معرفی ...

Media Removed

. . . . انیمیشن خاطره یک قسمت کامل از سریال کارتونی خاطره انگیز بابالنگ دراز را در دو پست بعدی ببینید معرفی انیمیشن با لنگ‌دراز  واتاشی نو آشیناگا اوجیسان (به ژاپنی: 私のあしながおじさん، Watashi No Ashinaga Ojisan) (که با نام بابا لنگ ‌دراز نیز شناخته می‌شود) یک مجموعه تلویزیونی انیمه ژاپنی … .
.
.
.
انیمیشن خاطره
یک قسمت کامل از سریال کارتونی خاطره انگیز بابالنگ دراز را در دو پست بعدی ببینید
معرفی انیمیشن
با لنگ‌دراز 
واتاشی نو آشیناگا اوجیسان (به ژاپنی: 私のあしながおじさん، Watashi No Ashinaga Ojisan) (که با نام بابا لنگ ‌دراز نیز شناخته می‌شود) یک مجموعه تلویزیونی انیمه ژاپنی است که در سال ۱۹۹۰ بر مبنای رمان بابا لنگ‌دراز به قلم جین وبستر ساخته شده است. انیمیشن بابا لنگ‌دراز بخشی از مجموعه تئاتر شاهکار جهان است. بابا لنگ‌دراز در سال ۱۹۹۰ جایزه بهترین فیلم تلویزیونی را از آژانس فعالیت‌های فرهنگی کودکان ژاپن دریافت کرده است.
کارگردان
کازویوشی یوکوتا
نویسنده
نوبویوکی فوجیموتا
استودیو
نیپون انیمیشن
شبکه
فوجی تلویژن
پخش اصلی۱۳ ژانویه ۱۹۹۰ – ۲۲ دسامبر ۱۹۹۰قسمت‌ها۴۰
داستان
ماجرای دختری باهوش و سرزنده به نام جودی که در یک پرورشگاه نگهداری می‌شود. در اوایل مجموعه سختگیری خانم مدیر که زنی جدی می‌باشد را به تصویر می‌کشد. در ادامه جودی آبوت به کمک حامی خود وارد مدرسهٔ خصوصی می‌شود که جودی از حامی فقط نامی بیشتر نمی‌داند (آقای جان اسمیت). آقای جان اسمیت شخصیتی پنهان در داستان دارد و جودی فقط سایه‌ای از آقای جان اسمیت را در ذهن خود دارد؛ سایه‌ای بر روی دیوار با پاهای دراز که او را بابا لنگ دراز می‌خواند. جودی آبوت با کمک‌های آقای جان اسمیت به دانشگاه وارد می‌شود در دانشگاه به سختی درس می‌خواند تا فاصلهٔ فرهنگی خود را با همکلاسیانش کم کند. مجموعه بابا لنگ‌دراز از جاودانه‌ترین انیمه‌های قدیمی می‌باشد، کارتونی با داستانی قدرتمند و شیوا که فقر و سختی کودکان یتیم را به تصویر می‌کشد.

صداپیشگان نسخهٔ فارسی
مدیر دوبلاژ: زهره شکوفنده
گوینده تیتراژ: مهین کسمایی
جودی ابوت: زهره شکوفنده
سالی: رزیتا یاراحمدی
جولیا: مهوش افشاری
بابا لنگ دراز: کیکاووس یاکیده

Read more CARON - POUR UN HOMME DE CARON عطری از برند معتبر و با اصالت کارون است که در سال ۱۹۳۴ توسط عطرسازی کاربلد ...

Media Removed

CARON – POUR UN HOMME DE CARON عطری از برند معتبر و با اصالت کارون است که در سال ۱۹۳۴ توسط عطرسازی کاربلد به نام ارنست دالتروف طراحی و وارد بازار شد. این عطر ساختار ساده و جذابی دارد که برای کسانی که کلکسیونی از عطرهای خاص را جمع‌آوری می‌کنند داشتن این عطر پیشنهاد می‌شود. در کل ساختار عطر را در سه … CARON – POUR UN HOMME DE CARON
عطری از برند معتبر و با اصالت کارون است که در سال ۱۹۳۴ توسط عطرسازی کاربلد به نام ارنست دالتروف طراحی و وارد بازار شد.
این عطر ساختار ساده و جذابی دارد که برای کسانی که کلکسیونی از عطرهای خاص را جمع‌آوری می‌کنند داشتن این عطر پیشنهاد می‌شود.
در کل ساختار عطر را در سه بخش زیر می‌توان جای داد:
– نت‌های اولیه: اسطوخودوس
– نت‌های میانی: وانیل
– نت‌های پایانی: مشک

این عطر رایحه‌ی صابونی دارد و بیشتر آدم را به حال‌وهوای ایام قدیم می‌برد. این عطر معمولا پخش بوی خوبی در محیط دارد و ماندگاری آن بسیار خوب است و بسته به نوع پوست تا ۱۲ ساعت هم می‌رسد.
این ادوتویلت مردانه را در هر چهار فصل می‌توانید استفاده کنید و از رایحه‌ی ملایم و خاطره‌انگیز آن لذت ببرید. چنانچه به دنبال هدیه‌ای مناسب آقایان بالای ۴۰ سال هستید، این عطر کارون را حتما در لیست گزینه‌های انتخابی قرار دهید.

#عطر_اصلی #عطر_اصلی #عطر_اصل #عطر_اورجینال #عطر_آنلاین #عطر #پرفیوم #کیش #کلبه_عطر_کیش #کلبه_عطر
@kolbehatr

Read more

Media Removed

“یلدا” می رسد تا با نفس هایِ زمستانی و سردش ، آدم ها را برایِ گرم شدن ، به هم نزدیک کند ، که کینه ها را بشوید و دل ها را صاف تر از همیشه کند . و چه می چسبد نوشیدنِ یک استکان چایِ داغ ، در شبی سرد و برفی ، وقتی عزیزترین هایِ زندگی ات کنارت نشسته اند و با تماشا و همصحبتیِ شان ، عشق می کنی … وقتی با یک دقیقه زمانِ اضافه … “یلدا” می رسد تا با نفس هایِ زمستانی و سردش ، آدم ها را برایِ گرم شدن ، به هم نزدیک کند ، که کینه ها را بشوید و دل ها را صاف تر از همیشه کند .
و چه می چسبد نوشیدنِ یک استکان چایِ داغ ، در شبی سرد و برفی ، وقتی عزیزترین هایِ زندگی ات کنارت نشسته اند و با تماشا و همصحبتیِ شان ، عشق می کنی …
وقتی با یک دقیقه زمانِ اضافه ؛ یک عمر خاطره ی خوب برایِ روزهای دلگیری ات پس انداز می کنی و هرکجا که تنها و بی پناه شدی ، یادت می افتد ؛ تو کسانی را داری که به اندازه ی تمامِ دانه هایِ برف ، برایت آرزوهایِ خوب دارند ، و دلگرم می شوی به حمایتِ آنهایی که دورند و از هرچه نزدیک است ، به تو نزدیک تر …
یلدا یعنی ؛ آدم ها برایِ سلامتِ نفس و جانشان و برایِ زنده ماندن ؛ “عشق” می خواهند ، و شاید ناب ترین حالتِ عاشقی ، از سمتِ کسانی باشد که کنارشان قد کشیده ای و جزءِ لاینفکِ بهترین خاطراتِ تواند . همان ها که با گرمیِ حضورشان ، جهان را جایِ بهتری می کنند برایِ زیستن …
یلدا یعنی ؛ قدرِ با هم بودن ها را بدانیم ، که بیشتر کنارِ هم باشیم ، که حواسمان به ناب ترین هایِ زندگیِ مان باشد !
ای کاش هیچ خانه ای خالی از عشق نباشد و اهالیِ خانه ، هرکجا که هستند و هرکجا که می روند ؛ شاد و خوشبخت باشند ،
که شاد بودن ، حقِ هر آدمی ،
و گرم ماندن ، حقِ هر خانه ای ست ! نرگس صرافیان

Read more ‍ <span class=هالووین هالووین در تنها دیسکوی ایرانی واقع در محمودلار آلانیا ۲۸ اکتبر ۲۰۱۷ ، تنها جشن …” src=”https://www.instagram.com/p/Ban6TsRleZ6/media/?size=m” />

Media Removed

‍ هالووین هالووین در تنها دیسکوی ایرانی واقع در محمودلار آلانیا ۲۸ اکتبر ۲۰۱۷ ، تنها جشن هالووین شبی فراموش نشدنی و خاطره انگیز اینبار با ۳ دی جی ایرانی با شما همراه هستیم در جشنی سرشار از شادی و پایکوبی موزیک های ایرانی 🇮🇷، ترکی 🇹🇷، عربی🇦🇪 ️دی جی فرهاد ️ ️دی جی یاشار️ ️ دی جی … ‍ هالووین هالووین

در تنها دیسکوی ایرانی
واقع در محمودلار آلانیا

۲۸ اکتبر ۲۰۱۷ ، تنها جشن هالووین
شبی فراموش نشدنی و خاطره انگیز

اینبار با ۳ دی جی ایرانی با شما همراه هستیم در جشنی سرشار از شادی و پایکوبی

موزیک های ایرانی 🇮🇷، ترکی 🇹🇷، عربی🇦🇪 ⭐️دی جی فرهاد ⭐️
⭐️دی جی یاشار⭐️
⭐️ دی جی فِرد ⭐️ ورودی برای تمامی همراهان فقط ۱۰ لیر
کوکتل ها ۲۵ لیر
تمامی شات ها ۱۵ لیر

شروع برنامه از ۲۲:۳۰ الی ۳:۰۰ بامداد محوطه دیسکو دارای پارکینگ رایگان میباشد.

دوستان عزیز از قبل حتما میزها رزرو شود تا در شب برنامه دچار مشکل نشویم (ظرفیت رزرواسیون کاملا محدود میباشد)

برای اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید:

۰۵۳۴۶۲۴۱۳۸۱ Kia
05393556675 Shahram #alanya

Read more . .. . . به مناسبت دومین سالگرد درگذشت داوود رشیدی مرحوم رشیدی در ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در تهران متولد شد. ...

Media Removed

. .. . . به مناسبت دومین سالگرد درگذشت داوود رشیدی مرحوم رشیدی در ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در تهران متولد شد. وی از خاندان حایری مازندرانی و دارای اصالت بابلی است. پدر او عبدالامیر رشیدی و پدربزرگش علامه ابن الشیخ حائری از روحانیان مشروطه خواه و جدش آیت‌الله زین العابدین حائری مازندرانی از مراجع تقلید … .
..
.
.
به مناسبت دومین سالگرد درگذشت داوود رشیدی

مرحوم رشیدی در ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در تهران متولد شد. وی از خاندان حایری مازندرانی و دارای اصالت بابلی است. پدر او عبدالامیر رشیدی و پدربزرگش علامه ابن الشیخ حائری از روحانیان مشروطه خواه و جدش آیت‌الله زین العابدین حائری مازندرانی از مراجع تقلید عصر قاجار است.
وی مانند بیشتر بازیگران نسل خود کار هنری‌اش را از روی صحنه تئاتر آغاز کرد. در کودکی توسط طوسی حائری٬ نویسنده ایرانی که دختر‌عمه‌اش بود به عبدالحسین نوشین٬ کارگردان تئاتر معرفی شد.رشیدی به علت ماموریت‌های دیپلماتیک پدرش مدتی را ترکیه و فرانسه گذراند و پس از پایان دبیرستان در ژنو آموختن تئاتر را آغاز کرد و از کنسرواتوار ژنو در رشته کارگردانی و بازیگری تئاتر فارغ التحصیل شد.
پس از بازگشت به ایران در دهه ۱۳۴۰ به اداره تئاتر وزارت فرهنگ و هنر پیوست. او در سال ۱۳۴۲ گروه تئاتر “امروز” را با حضور کسانی چون مرضیه برومند، سوسن تسلیمی، پرویز فنی‌زاده و خسرو شجاع‌زاده تشکیل داد. مشهورترین نقشی که از او از آن سال‌ها در خاطره مردم مانده است٬ مفتش شش انگشتی سریال هزاردستان٬ به کارگردانی علی حاتمی بود. او علاوه بر بازیگری چندین تله تئاتر از جمله کارهایی از غلامحسین ساعدی را کارگردانی کرد و چند نمایشنامه خارجی را نیز به فارسی برگرداند.
فرار از تله با بازی بهروز وثوقی و به کارگردانی جلال مقدم نخستین حضور سینمایی او بود که جایگاهش را به عنوان یکی از بهترین بازیگران نقش مکمل تثبیت کرد.
کندو فیلم دیگر که با وثوقی بازی کرد، اوج بازیگری رشیدی در سینمای پیش از انقلاب بود که در آن فیلم نقش شخصیتی به نام “آقا حسینی” را بازی ‌‌می‌کرد که تازه از زندان آزاده شده بود و در قهوه‌خانه زندگی می‌کرد. با آنکه بهروز وثوقی ستاره فیلم بو. رشیدی شخصیت مستقلی داشت که اصلا زیر سایه وثوقی دیده نمی‌شد. به قول خودش هنوز هم خیلی‌ها او را با شخصیت “آقا حسینی” می‌شناسند.
در سال ۱۳۷۰ پیروزی شیکاگو را در تئاتر شهر تهران به روی صحنه برد. این نمایش که با بازی خود و تعدادی از مشهورترین بازیگران سینما و تئاتر ایران بود به پرفروش‌ترین تئاتر ایران پس از انقلاب تبدیل شد و آغازگری شد برای حضور تماشاگران عادی در سالن‌های تئاتر ایران. آوای فاخته، گل پامچال، تنهاترین سردار، ولایت عشق، مختارنامه و کلاه پهلوی از دیگر کارهای تلویزیونی مشهور او در سال‌های گذشته بوده است.
روحش شاد یادش گرامی

Read more <span class=“یلدا” می رسد تا با نفس هایِ زمستانی و سردش ، آدم ها را برایِ گرم شدن ، به هم نزدیک کند ، که کینه ها را بشوید …” src=”https://www.instagram.com/p/BrnsY3JFqPE/media/?size=m” />

Media Removed

“یلدا” می رسد تا با نفس هایِ زمستانی و سردش ، آدم ها را برایِ گرم شدن ، به هم نزدیک کند ، که کینه ها را بشوید و دل ها را صاف تر از همیشه کند . و چه می چسبد نوشیدنِ یک استکان چایِ داغ ، در شبی سرد و برفی ، وقتی عزیزترین هایِ زندگی ات کنارت نشسته اند و با تماشا و هم صحبتیِ شان ، عشق می کنی … وقتی با یک دقیقه زمانِ … “یلدا” می رسد تا با نفس هایِ زمستانی و سردش ، آدم ها را برایِ گرم شدن ، به هم نزدیک کند ، که کینه ها را بشوید و دل ها را صاف تر از همیشه کند .
و چه می چسبد نوشیدنِ یک استکان چایِ داغ ، در شبی سرد و برفی ، وقتی عزیزترین هایِ زندگی ات کنارت نشسته اند و با تماشا و هم صحبتیِ شان ، عشق می کنی …
وقتی با یک دقیقه زمانِ اضافه ؛ یک عمر خاطره ی خوب برایِ روزهای دلگیری ات پس انداز می کنی و هرکجا که تنها و بی پناه شدی ، یادت می افتد ؛ تو کسانی را داری که به اندازه ی تمامِ دانه هایِ برف ، برایت آرزوهایِ خوب دارند ، و دلگرم می شوی به حمایتِ آنهایی که دورند و از هرچه نزدیک است ، به تو نزدیک تر …
یلدا یعنی ؛ آدم ها برایِ سلامتِ نفس و جانشان و برایِ زنده ماندن ؛ “عشق” می خواهند ، و شاید ناب ترین حالتِ عاشقی ، از سمتِ کسانی باشد که کنارشان قد کشیده ای و جزءِ لاینفکِ بهترین خاطراتِ تو هستند . همان ها که با گرمیِ حضورشان ، جهان را جایِ بهتری می کنند برایِ زیستن …
یلدا یعنی ؛ قدرِ با هم بودن ها را بدانیم ، که بیشتر کنارِ هم باشیم ، که حواسمان به ناب ترین هایِ زندگیِ مان باشد !
ای کاش هیچ خانه ای خالی از عشق نباشد و اهالیِ خانه ، هرکجا که هستند و هرکجا که می روند ؛ شاد و خوشبخت باشند ،که شاد بودن ، حقِ هر آدمی ،و گرم ماندن ، حقِ هر خانه ای است.

Read more . شتاب فولکس واگن بیتل . فولکس واگن بیتل یکی از معروفترین خودروهای آلمانی است که در اکثر نقاط دنیا ...

Media Removed

. شتاب فولکس واگن بیتل . فولکس واگن بیتل یکی از معروفترین خودروهای آلمانی است که در اکثر نقاط دنیا دیده می شود. این خودرو که پشتوانه و اصالتی قوی را در طراحی دارد، در دوره های مختلف به صورت عمده و یا محدود به بازار ایران ورود پیدا کرده است. آخرین سری عرضه بیتل به بازار ایران با نسخه A5 همراه بوده که … .
شتاب فولکس واگن بیتل
.
فولکس واگن بیتل یکی از معروفترین خودروهای آلمانی است که در اکثر نقاط دنیا دیده می شود. این خودرو که پشتوانه و اصالتی قوی را در طراحی دارد، در دوره های مختلف به صورت عمده و یا محدود به بازار ایران ورود پیدا کرده است. آخرین سری عرضه بیتل به بازار ایران با نسخه A5 همراه بوده که از سال ۲۰۱۱ به بازار جهانی معرفی شده است. این خودرو که در بازار جهانی مورد استقبال واقع شده، این روزها تولید بالایی را ندارد و برخی احتمال می دهند که نسلی جدید منتظر یدک کشیدن نام بیتل است.
فولکس واگن بیتل که به عنوان یکی از محبوبترین خودروهای خاطره انگیز و از طرفی اسپرت است، حال با نسخه ۲۰۱۳ به برنامه شتاب اسب بخار آمده است. این خودرو در سری کانورتیبل مدل ۲۰۱۳ در اختیار عوامل برنامه قرار گرفت که به پیشرانه دو لیتری توربو TSI با قدرت ۲۲۰ اسب بخار و ۳۵۰ نیوتون متر گشتاور مجهز است. یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک دو کلاچه مخصوص گروه فولکس واگن هم توان پیشرانه بیتل را به چرخ های جلو می رساند.
سری A5 فولکس واگن بیتل به صورت محدود وارد بازار ایران شده و در آن دوره واردکننده این خودرو بسیار ضعیف در معرفی این محصول ایفای نقش کرد. همچنین قیمت به نسبت بالای بیتل در آن سال ها مانع فراگیر شدن این خودرو جذاب در بازار ایران شد. در حال حاضر برای نسخه های مختلف بیتل با توجه به سطح امکانات و نوع سقف، قیمتی حدود ۳۷۰ تا ۶۸۰ میلیون تومان در بازار اعلام می شود. برخی مالکان این خودرو تا چند وقت پیش مشکلات به نسبت زیادی در بحث خدمات پس از فروش بیتل را داشتند. اما با آغاز فعالیت شرکت ماموت خودرو به عنوان نماینده رسمی فولکس واگن، تا حدی سطح خدمات پس از فروش فولکس واگن بیتل در ایران ارتقا پیدا کرد.
.
#اسب_بخار #گروه_مستند_اسب_بخار #مستند_اسب_بخار #گروه_اسب_بخار #ماشین #شتاب #فولکس_واگن #صفرتاصد #۰تا۱۰۰ #فولکس_واگن_بیتل #بیتل
#asbebokhar #acceleration #volkswagen #volkswagen_beetle #beetle #vw_beetle
#0to100kph .
asbe-bokhar.com
______________

عکس و مطالب بیشتر رو در کانال تلگرام ببینید
لینک کانال در بیوگرافی پیج

Read more @vulfpeck behzad danesh simia project: پروژه #vulfpeck در نگاه اول، یه موزیکِ فانکِ تکراریِ ...

Media Removed

@vulfpeck behzad danesh simia project: پروژه #vulfpeck در نگاه اول، یه موزیکِ فانکِ تکراریِ دیگس اما اگر بپرسید چه چیز این پروژه‌رو مستثنا میکنه باید گفت که کاراکتر! کاراکتری که نه تنها در خود موسیقی بلکه در تمام جوانب کاری که میکنن اعم از فرم ارائه ویدیوها، نحوه ضبط و حتی طراحی سایتشون دیده … @vulfpeck
behzad danesh simia project:
پروژه #vulfpeck در نگاه اول، یه موزیکِ فانکِ تکراریِ دیگس اما اگر بپرسید چه چیز این پروژه‌رو مستثنا میکنه باید گفت که کاراکتر! کاراکتری که نه تنها در خود موسیقی بلکه در تمام جوانب کاری که میکنن اعم از فرم ارائه ویدیوها، نحوه ضبط و حتی طراحی سایتشون دیده میشه.
در موسیقیِ خاصِ این گروه یک رویکرد مینیمالی نسبت به اِلِمان های موسیقی فانک دیده میشه که بیشتر مواقع در عین سادگی، خیلی پیچیده و خلاقانه هستن.
از دیگر دلایل متفاوت بودن صدای گروه، تکنیک های ضبط کارهاشونه‌ به طوری که وقتی بهشون گوش میکنیم هم یاداور صداهای vintage و خاطره انگیز دهه هفتاده و هم چیزی کم از حجم و هیجانِ صداهای مدرن تر نداره.
البته برای رسیدن به این معجون هم خلاقیت زیادی به کار گرفتن؛ مثلا در مواردی از تکنولوژی قدیمی tape recording در ضبط کارها استفاده شده و در موزیک هاشون به ندرت از تکنولوژیهای جدیدِ mix, یا cut استفاده میکنن.
یکی دیگه از دلایل خاص بودن vulfpeck ،مشاکرت اعضای گروه به شکلیه که همه به یک اندازه در صدایی که از بند میشنویم سهم دارن. حتی وقتی که با موزیسین های اسم و رسم داری مثل mark lettieri یا cory wong همکاری میکنن.
و در نهایت خبر خوب این که سه البوم و چهارتا ای پی ازشون منتشر شده، با طیف وسیعی از موزیسین های نام اشنا همکاری کردن و اکثر اهنگاشون هم ویدیو شدن.
چیزی که هنر vulfpeck رو جذاب میکنه اینه که همزمان هم خلاقانه و تکنیکیه و هم بی نهایت صادق و بی ادعاست.
همینه که این پروژه اینقدر دوست داشتنیه.
@BehzadDanesh1371

Read more ‌ پس… اگرچه مسافرت کردن افق‌های دید ما در مورد دنیا رو وسیع‌تر می‌کنه، ولی دوای دردِ یک ذهن بی‌قرار ...

Media Removed

‌ پس… اگرچه مسافرت کردن افق‌های دید ما در مورد دنیا رو وسیع‌تر می‌کنه، ولی دوای دردِ یک ذهن بی‌قرار نیست. برای اینکه سلامت ذهن رو پس بگیریم، جایی که باید این کار رو بکنیم همین‌جایی‌ـه که الان هستیم. ‌ برای من، جایی که الان هستم، ایسه، بهترین جای دنیاست برای اینکه سلامت ذهنم رو به دست بیارم، با … ‌
پس… اگرچه مسافرت کردن افق‌های دید ما در مورد دنیا رو وسیع‌تر می‌کنه، ولی دوای دردِ یک ذهن بی‌قرار نیست. برای اینکه سلامت ذهن رو پس بگیریم، جایی که باید این کار رو بکنیم همین‌جایی‌ـه که الان هستیم.

برای من، جایی که الان هستم، ایسه، بهترین جای دنیاست برای اینکه سلامت ذهنم رو به دست بیارم، با بی‌قراری‌هام کنار بیام، و حالِ خوب رو لمس کنم.

فکر کنم در حال حاضر در دنیا هیچ جایی وجود نداره که مثل #ایسه، چیزهایی که من می‌خوام رو داشته باشه. چیزِ زیادی هم نمی‌خوام. چهار تا چیز داشته باشم آدم خوشبختی هستم در زندگانی:

رفقا: دوست‌هایی بهتر از آب روان که من رو همین‌جوری که هستم بپذیرن.

آزادی: جایی که بتونم توش راحت باشم. آزاد باشم. کسی بهم نگه چیکار کن و چی بپوش و چی بخور

تفکر: جایی که توش اندیشه رشد کنه، و بنیان‌های فکریم رو زیر سوال ببره.

کارگاه: جایی که بتونم توش کار کنم. خلق کنم. با خیال راحت و در خلوت خودم.

خب، واقعن توی ایسه همه‌ی این‌ها رو دارم. و خیلی باید **خل باشم اگر قدردانِ این وضعیت که برای خودم ساختم نباشم. و **خل‌ترم اگر قدردانِ خودم نباشم. از اینجا بهتر، کجای دنیا می‌تونم باشم این روزها؟

این جایی که هستم پر از شگفتیه و واقعن چشم‌ها را باید شست.

حدود ۲۳۰ سال قبل یک آدم خوشفکر در اتاق خودش به یک جور روشنگری در مورد سفر رسید که بی‌سابقه بود. در بهار سال ۱۷۹۰، فرانسوی بیست‌وهفت ساله‌ای با نامِ «گزاویه دومِتر»، پیژامه‌ی صورتیش رو پوشید و سفری به گرد اتاق‌خوابش کرد و از این سفرنامه یک کتاب درآورد تحت عنوان «سفری در اطراف اتاق‌خوابم». «دومتر» در سال ۱۷۹۸، سرخوش از تجربه‌اش، سفرِ دیگری رو شروع کرد. این‌بار، همون سفر رو در شب انجام داد و سفرنامه‌ش رو «گشت‌وگذارِ شبانه در اطراف اتاق‌خوابم» نامید.

«گزاویه» در شروع این سفر می‌ره به سمت بزرگترین مبل اتاق، با دیدی تازه بهش نگاه می‌کنه و بعضی از کیفیت‌هاش رو کشف می‌کنه. برازندگی پایه‌هاش رو تحسین می‌کنه. یاد خاطره‌ها و لحظه‌های خوشی می‌افته که روی این مبل سپری کرده. لحظه‌هایی که در مورد عشق و پیشرفت رویاپردازی می‌کرده. از اونجا به تخت‌خوابش نگاه دقیقی می‌ندازه و از دید یک مسافر این وسیله رو تحسین می‌کنه…

فکر کنم گزاویه داره می‌گه «لذتی‌ از سفرهامون می‌بریم بیشتر بستگی به قصد ذهنی‌مون از سفر داره تا مقصدی که بهش سفر می‌کنیم. اگر قصد سفر رو به محوطه اطرافمون معطوف کنیم، چه‌بسا کشف کنیم که این مکان‌ها هیچ دست‌کمی از کوه‌های سرفراز و جنگل‌های پر از پروانه‌ی آمریکای جنوبی ندارن.» [پایان]

Read more . <span class=Photo by @kinda_lisa . عکس از خانم @kinda_lisa —- Camping & Camel Riding Tours in Bafq …” src=”https://www.instagram.com/p/BARw9p0hNpR/media/?size=m” />

Media Removed

. Photo by @kinda_lisa . عکس از خانم @kinda_lisa —- Camping & Camel Riding Tours in Bafq Desert . از جذابیت های کویر صادق آباد بافق —- Bafq Desert with 750 square kilometers, is one of the unique natural heritages of Yazd Province possesses high potential for becoming an ecotourism … .
Photo by @kinda_lisa
.
عکس از خانم @kinda_lisa
—-
Camping & Camel Riding Tours in Bafq Desert
.
از جذابیت های کویر صادق آباد بافق
—-
Bafq Desert with 750 square kilometers, is one of the unique natural heritages of Yazd Province possesses high potential for becoming an ecotourism hub. This desert includes many dunes with great expansion where is among interesting and seeable places of the city. Bafq in Yazd province is also known as ‘the city of valors’ as it was the birthplace of a great numbers of champions throughout history. The city is also famous for its palm groves
.
بخش اعظمی از سرزمین بزرگ ایران را کویر تشکیل داده است. تا چند سال پیش خیلی ها معتقد بودند کویر هیچ خاصیتی ندارد و باید برای بیابان زدایی هزینه های کلان کرد تا این مناطق قابل استفاده شوند. اما کمی بعد با توسعه صنعت گردشگری تعریف ها از کویر تغییر کرد و کویرنوردی شد یکی از شاخه های پرطرفدار طبیعت گردی. جاذبه‌های کویر نه تنها در طول روز با شترسواری، موتورسواری، ماشین‌سواری، پیاده‌روی در رمل های ماسه ای و شن‌های تفتیده علاقمندان بسیاری را به خود جذب کرده است، بلکه شب‌های کویر و تماشای ستارگان آن نیز طرفداران خاص خود را دارد. کویر صادق آباد بافق در فرو رفتگی مشرق یزد و در پانزده کیلومتری شهرستان بافق قرار دارد. طول کویر بافق در حدود هفتادوپنج کیلومتر، عرض آن در حدود بیست کیلومتر و مساحت آن در حدود هفتصدو پنجاه کیلومتر مربع می باشد. هم اکنون چند کمپ دائمی و موقت در این ناحیه فعال هستند که در آنها امکانات کویرنوردی، شترسواری، رصد ستارگان و حتی اقامت فراهم است. در کنار جاذبه‌های تاریخی استان، توجه بیشتر به کویر، به این ثروت عظیم خدادادی، علاوه بر آنکه میتواند برای گردشگران روزهای خاطره‌انگیزی فراهم کند ؛ برای مردم صنعت‌ دوست یزد نیز قطعا رونق اقتصادی بیشتری بوجود خواهد آورد
.
#desert #ecotourism #Camping #camelriding #Citybestviews #mustseeiran #discoveriran #wu_Asia #cnntravel #worldtraveler #worlderlust #exclusive_shot #citypicz #traveling #worldplaces #city_explore #igworldclub #lonelyplanet #superb_iran #seemycity #Iranian #worldshots #yazd #Yazdgardy #ایران #بافق #یزد #کویر
___

Read more . رشت در طول عمر نسبتا طولانی خود گرفتار زمین‌لرزه‌ها و آتش‌سوزی‌های بسیاری شده است. اتفاقاتی که ...

Media Removed

. رشت در طول عمر نسبتا طولانی خود گرفتار زمین‌لرزه‌ها و آتش‌سوزی‌های بسیاری شده است. اتفاقاتی که گاه و بی‌گاه قسمتی از شهر را به توده‌ای خاکستر و تلی الوار بدل می‌کرد. قرار گرفتن رشت در مسیر صادراتی ایران در عصر صفوی طمع بسیاری را سبب می‌شد و در جنگ‌های شهری بخشی از عمارت‌های قدیمی و کهنسال از بین … .
رشت در طول عمر نسبتا طولانی خود گرفتار زمین‌لرزه‌ها و آتش‌سوزی‌های بسیاری شده است. اتفاقاتی که گاه و بی‌گاه قسمتی از شهر را به توده‌ای خاکستر و تلی الوار بدل می‌کرد. قرار گرفتن رشت در مسیر صادراتی ایران در عصر صفوی طمع بسیاری را سبب می‌شد و در جنگ‌های شهری بخشی از عمارت‌های قدیمی و کهنسال از بین می‌رفت. به‌جز این، هوای همیشه مرطوب و اغلب بارانی، به سبب همجواری با دریای خزر و جنگل‌های انبوه، بناهای مستحکم را نابود می‌کرد. آنچه هم دوام می‌آورد یا بازارهای تو در تو بود که زندگی در آن جریان داشت یا عمارات دیوانی و دولتی که به دستور حکومت هر از چندی ترمیم می‌شد. برخی از همین عمارت‌ها هم، مانند دارالحکومه‌ی رشت، بر اثر بمباران‌های مستبدین یا نیروهای خارجی برای همیشه تخریب شد. بندرگاه‌های جدید با امکانات فراوان بندرهای کوچک شهر را متروک ساخت و کارخانه‌های عظیم پارچه‌بافی جای کارگاه‌های ابریشم‌کشی عهد قاجار را گرفت. آخرین مرحله از پوست‌اندازی شهر را باید مربوط به یکصد سال گذشته دانست که در آن بسیاری از عمارت‌های قاجاری تخریب شد و برجای آن‌ها ساختمان‌هایی با اسلوب مدرن بنا شد که می‌تواند مدت‌ها پابرجا بماند. آنچه در رشت امروز بیشتر جلب نظر می‌کند، مانند بسیاری از شهرهای دیگر، یاد و خاطره‌ی بناهایی است که روزگاری بخشی از هویت شهر را می‌ساخته‌ و امروزه اثری از آن بر جای نمانده است. «رشتی که بود» بناهای از دست رفته‌ی رشت در بخش «روایت‌های داستانی.متن کامل این مطلب را می‌توانید در شماره شهریورماه داستان همشهری ببینید‌. کانال ماهنامه داستان همشهری
Telegram.me/dastanmag

Read more مهر را با مهربانی آغاز خواهیم کرد. تحصیل و برخورداری از آموزش، حق همه فرزندان ماست. بوی ماه مهر که ...

Media Removed

مهر را با مهربانی آغاز خواهیم کرد. تحصیل و برخورداری از آموزش، حق همه فرزندان ماست. بوی ماه مهر که نزدیک می شود دانش آموزان سراغ کوله پشتی های خود می روند تا برای شروع یک سال دیگر تحصیلی خود را آماده کنند.تمام خواسته و آرزوی ما این است که روز اول مهر، هیچ خانواده ای به خاطر عدم توانایی مالی، از بدرقه … مهر را با مهربانی آغاز خواهیم کرد.
تحصیل و برخورداری از آموزش، حق همه فرزندان ماست. بوی ماه مهر که نزدیک می شود دانش آموزان سراغ کوله پشتی های خود می روند تا برای شروع یک سال دیگر تحصیلی خود را آماده کنند.تمام خواسته و آرزوی ما این است که روز اول مهر، هیچ خانواده ای به خاطر عدم توانایی مالی، از بدرقه کردن فرزندش به مدرسه بازنمانده باشد.
کمپین «مهر با مهربانی» در قالب تامین بسته های لوازم تحریر و یا تخصیص کمک هزینه خرید به دانش آموزان تحت پوشش و یا فرزندان خانواده های تحت پوشش موسسه خیریه بهنام دهش‌پور و با همت واحد کتابخانه کودکان و واحد هزینه تحصیلی (یاران بی بی گل) کار خود را آغاز کرده است. شما نیز می توانید با ما همراه شوید تا روز اول مهر برای همه این عزیزان خاطره ای خوش و ماندگار شود.
میزان همراهی شما هر چند اندک ما را در این مسیر مصمم تر خواهد کرد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تماس ۹۱۰۰۹۹۰۰ داخلی های ۱۰۳ ، ۱۱۴ ، ۱۰۵ طی ساعات اداری(۸ تا ۱۶) تماس حاصل نمایید.
***********************
چگونه می توانم در این کمپین مشارکت داشته باشم:
پرداخت از طریق آپ:
*۷۳۳*۲۰۰ #
پرداخت از طریق وب سایت موسسه:
https://behnamcharity.org.ir

پرداخت از طریق اپلیکیشن موسسه:
https://behnamcharity.org.ir/app

در صورت واریز نقدی به حساب و یا شماره کارت بانک ملی، حتما مشخصات واریز به شماره تماس های ذکر شده اعلام گردد. شماره کارت:
۶۰۳۷_۹۹۱۱_۹۹۵۱_۲۴۷۰
شماره حساب:
۰۱۰۴۶۶۰۹۱۲۰۰۵
به نام موسسه خیریه بهنام دهش پور
  #مشارکت_در_پیشگیری_از_سرطان
#مشارکت_درپیشگیری_ازسرطان
#پیش_به_سوی_جهانی_سالم_تر
#من_همراه_شدم
#موسسه_خیریه_بهنام_دهش_پور
#خیریه_بهنام_دهش_پور #بهنام_دهش_پور #بهنام #دهش_پور #حمایت_از_بیماران_مبتلا_به_سرطان #خیریه #کارنیک #خدایا_تو_بر_کار_خیرم_بدار #بیشتر_بدانیم_ایمن_بمانیم
#سبک_زندگی_سالم
#جهان_بدون_ترس_از_بیماری_سرطان
#جهان_بدون_سرطان
#آپ_آسان_پرداخت
#behnamdaheshpourcharity #daheshpourcharity #behnamdaheshpour #cancerpaitentsupport #cancer  #volunteering #goodwill #ngo #charity

Read more Heirs drama <span class= In this drama Young Do was everything for me I just loved his character in this drama …” src=”https://www.instagram.com/p/BmiMdDinJm4/media/?size=m” />

Media Removed

Heirs drama In this drama Young Do was everything for me I just loved his character in this drama and I continued watching it just bec of him awww his love his emotions his sadness his handsome angry look his jealousy all made him a character I can’t forget ️ Part 1 #heirs #parkshinhye … Heirs drama
In this drama Young Do was everything for me I just loved his character in this drama and I continued watching it just bec of him awww his love his emotions his sadness his handsome angry look his jealousy all made him a character I can’t forget ️
Part 1
#heirs
#parkshinhye
#kimwoobin
#leeminho
سریال وارثان
گفته بودم من قبلا راجع به این سریال که کلا این سریالو دوست نداشتم به واقع موضوع چرتی داشت در صورتی که بازیگرای خفنی داشت حیف بود که تو قالب داستان دبیرستانی اینا رو جا دادن خوشبختانه تو یک سری از پیج های کی درامایی تو اینستا خوندم اونا هم با من هم نظر بودن!
غیر موضوع سریال فقط وجود یک نفر تو این سریال بود که منو دلگرم می‌کرد این سریالو ادامه بدم اون هم حضور شخصیت بی نظیر چویی یونگ دو بود من براش می مردم قشنگ اولین نقش دومی که زار زدم براش و از شخصیت اول داستان که کیم تان بود بیشتر دوستش داشتم مثل کیم تان یهو عاشق نشد عشقش خیلی قشنگتر از کیم تان بود موقع هایی که عصبانی می‌شد،موقع هایی که نگران می‌شد،موقع هایی که غیرتی می‌شد،موقع هایی که حسودی می‌کرد حتی موقع هایی که گریه می‌کرد عاشقش بودم من یعنی الان هم جزو نقش دوم های محبوب منه ️
اینجا که به ایون سانگ میگه منو اینجور صدا نکن 🤦‍️
(یاد ووبینی افتادم گفتم از وارثان پست بذارم تجدید خاطره بشه!)
در کل که این سریال با همه ی سوتی ها و کلیشه ها و بی موضوعی درک اینکه دوتا پسر پولدار جذاب و خوشتیپ عاشق دختری مثل ایون سانگ بودن دور از واقعیت بود همینا رو دیدیم توهم زدیم دیگه بالاخره یک اوپایی هم این شکلی ما رو می‌خواد نه خواهر من اینا برای داستان های سریالاست جو گیر نشو تو هم مثل من!
دقت کردید این اوپاها دیگه جزوی از زندگیمونن؟🤔️
بگذریم!️
تو بین سوتی ها بدترین سوتی سریال این بود که گوشی بچه پولدار های این سریال با گوشی اونایی که از قشر مرفه بی درد نبودن یکی بود اونم آخرین مدل!🤣🤦‍️
حالا این که کیم تان و یونگدو به ایون سانگ گیر داده بودن هم جزو تخیلی ترین حالاتیه که تو کی دراماها دیدیم زیاد!🤷‍️
دیگه سریال کره ایه دیگه اینا نباشه نمکش میره میدونم ️
پارت بعدیش هم میذارم دعوا میکنه یونگدو با کیم تان

Read more . <span class=باز هم دوازدهم دیماه دیگری آمد تا خاطرات تلخ زلزله پنج سال پیش (دیماه ١٣٩٢) را در ذهنمان تداعی کند، …” src=”https://www.instagram.com/p/BsIKtU1lt3c/media/?size=m” />

Media Removed

. باز هم دوازدهم دیماه دیگری آمد تا خاطرات تلخ زلزله پنج سال پیش (دیماه ١٣٩٢) را در ذهنمان تداعی کند، زلزله ای که ساعت ۶:۴٣:۵٧ بامداد شهر تاریخی بستک را لرزاند و یکی از همشهریان در همان لحظه جان باخت و تعدادی زخمی شدند و تعداد زیادی از سالمندان در شرایط بد بعد از زلزله جان خود را از دست دادند و اکثر خانه … .
باز هم دوازدهم دیماه دیگری آمد تا خاطرات تلخ زلزله پنج سال پیش (دیماه ١٣٩٢) را در ذهنمان تداعی کند، زلزله ای که ساعت ۶:۴٣:۵٧ بامداد شهر تاریخی بستک را لرزاند و یکی از همشهریان در همان لحظه جان باخت و تعدادی زخمی شدند و تعداد زیادی از سالمندان در شرایط بد بعد از زلزله جان خود را از دست دادند و اکثر خانه های مردم ویران و یا آسیب دید. بیشتر بناهای تاریخی شهر که بخشی از تاریخ شهر و منطقه بودند در دل خاک مدفون گردیدند.
نگاره بالا یکی از بازار های قدیمی شهر بستک است که اواخر قاجاریه توسط محمد رضا خان بنی عباسیان سطوت الممالک حاکم وقت بستک و جهانگیریه ساخته شده و متاسفانه در زلزله همان سال تخریب شده و تا کنون خبری از مرمت آن نیست، تنها حجره هایی که مشرف بر خیابان هستند دایر می باشند.
#زلزله_بستک #بازارخان #بازار_بستک #بستک #بستکی #عکسهای_قدیمی_بستک #بستک_قدیم #هرمزگان #ایران

#bastak #earthquake #2014 #bastak #bastaki #memorial_pictures #old_bastak #hormozgan_province #Iran #old_iran #history
.
برای دیدن تصاویر قدیمی و مطالب خاطره انگیز از بستک با ما همراه شوید:
.
……………………..کانال تلگرام
https://t.me/joinchat/AAAAAD1DCMVGZ5RpixqbUA
.
……………………….اینستاگرام
https://instagram.com/_u/bahram_didehjahan?r=sun1
.
……………………….فیس بوک
Bahram Didehjahan

Read more <span class= یکسری دوستی هایی هم هست که هرگز در زندگی ات فکرش را نمیکردی از سلام و علیکی کوتاه، حد رابطه ات با او …” src=”https://www.instagram.com/p/BpaImcAgXlC/media/?size=m” />

Media Removed

یکسری دوستی هایی هم هست که هرگز در زندگی ات فکرش را نمیکردی از سلام و علیکی کوتاه، حد رابطه ات با او بیشتر از بیشتر شود! این از همان دوستی هایی ست که تا مدتی قبل برایت مثل دیگر آدمهای دور و اطرافت یک آدم معمولی بود، اما یکهو تبدیل به دوستی نزدیک و صمیمی، آن هم از نوعِ “عـزیـزِدل” میشود! فرقی نمیکند …
یکسری دوستی هایی هم هست که هرگز در زندگی ات فکرش را نمیکردی از سلام و علیکی کوتاه، حد رابطه ات با او بیشتر از بیشتر شود! این از همان دوستی هایی ست که تا مدتی قبل برایت مثل دیگر آدمهای دور و اطرافت یک آدم معمولی بود، اما یکهو تبدیل به دوستی نزدیک و صمیمی، آن هم از نوعِ “عـزیـزِدل” میشود!

فرقی نمیکند این دوست، بـهـاری باشد یا تـابستانـی، پـاییزی باشد و یا زمستانـی، زاد روز زمینی شدنش را باید با ذوق و شوقی فراوان برایش جشن گرفت و آمدنش به دنیا را از صمیم قلب تبریک گفت. آخر او همان دوست نازنینی ست که “عـزیـزدلِ” زندگی ات شده است… – رمیصا رستگار

عزیز دل زندگیم تولدت مبارک،
انقدر خاطره ی قشنگ تو این چند سال داریم که از فراموش نشدنی ترین ادما های زندگیمی
مثل مسافرت مشهدمون، سال پیش دانشگاهی و کتابخونه و بیرون رفتنا،محرم هایی که از صب تا شب پیش هم بودیم،تصادف ماشین جلوییمون با گاردریل، تصادف خودمو خودت تو اسنپ،واگذاری خط من به یه نفر دیگه توسط مخابرات و کارگاه بازی ما، کهف الشهدا، دربند، امامزاده پنج تن شب ۱۴ اسفند ۹۵، ماه رمضون ها و صحبت های چند ساعتمون بام محک و….. تا امسال تولدت که رفتیم بام و تا شرو کردیم به غذا خوردن طوفان شد و ما هم کلی حال کردیم

میخوام بدونی وقتی اینا و کلییییی خاطره ی دیگه رو کنار هم میزارم بغض میکنم که خداروشکر بودی و اون روزا رو به بهترین شکل کنار هم ساختیم
تولدت مبارک عزیز دلم
@h_fakhari_

Read more  #doctor_118 #دکتر118 #دکتر #پزشک #پزشکی #درمان #دارو #داروخانه #سلامت #سلامتی #بهداشت #آلزایمر ...

Media Removed

#doctor_118 #دکتر۱۱۸ #دکتر #پزشک #پزشکی #درمان #دارو #داروخانه #سلامت #سلامتی #بهداشت #آلزایمر #فراموش #فراموشی #مغز #عمر #حافظه #خاطره مهم ترین نکته درباره محافظت از مغزتان در مقابل بیماری فراموشی سالخوردگی این است که از همین امروز شروع کنید. درست است که بیماری فراموشی سالخوردگی … #doctor_118
#دکتر۱۱۸ #دکتر #پزشک #پزشکی #درمان #دارو #داروخانه #سلامت #سلامتی #بهداشت #آلزایمر #فراموش
#فراموشی #مغز #عمر #حافظه #خاطره
مهم ترین نکته درباره محافظت از مغزتان در مقابل بیماری فراموشی سالخوردگی این است که از همین امروز شروع کنید. درست است که بیماری فراموشی سالخوردگی و سایر مشکلات حافظه ای (مثل آلزایمر) از ۶۰ سالگی به بالا شروع می شود اما شما برای محافظت از مغزتان باید از همین حالا اقدامات لازم را شروع کنید. شیوه زندگی امروز شما نقش مهمی را در وضعیت آینده شما ایفا می کند.
● از جوانی باید مراقب مغزتان باشید
شاید فکر کنید برای جلوگیری از دچار شدن به بیماری های حافظه ای هنوز خیلی وقت دارید اما مطالعات پزشکان انجمن ملی بیماری های اعصاب انگلستان نشان داده، اولین نشانه های کاهش عملکرد نوون های عصبی و سرعت و انتقال رشته های عصبی حدود ۳۰ سالگی شروع شده و در ۴۰ سالگی آرام آرام تخریب سلول های مغزی آغاز می شود.
● ورزش های عضلانی مغزی
راه های دیگری هم برای حرکت دادن مغز وجود دارد؛ در مطلب زیر ما راه هایی برای فعالیت مغز و حفظ آن از خطرات آینده را به شما پیشنهاد می دهیم:
برای مدت ۱۵ دقیقه با سرعت نسبتا بالا، یعنی سرعتی که در آن نتوان به راحتی صحبت کرد، پیاده روی کنید. مطالعه ای که در ژاپن انجام گرفته نشان داده افرادی که هر روز پیاده روی می کنند یا می دوند کمتر احتمال دارد به آلزایمر مبتلا شوند. در دقیقه پنجم دویدن از دوستانی که همراه تان هستند، بخواهید این کلمات را با صدای بلند برایتان بخوانند: خسته، عضله، پیروزی، دونده، تناسب اندام، سرعت، ریه ها، تمرین کردن، آسیب دیدن، تردمیل، تعریق، خستگی، رکورد، سریع، لاغرتر، پایان، با سرعت هرچه تمام تر، کربوهیدرات، ضربان قلب، منطقه، استراحت و مسابقه.بعد از آنکه پیاده روی کردید سعی کنید تمام لغاتی را که به شما گفته شده را به خاطر بسپارید.
● ماهیچه های مغزتان را ورزش دهید
قطعا متوجه شدید، هرقدر بدنتان سالم تر باشد احتمال سلامت مغز شما در آینده بیشتر خواهد شد. اما یک راه دیگر هم برای بیمه کردن مغزتان وجوددارد. فکر کنید که مغز هم یک ماهیچه در بدن شماست، چطور سلامت دیگر ماهیچه ها را حفظ می کنید؟ با به کار گرفتن آنها، همین کار را درباره مغزتان هم انجام دهید هرقدر بیشتر از مغزتان کار بکشید احتمال ضعف و بیماری آن کمتر می شود. افرادی که حداقل ۹ سال تحصیلات تکمیلی دارند و شغل شان به پژوهش و مطالعه وابسته است،۸۰درصد از افرادی که کمتر از ۵ سال تحصیلات تکمیلی دارند و شغل آنها به پژوهش و مطالعه وابسته نیست به بیماری آلزایمر مبتلا می شوند

Read more . #آناتومی_افسردگی ، دومین رمان و چهارمین کتابی است که #محمد_طلوعی در حوزه ادبیات داستانی چاپ می ...

Media Removed

. #آناتومی_افسردگی ، دومین رمان و چهارمین کتابی است که #محمد_طلوعی در حوزه ادبیات داستانی چاپ می کند. او پیش تر، مجموعه داستان «من ژانت نیستم»، رمان «قربانی باد موافق» و مجموعه داستان «تربیت های پدر» را به چاپ رسانده است. این رمان ۳ داستان موازی و مستقل از هم را شامل می شود که به نوعی با یکدیگر در … .
#آناتومی_افسردگی ، دومین رمان و چهارمین کتابی است که #محمد_طلوعی در حوزه ادبیات داستانی چاپ می کند. او پیش تر، مجموعه داستان «من ژانت نیستم»، رمان «قربانی باد موافق» و مجموعه داستان «تربیت های پدر» را به چاپ رسانده است. این رمان ۳ داستان موازی و مستقل از هم را شامل می شود که به نوعی با یکدیگر در ارتباط اند.
پری آتش‌برآب، اسفندیار خاموشی و مهران جولایی ۳ شخصیت اصلی این رمان هستند که قرار است داستان های موازی شان با هم تلاقی کند. پری، دختری است که با انسان های دیگر رابطه ای ندارد. اسفندیار پیرمردی است که تازه به ایران برگشته و مهران هم جوان ثروتمندی است که راه خوشبختی را بلد نیست.
قطار سرگردان، درهای دریافت و آخرین پل، فصل های اصلی این رمان اند که هرکدام به بخش های مختلف تقسیم می شوند.
پیش از شروع رمان، ابتدای کتاب این جمله از نویسنده، درج شده است: خاطره هامان وقتی می میریم کجا می روند؟
در قسمتی از این رمان می خوانیم:
مهران گونی را که تویش اسلحه بود بالا گرفت، گفت: «این رو چه کار کنم؟»
اسفندیار نفهمید توی گونی چیست. هرچه فکر کرد یادش نیامد. گفت: «چه بدونم پسرجون. یه چیزیه دست تو، خودت ببین به چه کاریت می آد.» روزی را یادش آمد که با کارلا و علی به پارک گرونالوند رفته بودند. این خاطره را انگار از ته یک جعبه از انباری درآورده بود. خاطره را اگر با کسی مرور نکنی همین می شود، خاطره را اگر کسی نباشد هرچند وقت یک بار یاد بیاورد، همین می شود. علی را گرفته بود توی بغلش و به پوست ساق هاش دست می کشید. دکترها تشخیص داده بودند خونریزی علی، پورپورای هنوخ شوئن لاین است. گفتند وقتی شانزده ساله شود خود به خود بیماری خوب می شود اما او و کارلا نگران بودند. پاهای علی خونریزی زیر جلدی داشت، روی ران ها و ساق ها و باسن، انگار بچه را کتک زده باشند و بعد برای اینکه از دلش در بیاورند آورده باشندش شهربازی. مردم این طوری خیال می کردند و بعد از اینکه نظرشان به پاهای علی جلب می شد برای اسفندیار و کارلا سر تکان می دادند و می رفتند.

پ. ن : برای خواندن اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید :
https://www.mehrnews.com/news/3991641/آنالیز-آناتومی-افسردگی-تأثیرگذاری-از-عهده-ادبیات-ساقط-شده-است

عنوان : آناتومی افسردگی
نویسنده : محمد طلوعی
@mohammad.tolouei
ناشر : افق
@ofoqpublication
#کتابخوار
#کتابخوار_ادبیات_ایران

Read more جهت اطلاع بیشتر در دایرکت هماهنگ شود تمام کلیپهای کامل پیج را از کانال تلگرام پیج باایدی<span class= …” src=”https://www.instagram.com/p/BlvJTcfFP5H/media/?size=m” />

Media Removed

جهت اطلاع بیشتر در دایرکت هماهنگ شود تمام کلیپهای کامل پیج را از کانال تلگرام پیج باایدی[email protected]سرج کنید ودریافت کنید @googoosh @googooshofficial @poletalaihaa #خاطره_ها #googooshofficial #poletalaihaa #نوستالژی #اسطوره #گوگوش_شاه_ماهی_هنر_طلایی_ایران #چون_ایران_نباشد_تن_من_مباد #ستاره_بی_تکرار #ستاره_سینما #اسطوره_بی_تکرار #اهنگهای_کمیاب #آهنگ_های_کمیاب_قدیمی #Rjtv #رادیو_جوان #اسطوره_سینمای_ایران #کنسرت #خواننده … جهت اطلاع بیشتر در دایرکت هماهنگ شود

تمام کلیپهای کامل پیج را از کانال تلگرام پیج باایدی [email protected]سرج کنید ودریافت کنید
@googoosh
@googooshofficial
@poletalaihaa
#خاطره_ها
#googooshofficial
#poletalaihaa

#نوستالژی
#اسطوره
#گوگوش_شاه_ماهی_هنر_طلایی_ایران
#چون_ایران_نباشد_تن_من_مباد
#ستاره_بی_تکرار
#ستاره_سینما
#اسطوره_بی_تکرار
#اهنگهای_کمیاب
#آهنگ_های_کمیاب_قدیمی
#Rjtv
#رادیو_جوان
#اسطوره_سینمای_ایران
#کنسرت
#خواننده
#قدیمیها
#قدیما
#ترانه_بیادماندنی
#ترانه_ماندگار
#سکانس_برتر
#سکانس_ماندگار
#پل_طلایی_ویژه
#دوستان_خود_را_زیر_پستها_تگ_کنید

Read more شش سال پیش عکاسهای نوزادی اون دختر خوشگل، آوینا خانم نازنین رو که از پشت تخت داداشش با من دالی میکرد ...

Media Removed

شش سال پیش عکاسهای نوزادی اون دختر خوشگل، آوینا خانم نازنین رو که از پشت تخت داداشش با من دالی میکرد و گرفتم. عکاسی نوزادی آوینا رو تو منزلشون انجام دادیم و کلی خاطره داریم با مامان و بابای نازنینش. ارزو دارم که همیشه لباشون خندون باشه برای دیدن عکس های بیشتر پیج VIP السا را ببینین @elsastudio.vip قشنگترین … شش سال پیش عکاسهای نوزادی اون دختر خوشگل، آوینا خانم نازنین رو که از پشت تخت داداشش با من دالی میکرد و گرفتم. عکاسی نوزادی آوینا رو تو منزلشون انجام دادیم و کلی خاطره داریم با مامان و بابای نازنینش. ارزو دارم که همیشه لباشون خندون باشه

برای دیدن عکس های بیشتر پیج VIP السا را ببینین
@elsastudio.vip

قشنگترین لحظه برای هر مامان بابایی
لحظه تولد کوچولوشون هستش
استرس ، نگرانی ، شوق و ذوق مامان جون بابا جون ها ، اون حال توصیف نشدنی بابا ، پشت در ، لحظه به آغوش کشیدن نوزاد برای مادر ، همه این حس ها ، جزو لحظات طلایی و از یاد نرفتنی هستش
#lifestylephotography
#realphotography
#newbornphotography
#عکاسی_رئال
#عکاسی_رآل

Read more . وقتی به دنیا اومد، رنگ پاشید توی خونه و زندگیمون. شد باتری! شارژر! شد منبع انرژی مون. یه روز اگر نمیدیدیمش ...

Media Removed

. وقتی به دنیا اومد، رنگ پاشید توی خونه و زندگیمون. شد باتری! شارژر! شد منبع انرژی مون. یه روز اگر نمیدیدیمش دلتنگش می شدیم. با صدای نفس هاش و خرت خرتِ چهار دست و پا رفتنش وقتی صبح ها بیدار میشد و میومد در اتاقم از خواب پا می شدم، اونم نه همینطوری، با لبخند و ذوق و شوقی که دیدن خنده اش برام ایجاد میکرد. عطر … .
وقتی به دنیا اومد، رنگ پاشید توی خونه و زندگیمون. شد باتری! شارژر! شد منبع انرژی مون. یه روز اگر نمیدیدیمش دلتنگش می شدیم. با صدای نفس هاش و خرت خرتِ چهار دست و پا رفتنش وقتی صبح ها بیدار میشد و میومد در اتاقم از خواب پا می شدم، اونم نه همینطوری، با لبخند و ذوق و شوقی که دیدن خنده اش برام ایجاد میکرد. عطر لباس های کوچولوش وقتی مامان با ذوق میشست و روی بند پهن میکرد و من با عشق بوشون میکردم؛ مستم میکرد. چقدر خوب بود که مامانش سرکار میرفت چون ما میتونستیم بیشتر ببینیمش و بغلش کنیم چه عشقی بود و هست برای خودش عشقِ خاله بزرگ و بزرگ تر شد و البته کمتر دیدمش متاسفانه، ولی دیدنش و بغل کردنش برام یادآور روزها و خاطره های زیادی هست و به جرات میگم که؛ یه تیکه از قلبمِ
یاسمین جونم عزیزدلم تولدت هزاران بار مبارک باشه. برات آرزوی بهترین ها رو دارم.
.
با تشکر از عوامل رستوران فرندز
@friends.restaurant_
#فرندز #فرندز_رستوران #تولد
#hbd #friends #fast_food

Read more دلم میخواهد اگر بار دیگر به دنیا آمدم در زندگی بعدی مـــــــرد باشم ! مرد که باشم ، دیگر زن را خـــــــوب ...

Media Removed

دلم میخواهد اگر بار دیگر به دنیا آمدم در زندگی بعدی مـــــــرد باشم ! مرد که باشم ، دیگر زن را خـــــــوب می شناسم ! اینکه تا چه حد غیر قابل تصور است ! ریز بین و حساس است ! اینکه حواسش همیشه به همه چی هست ؛ هم ظاهر ، هم باطن ، هم افکار مـــــــردش… حتی موقع بوســــــیده شدن ، هوشیار است و “یک لحظه” … دلم میخواهد اگر بار دیگر به دنیا آمدم
در زندگی بعدی مـــــــرد باشم !
مرد که باشم ، دیگر زن را خـــــــوب می شناسم !
اینکه تا چه حد غیر قابل تصور است !
ریز بین و حساس است !
اینکه حواسش همیشه به همه چی هست ؛
هم ظاهر ، هم باطن ، هم افکار مـــــــردش…
حتی موقع بوســــــیده شدن ، هوشیار است
و “یک لحظه” کافیست
بوی خــــــیانت را احساس کند
تا بسوزاند و بسوزد … می فهمم چرا زن رویـــــــا می بافد !؟
چرا مدام می پرسد دوســــــتش دارم یا نه !؟
چرا دوست دارد نــــــاز کند و
چقدر کــِــیف می کند نازش کشیده شود …!؟!
چقدر برایش بوسیده شدنی که به تخت نرسد “حـــــــرمت” دارد …..
و چرا و کی و چطور یکباره دل میکند
و می رود و می رود !؟… چرا یک زن خـــــــاطره اش را در نــبودش ،
از بودنش بیشتر دوست دارد !؟…
و چطور با خاطره های خوبش زندگی میکند….
چرا دوست دارد همیشه وسیله ای از خودش را
پیش عشقش جا بگذارد !؟…
چرا زن انقدر در عاشقی بی پـــــــروا هست!؟…
ودوســت داشــتن زن …..
” تـــا کـــجـــا ” و ” تـــا کـــی ” نـــدارد !؟ ،
نــــــــــــهـایـت نــــدارد!

Read more قصد نداشتم

Media Removed

قصد نداشتم “قصه اینجوری نبود” رو در آلبوم بذارم و فکر میکردم این کار رسالت خودشو به خوبی انجام داده و به قولی کار خودشو کرده. اما لطف بی پایان شما به #قصه_اینجوری_نبود باعث شد این اثر هم به آلبوم اضافه شود. و البته که جزئیات بیشتر در مورد آلبوم رو هم در پست های بعدی با شما رفقا در میون میذارم ولی تا یادم … قصد نداشتم “قصه اینجوری نبود” رو در آلبوم بذارم و فکر میکردم این کار رسالت خودشو به خوبی انجام داده و به قولی کار خودشو کرده. اما لطف بی پایان شما به #قصه_اینجوری_نبود باعث شد این اثر هم به آلبوم اضافه شود.
و البته که جزئیات بیشتر در مورد آلبوم رو هم در پست های بعدی با شما رفقا در میون میذارم ولی تا یادم نرفته یاد کنم از عزیزانی مثل پدرام کشتکار برای تنظیم این اثر احسان نی زن برای سولوی ویولونش،سعید بنازاده برای گیتار،انوش جان تقوی برای میکس و مستر،علی ظریف برای ضبط وکال،نیما محبوبی برای همراهی اش در ضبط وکال،امیر نیکبخت برای عکس،سعید داوودی عزیز برای زحمت بسیارش در تهیه کاور، مهدی لباف و مهناز علیزاده برای تدوین این ویدئو که حالا به دلیل فیلتر شدن تلگرام نمیتوانم در کانالم با شما به اشتراکش بگذارم🤗 و همه ی شما عزیزان دلم که دوست داشتین این کارو و به اشتراک گذاشتینش با دوستانتون.
همینطور ممنونم از وحید کاظمی عزیز که کم نذاشته برای این کار و باقی دوستانی که کمک کردن “قصه اینجوری نبود” اینقدر خاطره ساز بشه
تشکر ویژه دارم از دوستان مطبوعاتی برای کمک به پخش این کار خصوصا دوستان سایت موسیقی ما
#اهورا_ایمان
#قصه_اینجوری_نبود_که
#آلبوم_اهورا_ایمان

Read more . . للحق پست نوشت: هیچ وقت از جام جهانی خاطره خوبی نداشتم چرا که همیشه بدترین جنایتها در حق مظلومان ...

Media Removed

. . للحق پست نوشت: هیچ وقت از جام جهانی خاطره خوبی نداشتم چرا که همیشه بدترین جنایتها در حق مظلومان در سایه همین جام کذایی رقم خورده و در انحراف افکار عمومی نقابی شده برای تجاوز بیشتر در حق زنان و کودکان بیگناه. . خوشحالی را تکفیر نمیکنم اما نه آنجایی که باعث غفلت انسان از دنیای پیرامونش شود ,حضرت … . .
للحق پست نوشت:
هیچ وقت از جام جهانی خاطره خوبی نداشتم چرا که همیشه بدترین جنایتها در حق مظلومان در سایه همین جام کذایی رقم خورده و در انحراف افکار عمومی نقابی شده برای تجاوز بیشتر در حق زنان و کودکان بیگناه.
.
خوشحالی را تکفیر نمیکنم اما نه آنجایی که باعث غفلت انسان از دنیای پیرامونش شود ,حضرت علی علیه السلام در خطبه ای می فرمایند:من مثل آن حیوان گیج بی هوش نیستم ,توی لانه ام نمی خوابم تا صیاد مرا بگیرد, بلکه از پیش آمدها برای فهم مسائل بعدی استفاده میکنم. در جای دیگری هم مولا میفرمایند :بندگان مقرب خداوند, کسانی هستند که به باطن دنیا نظر می کنند وقتی که مردم به ظاهر آن می نگرند.
.
و #جام_جهانی امسال مهوع تر از همیشه هست,چون مهم ترین پدیده قرن یعنی یمن رو به محاق برده و وسیله ای شده برای هجمه تمام عیار بر علیه #انقلاب و افکار عمومی با حمله به فلسطین و تخریب رابطه دو ملت.
در واقع بازی های جام جهانی,جهانی را به بازی گرفته تا اتفاقات واقعی و تلخی را در پس هیجانات کاذب آن رقم بزند.در حالیکه مهد #انقلاب بازیچه دست لیبرالهاست و صدای چکمه سازمان مللی ها خیلی نزدیک به گوش می رسد و پروژه بستن دستان مقاومت به نفس گیرترین لحظه هایش رسیده و بند بندش در حال اجرایی شدن,آیا رمقی برای شادی و پایکوبی می ماند؟
.
وقتی کشتار مردم مظلوم #یمن و #فلسطین کمی آنطرفتر از ام القرای اسلام و در سایه شوی جام جهانی در حال رقم خوردن است,آیا می توان به ظاهر زیبای این جام که باطنی زهرآلود و متعفن دارد دلخوش کرد؟
.
وقتی مظلومترین مردم سخت ترین روزهای زندگیشان را سپری می کنند,گرسنه و تشنه ,با دستان خالی و پای برهنه,آنهم در برابرائتلافی سعودی صهیونیستی آمریکایی,آیا می توان تنها به صدر نشینی از سر معجزه تیم ایران دلخوش کرد؟
.
وقتی مقاوم ترین امتِ محبوب رسول الله که به تعبیر ایشان نازک‌دلترین مردم و راسخ ترین در ایمان هستند, اینچنین طعمه تمامیت باطل شده و پرپر میشوند آیا می توان به بهانه گل به خودی یک مراکشی بر طبل شادانه کوبید؟
.
اینکه امسال,ایران اصطلاحا در گروه مرگ قرار گرفته,باید نگران بود یا وقتی در این سوی جهان و در سایه سکوتی مرگبار ملت یمن را مرگ در آغوش گرفته است.
ملتی مظلوم,تحریم شده که در نهایت محرومیت در برابر تمام دنیای استکبار از زر سعودی,زور آمریکایی و تزویر صهیونیستی مجاهدانه ایستاده است. ملتی که خودش باید برای خودش بازی کند,خودش گل بزند و خودش ببرد.
برای یمن باید خون گریست.
یمن را از یاد نبریم.
.
کاملا بیربط:عجبا از سجده …
در گوش زمین زمزمه می کنی اما در میان آسمان ها می شنوند

Read more .

Media Removed

. “تابستونای کودکی” . کوچولو که بودم، پنج شنبه شب کلی خوراکی جمع و جور میکردم و میرفتم خونه مامان بزرگ، شب که با قصه گفتنای مامان بزرگ و شام دوست داشتنیش میگذشت… . اما جمعه هااا، جمعه های تابستون فوق العاده بودن… . اون موقع حیاط خونه مامان بزرگم فقط یه کمی بیشتر سایه داشت، اون وسط حیاط … .
“تابستونای کودکی”
.
کوچولو که بودم،
پنج شنبه شب کلی خوراکی جمع و جور میکردم و میرفتم خونه مامان بزرگ، شب که با قصه گفتنای مامان بزرگ و شام دوست داشتنیش میگذشت…
.
اما جمعه هااا، جمعه های تابستون فوق العاده بودن…
.
اون موقع حیاط خونه مامان بزرگم فقط یه کمی بیشتر سایه داشت، اون وسط حیاط یه حوض بود که سعی میکردیم ماهی های شب عید رو اون تو تا سال بعد نگه داریم…
.
تو تراسش هم یه درخت انگور بود که از حیاط اومده بود بالا، از تراس رد میشد و تا بام ادامه داشت…
.
جمعه ها میشستیم اونجا با روزنامه و حصیر و سریش بادبادک درست میکردیم، اونم با تکنیکهای خاصی که سینه به سینه منتقل شده بود و فقط من و پسرداییها ازش خبر داشتیم…
.
رسیدن به پشت بام واسه هوا کردن بادبادک اونقدرا راحت نبود، راه پله معمولی که نداشت، با هزار درد سر باید میرفتیم بالا…
.
بعدش ناهار،
ناهار مامان بزرگ همیشه فوق العاده بود، همیشه!!!
انقدر غذا میخوردیم که بعدش گیج خواب میشدیم، میرفتیم یه جا زیر سایه درخت، تخت میخوابیدیم، شاید تصویری که اینجا میبینید همون تصویری باشه که قبل و بعد از خوابیدن چشمای ما رو نوازش میکرد، حرکت آروم نسیم لای برگهای درخت و رقص آروم نور خورشید اون وسط…
.
اون موقع تابستونا فقط یه کمی خنکتر بود…
خونه مادربزرگ فقط یه کمی بیشتر درخت داشت…
و دیوار آجری اونجا هم فقط یه کمی چشم نوازتر بود…
ولی الان این یه کمی ها دست به دست هم دادن تا دلم پر بزنه واسه اون روزا…
.
درسته که ما خودمون بزرگ شدیم ولی ظاهرا خواسته ها و علایقمون تو همون ۸-۹ سالگی گیر کرده…
.
به قول ایمان: #زندگی_در_گذر_است .
#حس_و_حال_تابستان #دلتنگی #جمعه #جمعه_های_تابستان #دلنوشته_های_من #خونه_مامان_بزرگ #تابستان #فقط_یه_کم #بادبادک #بادبادک_بازی #حیاط_مامان_بزرگ #شهرچنار #خاطره_بازی

Read more

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *