• ربات کراودفاندینگ دات‌آی‌آر
  • 14 می 20
  • ربات

از کجا شروع شد ؟

طبق عادت هرروزه تو جمع دوستان وقتی داشتیم پیج های مورد علاقه امونو ( هنرمند ، کمدین ، ورزشکار مورد علاقه و … ) تو اینستا چک میکردیم یهو یه چیزی نظرمونو جلب کرد یه صدای تکراری از گوشی هممون بلند شد همشون داشتن تبلیغ یه محصول رو میکردن تبلیغ یه محصول بی کیفیت و مسخره این سوالا تو ذهنمون اومد چرا؟ مگه چه قد پول بابتش میگیرن ؟ به چه قیمتی؟ و اینکه چقدر بده استعداد ها برای درآوردن یه پول ناچیز مجبورن درگیر این نوع تبلیغات بشن.

نزدیکای عید ۹۷ بود که این موضوع مطرح شد و هرکدوم نظرمونو مطرح کردیم تا اینکه وحید ( مدیر مارکتینگ ماباتو ) گفت میدونستی توی دنیا با استفاده از روش کراودفاندینگ (Crowdfunding) سرمایه و درآمد جذب میکنند ؟ و ویژگی بارزش این بود که کاربراش فقط رو هدفشون کار میکردن دنبال شغل جانبی و تبلیغات برای کسب درآمد نبودن.

این جرقه اصلی ما برای شروع کار شد که تحقیق کنیم و با سایت های جهانی که از این روش استفاده میکنند آشنا بشیم مثل پترئون (Patreon) ، کیک استارتر ( KickStarter) ، ایندیه-گوگو ( Indiegogo) و … بنابراین تصمیم گرفتیم ماهم همچین چیزی رو داخل ایران برای جوونای خلاق و استعداد های درخشانمون ایجاد کنیم با توجه به این نکته که ما خیلی وقته فرهنگ تامین مالی جمعی رو داریم !

رویای ما اینه که هنر و استعداد به واسطه خودشون ارزش مند و درآمد زا باشن نه به واسطه تبلیغات جانبی پس اگه ایده ای تو سرت داری و دغدغه ی مالی جلوتو گرفته ما اینجاییم که کمکت کنیم استعداد و ایده تو به همه معرفی کنی و از اون درآمد مستمر و روز افزون داشته باشی و روز به روز فعالیتتو گسترش بدی ! نگران نباش ما پشتتیم میخوای دقیق تر برات توضیح بدیم با ما اینجا در ارتباط باش !

درباره ماباتو

ما با همکاری مؤسسه برکت در اردیبهشت سال ۱۳۹۷ استارت آپ “ماباتو” را برای کمک به ارزش آفرینان ایران راه اندازی کردیم و در نمایشگاه بین المللی الکامپ سال ۱۳۹۷ “ماباتو” تونست جزو ۳۰ ایده ی برتر در حوزه ی مارکتینگ بشه و عنوان برترین ایده ی حوزه ی مالی(فینتک) رو به خودش اختصاص بده ، تسهیلات شرکت دانش بنیان و فاوای ریاست جمهوری رو کسب کرد .

بعد از تلاشهای زیادی در طول یک سال، تونستیم در مرداد ۹۸ وارد مرحله بعدی سرمایه گذاری توسط موسسه مدیریت ثروت ستارگان بشیم و با قدرت بیشتری به فعالیتمون ادامه بدیم.

“ماباتو” اولین پلتفرم جذب حمایت و کسب درآمد مستمر مالی در ایران است . برای اطلاعات بیشتر در اینجا با ما در ارتباط باشید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *